dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Wełna z rolki na elewacje ?

    Witam,

    Mam pytanie odnośnie zastosowania wełny z rolki pod elewacje na ruszcie drewnianym. Zostało mi ponad 100m2 wełny 5+10 cm ( łącznie ma być 15 )

    Dodam tylko ze nie ma być ona zastosowana na całości elewacji tylko w miejscu gdzie będzie elewacja drewniana reszta to styro 15 lub wełna twarda

    Lambda 0,036 w/mk
    Gęstość 80kg m3

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Pomimo tego , że to wełna i to wełna się nie nadale - wszystko przez to, że ma inny układ włókien - i po prostu się zsunie- pod swoim ciężarem utworzy bardzo wiele mostków cieplnych - dlatego się w tej formie nie stosuje.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Pomijając fakt zsuwania, ze względu na nietypowość tej wełny jest przeszyta siatką stalową która umożliwia mocowanie jej na stelarzu. Dzięki temu mamy praktycznie pewność ze się nie zsunie. To czy coś jeszcze może wpływać na gorszą izolacyjność?

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Ja bym uzyl. Dziwne ze caly swiat uzywa w budownictwie welen w rolce i mu sie nic nie zsuwa. Zrob normalna wentylowana elewacje i tyle. Tu nie ma nad czym dywagowac. A na Januszowe teoretyzowanie o zsuwaniu sie welny- w 2015 kupilem rolke Ekorolki Knaufa z casto. Kawalek lezy rozprezony do ok. 18cm od 5 lat, kawlek wlozylem w model sciany o rozstawie slupa 62,5cm, do dzisiaj nie chce sie zsunac mimo ze producent podaje przeznaczenie do stropow plaskich i skosnych. Moze nie wie ze powinien

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał gambit565 Zobacz post
    Ja bym uzyl. Dziwne ze caly swiat uzywa w budownictwie welen w rolce i mu sie nic nie zsuwa. Zrob normalna wentylowana elewacje i tyle. Tu nie ma nad czym dywagowac. A na Januszowe teoretyzowanie o zsuwaniu sie welny- w 2015 kupilem rolke Ekorolki Knaufa z casto. Kawalek lezy rozprezony do ok. 18cm od 5 lat, kawlek wlozylem w model sciany o rozstawie slupa 62,5cm, do dzisiaj nie chce sie zsunac mimo ze producent podaje przeznaczenie do stropow plaskich i skosnych. Moze nie wie ze powinien
    Miałem się rozpisywać ale usunąłem wszystko co napisałem, zwykle „Dziękuje” za pomoc wystarczy

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    zależy jaki masz produkt. Np. wełna skalna ma większa gęstośc przez co jest sztywniejsza i jak docinasz ją z 2cm naddatkiem to sie zakleszcza między rusztem. Wówczas nie będziesz miał osiadania . No pozostaje jeszcze kwestia na jaką wysokość izolujesz. Ale generalnie można zastsować wełnę z rolki do izolacji między rusztem choć wiadomo że produkt w płytach będzie sztywniejszy
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony