dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 10
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 196
  1. #81

    Domyślnie

    Dobrze że nawalili centymetr szpachli na styku, to lepiej trzyma ten strop.
    Ze zdjęcia nie widać kiedy fundament pękł.

  2. #82
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Nie zmieniły się ostatnio warunki gruntowo-wodne w pobliżu domu?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #83

    Domyślnie

    Warunki się nie zmieniły jedyne co kojarzę to te silne wstrząsy przy wbijaniu uziemienia. To pionowe pęknięcie jest na styku ganek dom i z drugiej strony to samo pod schodami, czyli jakby na łączeniu ganku z domem. A odnośnie tej szpachli dlatego pęka, że tyle nawalone? Chciałam wrócić jeszcze do projektu wyliczając zbrojenie ciężar mnożony jest razy 1,6.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img1613328435735.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	453078
    Czy to jest "zapas"? Odnośnie pęknięć kartongips ściana widać, że zdjęcia czy są to typowe pęknięcia na łączeniu?
    Ostatnio edytowane przez etm ; 14-02-2021 o 18:48

  4. #84
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Zdjęcia pęknięć są fatalnej jakości ciężko się zorientować co pokazują. Widać jakieś rysy.

  5. #85
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Cytat Napisał etm Zobacz post
    Chciałam wrócić jeszcze do projektu wyliczając zbrojenie ciężar mnożony jest razy 1,6.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img1613328435735.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	453078
    Czy to jest "zapas"?
    Łooooo, jestem pod wrażeniem
    Sama pytasz czy pyta się zaprzyjaźniony projektant ?
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 14-02-2021 o 22:09
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #86

    Domyślnie

    Czytałam trochę o nowych projektach wiem, że się mnoży tylko teraz to inaczej dla obciążenia stałego, a inaczej dla użytkowego, tutaj innego współczynnika, który pasowałby za bardzo nie widzę.Przepraszam za jakość zdjęć, jutro (a właściwie dzisiaj)postaram się wrzucić lepsze teraz przy sztucznym świetle to i tak byłoby kiepsko widać. Zdjęcia przedstawiają pęknięcie na styku kartongips na suficie ściana na parterze. Pęknięcie biegnie bardziej na ścianie. Trzecie zdjęcie pęknięcie kartongips sufit ściana i w rogu pionowo tutaj też jest kartongips maskujący rurki centralnego czyli też mamy łączenie.
    Ostatnio edytowane przez etm ; 14-02-2021 o 23:33

  7. #87

    Domyślnie

    Dzisiaj zauważyłam na środku sufitu w salonie dwa odpryski takie na 2 mm okrągłe. Wygląda to jakby dziabnąć czymś ostrym, a wczoraj mierzyliśmy poziomicą to może sufit dostał rogiem, czy takie odpryski mogą świadczyć o pękaniu?

  8. #88

    Domyślnie

    Fundament ganku może był dobudowywany? Jeżeli tak - to z czasem "lubi" pęknąć. Poziome pęknięcia to raczej pęknięcia tynku a pionowe trzeba kontrolować. Można pomyśleć o spinaniu aby nie rozchodził się, obserwować trzeba mur z dwóch stron czy nie jest pęknięty.
    Najprościej skuć tynk i zobaczyć co jest pod spodem -i tak kiedyś trzeba to ocieplić.

    Od wbijania uziomu nic nie powinno się stać. Tylko dużo hałasu było, choć akuratnie tynk mógł pęknąć.

  9. #89

    Domyślnie

    Dzięki, wrzucam zdjęcia pęknięć przy stropie mam nadzieję, że lepszej jakości niż poprzednie. Pierwsze trzy to pęknięcie kartongips na suficie ściana na trzecim zdjęciu pęknięcie wchodzi pionowo na ścianę, gdzie również jest łączenie tam są zabudowane rurki.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img1613380685736.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	78,1 KB
ID:	453099
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img1613380723661.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	76,5 KB
ID:	453100
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img1613380789079.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	81,7 KB
ID:	453101
    Teraz mamy jakąś ciemną krechę na suficie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img1613380842881.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	453102
    Odpryski, o którym pisałam wcześniej, są takie dwa na środku
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img1613381101602.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	453103

  10. #90

    Domyślnie

    Pęknięcie na suficieKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img1613381711892.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	25,6 KB
ID:	453104

  11. #91

    Domyślnie

    Ktoś, coś na temat tego współczynnika 1,6 i odpryski?

  12. #92

    Domyślnie

    Zapas to np. Żarówka jak się przepali to zmieniasz na zapasową, czy koło w samochodzie. Trudno by było coś wymienić w konstrukcji jak już stoi.
    Współczynnik to obrazując sytuację gdy wybierasz się do kogoś drogą asfaltową, ale z dziurami, błotem itp, po asfalcie czas dotarcia na miejsce to 1 h, ale z uwagi na to że nie wiesz czy będziesz coś omijała dodajesz 10 minut i mówisz do koleżanki że będziesz najpóźniej w 1h 10 minut , a czy dobrze oszacowałaś to wyjdzie w drodze, ale na podstawie swoich poprzednich spacerków wiesz że się wyrobisz. Czyli współczynnika nie możesz komuś pożyczyć jak zapasowej żarówki

    A dlaczego 1,6 to pewnie z dwie osoby wiedzą na forum, ale to wiedza ściśle tajemna

    A odpryski.... No nie wiem o czym piszesz.

  13. #93

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez etm ; 15-02-2021 o 12:40

  14. #94
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Cytat Napisał etm Zobacz post
    Ktoś, coś na temat tego współczynnika 1,6 i odpryski?
    "współczynnik 1,6"
    PN-56/B- 03260 Konstrukcje żelbetowe.
    Obliczenia statyczne i projektowanie

    s- współczynnik pewności
    W zależności od stosunku obciążenia zmiennego do obciążenia stałego
    Wp / Wg </= 2,0 to s = 1,6
    w zależności od przyczyny zniszczenia.

    Obciążenia do obliczeń przyjmuje się wg
    PN-60/B-2009 Obciążenia w obliczeniach statycznych.
    Obciążenia stałe i zmienne
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 15-02-2021 o 12:50
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #95

    Domyślnie

    Dzięki

  16. #96

    Domyślnie

    Strop mocno spękany od strony sufitu, zbrojenie całkowicie inne niż w projekcie od fi 8 do fi 14 w obu kierunkach, ale co około 20 cm, a między parterem, a piwnicą nawet co 30 cm. Czy pręty rozdzielcze mogą być grubości prętów głównych? Badanie młotkiem Schmidta pokazuje około 25, ale nie wiem do czego to odnieść? Ekspertyza będzie do dwóch tygodni, ale może ktoś napisze czego mogę się spodziewać i czy można tam bezpiecznie chodzić. Poniżej zdjęcia pęknięć.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20210302-WA0007.jpg
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	453635
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20210301-WA0007.jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	453638
    Tynk nie odpadł, tam gdzie sufity są pod spodem pomalowane farba też cała, czy możliwe, że to stare pęknięcia i czy mogły być niewidoczne pod farbą? U góry beton cały bez pęknięć.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20210301-WA0004.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	453636  
    Ostatnio edytowane przez etm ; 02-03-2021 o 21:54

  17. #97

    Domyślnie

    Przypomnę że nie jestem konstruktorem, ale uważam, że druty im grubsze tym lepiej, choć ważny jest także rodzaj stali, czy jest to stal żebrowana itp.
    Może wykonawcy przerobili zbrojenie na krzyż z jednokierunkowego.
    Masz za dużo niewiadomych żeby na forum ktoś opisał.
    Poszukaj ludzi zaufanych w pobliżu którzy się znają to obejrzą, pomierzą i coś w temacie powiedzą.

  18. #98

    Domyślnie

    Konstruktor już był i czekamy na opinię, ale bardzo chciałabym poznać opinię fachowców działających w praktyce czyli budujących domy bądź przebudowujących domy stare. Wygląda to na krzyżowe, ale czy pręt w zbrojeniu krzyżowym może mieć rozpiętość 9,20 metra?

  19. #99
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    9,20 / 4,00 = 2,3 większe od zwyczajowej proporcii 2,0.
    Teoretycznie jeszcze może być krzyżowe zbrojenie ale raczej nie będzie.
    A jak będzie krzyżowe to trochę pomoże.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  20. #100

    Domyślnie

    A jak jest jednokierunkowe z prętami rozdzielczymi grubości prętów głównych to lepiej czy lepiej jak rozdzielcze mają mniejszą średnicę?

Strona 5 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony