dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 10
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 196
  1. #121

    Domyślnie

    Dzięki, nie bardzo mnie to uspokoiło ������

  2. #122

    Domyślnie

    Ten strop co podpierałaś ugiął się bo usunięto podporę tego stropu. Większość domów z lat minionych nie ma zbrojenia górnego. . Mój dom rodzinny z lat 80 ma tylko siatkę dolną i grubość 12 cm i ma się dobrze. Jak nie będziesz burzyła ścian czy wstawiała armaty na strop to bedzie ok

  3. #123

    Domyślnie

    Dzięki, właśnie ciekawi mnie czy mój dom to klasyka zbrojenia tamtych lat czy jakiś niechlubny, niebezpieczny wyjątek.

  4. #124

    Domyślnie

    Drobne błędy wykonawcze powodować mogą pęknięcia betonu.
    Uważam, że najważniejszą robotę robi zbrojenie i na zerwania wpływ ma jego grubość i rozstaw. Dla minimalizacji skutków -zawsze odciążyć.

  5. #125

    Domyślnie

    Strop 4mx9,2m siatka tylko dołem dłuższe pręty niżej krótsze wyżej zarówno jedne jak i drugie tej samej grubości, brak jakiegokolwiek zbrojenia nadpodporowego, zaproponowane wzmocnienie 4 dwuteowniki biegnące od nośnej do nośnej czyli 4 m i tutaj pojawił się dylemat. Było dwóch fachowców od kosztorysowania i mają obiekcje co do takiego rozwiązania uważają, że powinno się puścić dwa dwuteowniki w drugą stronę i podeprzeć belkami przy ścianach 90 cm od ścian nośnych czyli w miejscach gdzie powinny się zaczynać wygięte pręty. Co o tym myślicie?

  6. #126
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Prześlij rysunek.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #127

    Domyślnie

    Wersja robocza, mam oczywiście profesjonalną ekspertyzę, ale jak pisałam dwóch fachowców podważyło wzmacnianie w krótszą stronę. Niedobór zbrojenia wyszedł w kierunku x czyli krótszym. Który wariant jest prawidłowy? Środkowy czy dolny rysunek?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Scan2021-05-20_234542(1).jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	76,9 KB
ID:	456626

  8. #128
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Nie analizując głębiej:
    Trzecia propozycja jest absurdalna i bez sensu - dzieło niefachowca.
    Druga propozycja jest sensowna.

    "Profesjonalna" ekspertyza jest wykonane przez rzeczoznawcę czy przez uprawnionego projektanta konstrukcji wpisanego na listę PIIB ?
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 21-05-2021 o 00:00
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #129

    Domyślnie

    Dzięki, taką posiadam .

  10. #130

    Domyślnie

    Uważam, że ostatni rysunek -dwuteowniki wzdłuż miałby dużą rację bytu w chwili budowania nowego stropu. Teraz wydaje mi się abstrakcyjny i też przystawałbym przy środkowym rysunku -ładnie to wygląda. Grunt -to precyzyjnie wykonać. Jakis opis jest na wątku "Brak nadproża nad oknem" -może on być pomocny dla tego rozwiązania i tam zwróciłbym się do uzytkownika Andrzej733 o pomoc.

  11. #131

    Domyślnie

    Czekam na projekt więc myślę, że opis będzie precyzyjny. Autor koncepcji wzdłuż kierował się tym, że podstawowym problemem jest brak zbrojenia nadpodporowego zgodnie z projektem 90 cm od ścian nośnych powinien co drugi pręt być wygięty, ale taki rozkład dwuteowników miałby chyba rację bytu gdyby dłuższe pręty były nad krótszymi. Tutaj mamy dłuższe pod krótszymi więc ja też się przychylam do koncepcji nr 1 ponieważ dwuteowniki podtrzymają wszystkie pręty dłuższe, a te z kolei trzymają krótkie. Dodam, że autorami obu koncepcji są konstruktorzy z uprawnieniami.

  12. #132

    Domyślnie

    Obstawiam, że to za wiele powiedziane iż jedno zbrojenie jest nad drugim.
    Prędzej powiedziałbym, że prawdopodobnie jedno leży na drugim, niby 1,5cm to niewiele ale zawsze jakieś znaczenie ma.

  13. #133

    Domyślnie

    Tak, zgadza się jedno na drugim, ale chyba logicznej wzmocnić w kierunku tego, które jest wyżej?

  14. #134
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Zbrojenie w obu kierunkach jest jednakowe - średnica i rozstaw?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #135

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Zbrojenie w obu kierunkach jest jednakowe - średnica i rozstaw?
    27 marca #105 było to opisane. Jednym słowem miks. Jak pamiętam druty mocne, ale nieodpowiednio położone.

    i ścianka działowa pełniła rolę wsporczej-nośnej ale jest czesciowo usunięta..
    Ostatnio edytowane przez Tolo74 ; 22-05-2021 o 15:16

  16. #136

    Domyślnie

    Tak, zgadza się powinno być jednokierunkowe, a jest krzyżowe. Powinny być dwie płyty stropowe na jednej kondygnacji 9x4, ale bardzo możliwe, że jest jedna 9x9.
    (co wyjaśniałoby krzyżowe). Pręty od fi 10 po fi 14 zarówno w jednym jak i drugim kierunku co 20 cm. Autor drugiej koncepcji cały czas traktuje te dłuższe jako rozdzielcze, a jakie one rozdzielcze jak biegną niżej, w tym samym odstępie i tej samej grubości co niby główne? Generalnie kratownica o boku 20 cm. Ekspertyzę mam, projekt wzmocnienia według pierwszej wersji. Drugi konstruktor przyjechał wycenić prace wzmocnieniowe i zasiał przy okazji ziarno niepewności co do wzmocnienia w krótszą stronę. Przydałby się trzeci, ale na to już mnie nie stać.
    A jakby tego było mało to budynek prawdopodobnie jest przechylony w jedną stronę bo dach jest z jednej strony wyżej i stropy w jednej połowie domu są przechylone, drugiej nie mam jak sprawdzić bez kompletnej demolki i kosztów. Jak można sprawdzić pochył budynku nie za "miliony"? Dwumetrową poziomicą wychodzi mi 1 cm na 2 metrach, ale tynk nierówny na zewnątrz to też mało precyzyjne.
    Ostatnio edytowane przez etm ; 22-05-2021 o 19:11

  17. #137

    Domyślnie

    Cytat Napisał etm Zobacz post
    Jak można sprawdzić pochył budynku nie za "miliony"? Dwumetrową poziomicą wychodzi mi 1 cm na 2 metrach, ale tynk nierówny na zewnątrz to też mało precyzyjne.
    Kupić poziomicę laserową za 100zł ale z jej dokładnością różnie bywa (z reguły ok 1cm/10m) i na zewnątrz można sprawdzić piony w nocy.
    Bardzo dokładany i niezawodny jest "Pion murarski" czyli obciąznik, który trzeba zawiesić wysoko przy ścianie na sznureczku i mierzyć ile odstaje ściana od sznurka. Mierzyć trzeba piony bo poziomy różnie wychodzą w trakcie budowy.

  18. #138

    Domyślnie

    Dzięki, kontaktowałam się już z geodetą, jak cena będzie zaporowa spróbuję z pionem murarskim.

  19. #139

    Domyślnie

    Czekam jeszcze na opracowanie, ale geodeta powiedział, że jedna ściana jest prosta, ściana równoległa do niej jest przechylona na zewnątrz o 10 cm na wysokości 9 metrów, ściana prostopadła jest pochylona na zewnątrz o 8 cm, ściana do niej równoległa jest odchylona o około 3 cm również na zewnątrz. Podsumowując dom się rozłazi, jedna ściana stoi prosto. Ktoś ma pomysły co dalej? Może mieć to związek ze stropami?

  20. #140
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał etm Zobacz post
    Czekam jeszcze na opracowanie, ale geodeta powiedział, że jedna ściana jest prosta, ściana równoległa do niej jest przechylona na zewnątrz o 10 cm na wysokości 9 metrów, ściana prostopadła jest pochylona na zewnątrz o 8 cm, ściana do niej równoległa jest odchylona o około 3 cm również na zewnątrz. Podsumowując dom się rozłazi, jedna ściana stoi prosto. Ktoś ma pomysły co dalej? Może mieć to związek ze stropami?
    Dom się rozłazi czy tak został postawiony bo to ogromna różnica.

Strona 7 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony