dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 10
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 196
  1. #1

    Domyślnie PILNE - strop grozi zawaleniem?

    Witam,
    zakupiliśmy dom z lat siedemdziesiątych, strop betonowy podłogi na legarach. W jednym z pokoi na parterze sufit na środku dużo niżej. Zrobiliśmy wszędzie wylewki samopoziomujące i sufity podwieszane. Pytałam konstruktora twierdził, że wytrzyma. Dzisiaj zobaczyłam, że na parterze ściana na styku z sufitem jest pęknięta po całej długości, najgorzej w pomieszczeniu gdzie sufit opadł. Piszę prostym językiem ponieważ kompletnie się na tym nie znam. Poza tym w tym pokoju na piętrze jak któreś z dzieci podskoczy to meble się trzęsą. Na dole pęknięcia na styku są praktycznie wszędzie. Czy to oznacza, że strop się zawali. Nie widzę w jakim stanie jest sufit ponieważ są te sufity podwieszane.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie wiem dlaczego nie mogę dodać zdjęcia z projektu strop betonowy zbrojony 12cm, l=400.

  3. #3

    Domyślnie

    Przewidziano obciążenie 665 kg/M2,w tym sam ciężar piasku 130 kg/m2, a do tego przecież dochodzą legary. Czy wylewka samopoziomująca dużo bardziej obciążyła strop? Nie wiem ile było wylane, ale chyba nie więcej niż 5 cm.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie czekaj aż to zwali Ci się na głowę > zawołaj inspektora nadzoru >niech sporządzi protokół stanu technicznego i zaleceń pokontrolnych i naprawczych > sufit podwieszany będziesz musiał rozebrać .

  5. #5

    Domyślnie

    To ściana jest pęknięta? Czy styk gips karton - mur, bo to różnica

  6. #6

    Domyślnie

    Pęknięty jest styk karton-mur praktycznie na wszystkich ścianach, sufit podwieszany cały, na podłodze na piętrze nie ma żadnych zapadnięć wszystko proste. Natomiast przed wylewkami na środku było około 10 cm niżej niż po bokach i uwaga wylano 10 cm styrobetonu i 5 cm wylewki!!! Byłam w tym czasie w szpitalu i nie miałam o tym pojęcia, ale o dziwo wszystko było gładkie bez pęknięć. Dzisiaj przychodzi konstruktor. Nie wiem czy uciekać z dziećmi, ale nie mam dokąd.

  7. #7

    Domyślnie

    To pęka połączenie nie ściana.

  8. #8

    Domyślnie

    A co z tak dużym opadnięciem stropu jeszcze przed wylewką, nie wiem czy tak było od początku

  9. #9

    Domyślnie

    A to to trzeba sprawdzać przed obciążaniem. Czasami tak jest nawet i w obecnych czasach że strop 20 cm się ugina znacznie. Stwierdzenie teraz czy to ugięcie było wymagało będzie zdemontowania sufitów pidwieszanych. Teraz to trzeba zmierzyć czy sufity podwieszane są ugięte, jeżeli tak to znaczy że ugina się ciągle, jak sufity są proste to jest ok ( pod warunkiem że sufity były po posadzkach)
    Ale to trzeba sprawdzić na miejscu, przebieg zbrojenia, kotwienie stropu itp.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    etm
    " Pytałam konstruktora twierdził, że wytrzyma."
    super.
    Proponuje zlecić opracowanie ekspertyzy technicznej + obliczeń wskazujących możliwości graniczne " adaptacji " istniejącego stropu.
    Bez tego mamy " wróżenie z fusów ", wytrzyma / nie wytrzyma.
    Też nie rozumiem na jakiej podstawie konstruktor tak stwierdził ?
    Zobaczył strop i tyle ?
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  11. #11

    Domyślnie

    Na podstawie projektu. Legary i piach, który był pomiędzy miały zbliżony ciężar do obecnego, ale ugięcie było więc może jednak zbyt duży. Ugięcie na 100% było przed wylewką.Podloga na piętrze jest równa. Żeby nie rozwalać połowy domu myślałam o ferroscanie, ale do niego chyba też trzeba rozebrać podłogi i sufity podwieszane?

  12. #12

    Domyślnie

    Sufit tylko, w starych stropach zbrojenie jest tylko dołem. Z tego co piszesz to masz źle zrobiony sufit pidwieszany ( bez listew przyściennych).

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.776

    Domyślnie

    Cytat Napisał etm Zobacz post
    Witam,
    zakupiliśmy dom z lat siedemdziesiątych, strop betonowy podłogi na legarach. W jednym z pokoi na parterze sufit na środku dużo niżej. Zrobiliśmy wszędzie wylewki samopoziomujące i sufity podwieszane. Pytałam konstruktora twierdził, że wytrzyma.
    ...
    Musiałbyś dokładnie opisać stan pierwotny i stan obecny.
    Najlepiej z rysunkami - rzuty i przekroje z warstwami.

    Temat (odpowiedź) może załatwić wizyta i obliczenia uprawnionego projektanta konstrukcji.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #14

    Domyślnie

    Są listwy przyścienne. Podsumowując: dom z lat 70, pełne podpiwniczenie, parter, piętro i strych. Stropy betonowe zbrojone według projektu 12 cm w praktyce może być 10 cm. Na podłogach były legary jakieś 15 cm, pomiędzy legarami piach, cegły i co kto miał pod ręką, na to płyta, podłogi i kolejni właściciele położyli panele. Strop ugięty na około 10 cm, największe pomieszczenie 20 M2. Zerwaliśmy wszystko do stropu, wylano styrobetonu 10 cm i wylewkę cementową 5 cm, było to około 8 miesięcy temu, na parterze wykonano sufity podwieszane. Obecnie podłoga na piętrze równa (o ile nierówności można sprawdzić na panelach) sprawdzane poziomicą 2 metry, sufity podwieszane na parterze równe, sprawdzane tą samą poziomicą. Pęknięcia na styku karton gipsu ze ścianą. Co dzieje się z sufitem nie widać. Szef ekipy remontowej jest przekonany, że wszystko jest ok, podobnie fachowiec od wylewek i konstruktor, a mnie dalej coś niepokoi. Ściąganie sufitów, gdzie w większości pomieszczeń mam meble na wymiar i robienie nowych to dla mnie koszt zaporowy, podobnie jak ekspertyza za 6,5 tyś. Czy naprawdę nie ma tańszego sposobu? Czy strop może runąć "bez ostrzeżenia"? Czy pojawią się jakieś symptomy wcześniej?

  15. #15

    Domyślnie

    Naczytałam się o tym ugięciu i według tego co przeczytałam sufit powinien już dawno spaść.

  16. #16

    Domyślnie

    I jeszcze jedno na parterze w linii przedpokój i kuchnia jest podłogówka i płytki, strop w piwnicy też ugięty jakieś 10 cm bez pęknięć.

  17. #17

    Domyślnie

    Nie mogę dodać zdjęcia, pojawia się komunikat.

    The following errors occurred:

    IMG_20210208_221009[1].jpg: Założenie grupy nie powiodło się. Naciśnij 'wstecz' by powrócić do formularza.

  18. #18

    Domyślnie

    No to jak piszesz to ugięcie już było, po zrobieniu wszystkiego nic nie ugina się, to co ma się zawalić? Jeszcze te ugięcia masz wszędzie czyli tak ten strop zrobiono już ugięty.
    Czy może runąć, może dlaczego nie, ale tak jest ze wszystkim. Ale czy musi runąć? Nie musi.
    Ekspertyzy robi się przed remontem lub w trakcie a nie jak już to użytkujesz, teraz nie ma jasnowidza który bez rozebrania ( odkrywek) który powie tak lub nie

  19. #19

    Domyślnie

    Dzięki, wie ktoś może dlaczego nie mogę dodać zdjęcia?

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    zmniejsz rozmiar zdjęcia. pękło połączenie sufit podwieszany ściana murowana ? tym nie masz co się przejmować sam zauważyłes żę sufit się rusza przy podskakiwaniu. Taki urok starego budownictwa i stropów z belkami.. Ale i tak wezwałbym kogoś do sprawdzenia tego ugięcia aby spac spokojnie bo 10 cm to dużo

Strona 1 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony