dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 57
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Bez odpowiedniego zabezpieczenia finansowego nigdy bym się nie porwał na budowę domu bo to samobójstwo
    No nie każdy ma siostrę co to mu 30 tysi na wieczne nieoddanie może pożyczyć

    Do autora tematu, po zakupie działki zostanie ci te 150 tyś , zawsze można dobrać kredyt ze 100 i coś małego postawisz (tak do 80m2) . Jak oboje z żoną macie w miarę dobre pewne prace to śmiało budujcie.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał zassawka Zobacz post
    Dom wystarczy mały, jesteśmy zahartowani życiem z żoną w kawalerce i chcielibyśmy płacić w przyszłości jak najmniej za jego utrzymanie.
    Jasne, że mały wystarczy i jak ci pasuje to nie daj się namówić na średnie czy duże.
    Ale rozważ czy mały to nie powinien być ok 70-75m2, 54m2 to może być zbyt duży kompromis i żałowanie w przyszłości.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  3. #23

    Domyślnie

    Witam,

    Dla autora tematu mam jedna rade - poczytaj sobie o projekcie "dom za 150 tys zl".

    Na chwile obecna juz w takich pieniadzach tego domu nie postawisz ale trafisz na sporo konkretnej wiedzy ktora przyda sie i to bardzo

    Nie znalazlem chyba zadnego innego projektu ktory ma wlasne forum i tyle realizacji .

    Dla jasnosci - nie mam nic wspolnego z tym projektem tylko chce nakierowac autora tematu .

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel_26 Zobacz post
    Witam,

    Dla autora tematu mam jedna rade - poczytaj sobie o projekcie "dom za 150 tys zl".

    Na chwile obecna juz w takich pieniadzach tego domu nie postawisz ale trafisz na sporo konkretnej wiedzy ktora przyda sie i to bardzo

    Nie znalazlem chyba zadnego innego projektu ktory ma wlasne forum i tyle realizacji .

    Dla jasnosci - nie mam nic wspolnego z tym projektem tylko chce nakierowac autora tematu .
    Tylko, że ten projekt, zakłada, że wszystko robi się samemu. Równie dobrze można założyć kanał, dom za 50 tys. Tylko tam zaczynało by się jeszcze wcześniej tj. od szukania gliny, a potem wypalania z niej cegieł, od zbierania złomu do zalania fundamentów itd. I wtedy ktoś może też napisze jak Ty, że jednak się da.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Daniel uprzedził, ze nie zbuduje za 150 tyś, tylko, ze projekt ma bardzo mocno rozbudowane forum z doświadczeniami użytkowników, co jest przydane dla początkujących.

    IMHO projekt ten w podstawowej wersji ma koszmarnie zaplanowane wnętrza.

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post

    70-80m2 domu to taki substytut mieszkania w bloku w klitkach, czyli zero radości z posiadania domu.
    ...a jak metraż daje radość posiadania domu i co właściwie wpływa na tę pojęcie?.

  7. #27

    Domyślnie

    No działki raczej nie polecą z ceną w dół raczej w górę . Zatem kupuj działkę i wybieraj projekt powoli ją uzbrajaj, postaw jakąś altankę za te 2000 zł

  8. #28
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pitrekkk Zobacz post
    ...a jak metraż daje radość posiadania domu i co właściwie wpływa na tę pojęcie?.
    Dla każdego co innego, dla nas salon i kuchnia musiały być przestronne i takie też są bo 33m2 i 16m2 a do tego holl 16m2,połączony z salonem potęguje efekt przestronności

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Dla każdego co innego, dla nas salon i kuchnia musiały być przestronne i takie też są bo 33m2 i 16m2 a do tego holl 16m2,połączony z salonem potęguje efekt przestronności
    Gratuluje !

  10. #30
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Ale ten projekt dom za 150 tys jest fajny prosty a jakie są inne projekty to chyba widzieliście co ? 15 słupów dach w 6-ciu załamaniach ,płyta fundamentowa składająca się z 7-mio warstw wg mnie niektórym projektantom powinni odbierać uprawnienia za tzw radosną twórczość czytaj 10 krotne podrażanie budowy .

  11. #31

    Domyślnie

    I tu całkowita racja inwestor to dojna krowa te super bloczki po dwukrotnie większej cenie od zwykłęj jak i tak pójdzie na to te 20-30 cm styro. Ta płyta fundamentowa o grubości dla bunkra od 30 do 50 cm. Drewno w lesie ścięte to 800 do 1200 zł za kubik po wysuszeniu selekcji suma wzrasta też najmniej dwukrotnie

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Ale ten projekt dom za 150 tys jest fajny prosty a jakie są inne projekty to chyba widzieliście co ? 15 słupów dach w 6-ciu załamaniach ,płyta fundamentowa składająca się z 7-mio warstw wg mnie niektórym projektantom powinni odbierać uprawnienia za tzw radosną twórczość czytaj 10 krotne podrażanie budowy .
    O jakim dokładnie projekcie się tu rozpisujecie?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  13. #33

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    I tu całkowita racja inwestor to dojna krowa te super bloczki po dwukrotnie większej cenie od zwykłęj jak i tak pójdzie na to te 20-30 cm styro. Ta płyta fundamentowa o grubości dla bunkra od 30 do 50 cm. Drewno w lesie ścięte to 800 do 1200 zł za kubik po wysuszeniu selekcji suma wzrasta też najmniej dwukrotnie
    całkowita prawda, ale też to co się aktualnie dzieje z cenami materiałów to jakiś koszmar... rok temu tona stali fi12 2500 zł , dziś 3990 zł :/

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Dzięki.
    Jak dyskutowaliście o domu za 150tys to zdawałem sobie sprawę, że duży nie będzie.
    Ale wyobraźnia podpowiadała mi że będzie to 80-100m2.
    W przypadku 54m2 to dla mnie bez szaleństwa i nic ciekawego, szkoda dyskusji.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Dzięki.
    Jak dyskutowaliście o domu za 150tys to zdawałem sobie sprawę, że duży nie będzie.
    Ale wyobraźnia podpowiadała mi że będzie to 80-100m2.
    W przypadku 54m2 to dla mnie bez szaleństwa i nic ciekawego, szkoda dyskusji.
    54 m2 dom to kawalerka" a nie do jednorodzinny.
    Można pokusić się o wykonanie projektu indywidualnego na bazie jakiegoś gotowca. Wybiera się gotowca takiego który spodoba się wizualnie i na jego odstawie wykonać szkic projektu taki aby pasował wraz z układem wnętrz i zanieść go do projektanta aby wykonał projekt.

  17. #37

    Domyślnie

    Czy ktoś kto śledzi ten wątek, jest w stanie powiedzieć mi, dlaczego mój wczorajszy post został usunięty ?? Arturo wiesz coś o tym ? Twojej odpowiedzi również nie ma.

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    283

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    O jakim dokładnie projekcie się tu rozpisujecie?
    o tym:
    http://www.domza150tysiecy.pl/www/projekt/

    150 tys to może on kosztował ale w 2016 (z tego roku są cenniki na stronie).

  19. #39
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Arturo wiesz coś o tym ? Twojej odpowiedzi również nie ma.
    Komuś coś się nie spodobało...

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Komuś coś się nie spodobało...
    Miło by było jakby ten ktoś podawał powód usuwania postów !

    Tym bardziej że w wielu wątkach toczą się zażarte dyskusję ludzi o różnych światopoglądach i nikt im klawiatury nie zabiera. Arturo się raczej nie obraził.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony