dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Zamierzam wykonać sciane trojwarstwową. Jako ściane elewacyjną rozważam cegłę silikatową, podoba mi się biała Silka łupana. Czy ktos z Was ma doswiadczenia z tymi materialami? Czy tez może lepiej dać ceramiczną warstwe elewacyjną a na nią dobry tynk?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Skoro nikt z Was nie buduje sciany elewacyjnej z silikatow, to z czego oprocz klinkieru budujecie elewacje w scianie trojwarstwowej?

    Bede wdzieczny za Wasze doswiadczenia lub przemyslenia

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Ja robilem ozdobna podmurowke z silki lupanej o gr 6 i 9 cm. Wyszlo mi, ze do tego trzeba bardzo dokladnego fachowca, poniewaz czesc lupana jest bardzo nierowna i trudno jest utrzymac pion sciany. Nawet jeden murarz od klinkieru sie poddal.
    Jednak drugi zrobil mi podmurowke, slupy ozdobne i kominy z silki i wyszly slicznie.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam taka elewację z planach i w projekcie. Chcę wykorzystać cegłę białą i coś tam trochę innego koloru (ciemna zieleń)- aby trochę rozweselić.

    Nie mogę wieć nic powiedzieć o tym jakie mam w tej kwestii doświaczenia - ewent. za rok
    Wiem, ze efekt będzie korzystny - widze to jak zamknę oczy

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Czy nie obawiacie sie, ze biała silka łupana moze byc niedlugo zabrudzona np od wody kapiącej gdzies z dachu, kurzu itd. ?

    Czy mozna tą cegłe w praktyce łatwo odswierzyc lub pomalowac czy też otynkowac?


  6. #6

    Domyślnie

    Ja mam kominy z cegły silikatowej.Pasują mi do grafitowego dachu.
    Miałam podobne obawy.
    Wiem, że są preparaty do elewacji, które zabezpieczają przed wodą plamami olejowymi ....itp oraz zmniejszają nasiąkliwość.
    Teraz szukam w miarę taniego i dobrego.
    Może ktoś już stosował taki preparat???
    Engi

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Elewacja naszego domu jest z takiej cegły w kolorze białym. Fugi w kolorze piasku -z jasnego piasku i o ile pamietam , cementu. Cokół z cegly klinkierowej też w kolorze piasku. Wygląda naprawdę dobrze. Inaczej niż wszystkie korniki na styropianie. Ma już dwa lata. Bezpośrednio po fugowaniu elewacja została zaimpregnowana i nie brudzi się. Polecam z czystym sumieniem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony