dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 10
Pokaż wyniki od 181 do 196 z 196
  1. #181

    Domyślnie

    Chcę "odchudzić" dom w następujący sposób:
    zdjąć styrobeton i wylewkę, dać styrobetonu tylko tyle żeby złapać poziom czyli max jakieś 8 cm w najbardziej zapadniętym miejscu. Położyć legary, pomiędzy styropian na to płyty OSB i panele. W tym wszystkim trzeba jeszcze uzyskać ten sam poziom pomieszczeń żeby meble pod wymiar pasowały. Mój pomysł spotkał się z krytyką konstruktora. No cóż "odchudzanie" jakoś nigdy mi nie wychodziło ������. Powiedział, że legary są za ciężkie i będzie ciężej niż obecnie.
    Jego pomysł, zdjąć wylewkę zostawić styrobeton i wylać zazbrojoną wylewkę (obecnie nie jest zazbrojoną), kompletnie tego nie rozumiem, a fachowiec stwierdził, że to za dużo tłumaczenia. Może ktoś na forum mi to wytłumaczyć.

  2. #182

    Domyślnie

    Nie rozumiem, dlaczego nie zrobić podłogi w nastepujacy sposób:
    -zdjąć wylewkę całkowicie wraz ze styrobetonem ale bez użycia ciężkich młotów
    -odbudować ściankę działowo-nośną i wzmocnić strop być może podpierając od dołu (jeżeli możliwe)
    -zrobić inspekcję stropu (obserwowac peknięcia i pochyłość podłogi)
    -dopiero potem dociąć lub doszlifować tarką styropian podlogowy do wymaganego poziomu (tak, aby wszędzie było równo)
    -na styropianie może być ogrzewanie podłogowe
    -zalać cienką wylewką anhydrytową o grubości ok 4-5cm.

    Przedstawiłem pracochłonne rozwiązanie ale chyba dosyć rozsądne

    Wracając do Ciebie etm. Nie pisz, że drugi raz zrobiłabyś inaczej, bo każda sytuacja jest inna a człowiek całe życie uczy się na błędach. Ciesz się zdrowiem -jakieby ono nie było.

  3. #183

    Domyślnie

    Najlepsze rozwiązanie tylko z wykonawstwem kiepsko nikomu się nie chce bawić w docieranie styropianu podobnie jak w zdejmowanie wylewki w inny sposób niż młotem. Boję się, że zamiast pomóc to jak zaczną ściągać tą wylewkę jeszcze zaszkodzą. A te legary rzeczywiście takie ciężkie? Skoro tak to może ciężar przed remontem był porównywalny?
    Ostatnio edytowane przez etm ; 15-06-2021 o 21:57

  4. #184
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Pytanie ile waży ten stryobeton który posiadasz. Zapewne nie wiesz ani Ty ani konstruktor, chyba że masz to od jakiegoś wytwórcy z papierami , jakaś deklaracja właściwości ?. Z netu idzie wyczytać że "styrobetony" mogą ważyć 600kg/m3 i 1600 kg/m3. Idąc dalej tym tokiem nawet jak masz super lekki czyli 600 kg/m3 i w jego miejsce chcesz dać legary - waga drewna "sosny" to jakieś 600-700kg/m3 dajac legar co 40cm zamiast ciągłego styrobetonu jakim cudem to jest cięższe? Chyba tylko Twój konstruktor to potrafi udowodnić. Im masz cięższy ten beton tym "zysk" na wadze będzie większy.

    Czym chce zrobić tą wylewkę? Bo tu jest spore pole do popisu. Najlżejsze chyba są włókna polipropylenowe, pytani czy uzna to za zbrojenie.

    Styrobeton kojarzysz jak to robiono? Sa na to papiery? Czy ktoś wymieszal beton ze styropianem ?

  5. #185

    Domyślnie

    Chyba myśli o siatce, włókna powinny być w tej wylewce co jest, ale podobno ich nie ma. Według tego co wylewał m2 jego styrobetonu o wysokości 10 cm waży 40 kg, a tutaj mamy 15 cm, ale kto tego styrobetonu nie widział to każdy twierdzi, że betonu to jest bardzo mało bo sam się kruszy. W ekspertyzie nośności stropów jest 39 kg na m2. Rzeczoznawca brał próbkę, ale ile tego wziął i czy faktycznie ważył, czy przyjął taki ciężar nie wiem. W ekspertyzie brak również przyjęcia nacisku ciężaru dachu na strop między piętrem, a strychem.
    Generalnie nie mam w zwyczaju się poddawać, ale sytuacja mnie przerosła przede wszystkim finansowo Najgorzej, że już sama nie wiem co w końcu się dzieje i co powinno się zrobić.

  6. #186
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    40kg/10cm to daje 400kg/m3 - bardzo to "lekkie" a więc bardzo słabe dlatego się kruszy.

    Ta nośność stropów 39 kg/m2 to jest po uwzględnieniu warstw posadzkowych?

    Normowe obciążenie stropu w budynku mieszkalnym to 150kg/m2. 39kg to katastrofa.

  7. #187

    Domyślnie

    Tam trzeba podeprzeć ile się da te stropy. I robić normalnie.
    Niech tych wzmocnie!ń będzie nawet więcej, ale głowa spokojna będzie.

  8. #188

    Domyślnie

    Może coś źle napisałam w ekspertyzie stropów przyjęto, że są obciążone styrobetonem 39 kg/M2 i wylewką cementową 105 kg/M2. Chyba to trochę mało. Gdyby rzeczywiście tyle było to chyba mniej niż przed remontem jak były legary i kupa piachu i gruzu. Z obliczeń wyszło, że jedynie strop nad największym pomieszczeniem wymaga wzmocnienia pozostałe nie. Nie mam w ekspertyzie jaka jest nośność tych stropów w kg, ale podobno teraz są bezpieczne wzmocnienie jest konieczne przy założeniu 150 kg/M2 użytkowego. To tylko obliczenia nie przyjęto ciężaru dachu i nie sprawdzano fundamentów. Poza tym odkrywki mamy wyrywkowo i tak naprawdę nie wiadomo co się w stropach kryje może być lepiej, a może i gorzej. W ekspertyzie nie ma jednoznacznego wskazania do zdjęcia tych warstw, ale jakoś tak intuicyjnie nadal czuję, że coś jest nie tak. W ścianie od strony sąsiada widać też jakby wsadzony prostopadle do ściany zewnętrznej gruby pręt, ale co to pojęcia nie mam.
    Ostatnio edytowane przez etm ; 16-06-2021 o 22:48

  9. #189

    Domyślnie

    Podłoga na legarach (jeżeli nie będzie ogrzewania podłogowego) to tez bardzo dobre rozwiązanie ponieważ:
    -lekkie
    -proste
    -ciepłe
    -stosunkowo łatwe do ewentualnej odkrywki (wymiany)
    -możliwe zastosowanie jakiejś wentylacji.

  10. #190

    Domyślnie

    Też tak myślę tylko dobrze wypoziomować

  11. #191

    Domyślnie

    Mam pytanie czy wieńce zawsze są widoczne z zewnątrz na nieotynkowanym budynku? Ostatnio jadąc drogą wiodącą przez mnóstwo wiosek widziałam sporo "kostek" nieotynkowanych i na żadnej z zewnątrz nie było widać wieńca. Na domach nowszych były widoczne.

  12. #192
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał etm Zobacz post
    Mam pytanie czy wieńce zawsze są widoczne z zewnątrz na nieotynkowanym budynku? Ostatnio jadąc drogą wiodącą przez mnóstwo wiosek widziałam sporo "kostek" nieotynkowanych i na żadnej z zewnątrz nie było widać wieńca. Na domach nowszych były widoczne.
    Pytanie co rozumiesz przez widoczny wieniec, czy to że widać beton? Czy że widać inny układ elektów ściany? To 2 w zasadzie zawsze wprawne oko wyłapie. Goły beton to raczej rzadkość na budynkach. Ale tu sporo zależy od regionu polski

  13. #193

    Domyślnie

    Chodzi o beton, czyli generalnie ściana z zewnątrz może być w całości np z cegły, a wieniec jest?

  14. #194
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał etm Zobacz post
    Chodzi o beton, czyli generalnie ściana z zewnątrz może być w całości np z cegły, a wieniec jest?
    Tak, czasem widac było beton, czasem np styropian lub cegłę. Ale jak była cegła to raczej na stawiana na sztorc czyli na "6" cm. Co widać na elewacji. W budynkach ze ściana 3 warstwową może to nie być widoczne, tylko takie ściany raczej lata '80- '90.

  15. #195

    Domyślnie

    Dzięki

  16. #196

    Domyślnie

    Na Youtubie można zobaczyć kanał "Wiejskie Inspiracje" jak wzmacniają strop betonowy w opisywany wcześniej sposób trawersami.

Strona 10 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony