dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 10
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 196
  1. #21

    Domyślnie

    Takie ugięcie, a raczej wygięcie widziałem po źle zrobionym szalunku który ugiął się podczas wylewania stropu żelbetowego i już zostało -co musieli zamaskować podwieszanymi ozdobami, ale potem już raczej nie do ruszenia (jak w bunkrze) i bez paniki.

    Prosto można sprawdzić zbrojenie detektorem metalu oraz odkrywką w jednym lub dwóch miejscach jaki jest drut zastosowany. Ale to w przypadku dostępu od spodu. Z góry też byłoby to możliwe dla odległości dobrego detektora ok 10cm od drutu. To dałoby już rzut na najważniejszy element.
    Inny to próbki betonu i kotwienie tego w ścianach.

  2. #22

    Domyślnie

    Jestem w kontakcie z konstruktorem, który dysponuje ferroscanem, mam nadzieję, że przyjedzie w miarę szybko. Niestety strasznie droga taka przyjemność do tego rozbieranie sufitów i robienie nowych, myślę żeby wstawić chociaż jedną szynę przez środek. W piwnicy kawałek jest odkryty to drut jest 12mm położony krzyżowo, ale nie wiem w jakich odległościach. Spróbuję wstawić zdjęcia projektu.

  3. #23

  4. #24

  5. #25

    Domyślnie

    Dwa różne, nie wiem dlaczego.

  6. #26

    Domyślnie

    Bardzo proszę o informację czy jeżeli strop byłby zgodny z projektem nośność jest odpowiednia?

  7. #27

    Domyślnie

    Ponieważ nurtuje Was ten problem odpiszę uprzedzając, że nie jestem konstruktorem, ale z mojej wiedzy wygląda na "typowy" projekt.

    Co jest potrzebne:
    1.Wiedza czy przed wylewką strop też był ugięty? Wg mnie wylewka może spowodować minimalne ugięcie ok. 2-3mm co absolutnie nie znaczy że można sobie robić wylewkę dowolną !!!
    2. Pozostaje sprawa betonu -czy jest odpowiedniej klasy i czy nie ma w nim "śmieci" lub nadmiernego powietrza i był odpowiednio pielęgnowany. Praktycznie może to "na oko" sprawdzić robiąc dziurę wiertarką bez udaru -jak nie wywiercisz dziury -to jest dobrze. Jak nie wywirecisz dziury ze zwykłym udarem mechanicznym to jest bdb w badanych miejscach.
    3. Jeżeli zbrojenie jest wykonane zgodnie z projektem to jest OK.
    4. Wg mnie demontaż sufitu podwieszanego jest niezbędny -choćby dla obserwacji i badań.

    Jako zabezpieczenie można zastosować jakieś solidne 2 lub 3 dwuteowniki i nawet ładnie to wykończyć w starym stylu ale zanim to -to poszukaj dobrych ludzi którzy obadają temat..

    Dwa różne rysunki bo może jeden jest dla zbrojenia w poprzek a drugi wzdłuż pokoju?

  8. #28

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję, ja kompletnie się na tym nie znam. Sufity były opadnięte przed wylewką. Może ktoś jeszcze zerknie na projekt, proszę.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    Ponieważ nurtuje Was ten problem odpiszę uprzedzając, że nie jestem konstruktorem, ale z mojej wiedzy wygląda na "typowy" projekt.
    Zapytam tylko co oznacza typowy projekt? Co do reszty porad-wszystkie do kosza.

    Cytat Napisał etm Zobacz post
    Bardzo dziękuję, ja kompletnie się na tym nie znam. Sufity były opadnięte przed wylewką. Może ktoś jeszcze zerknie na projekt, proszę.
    Masz dwie strony bo to dwie płyty. Obie płyty są jednokierunkowo zbrojone. jeżeli ten strop byl wykonany zgodnie z tym projektem to przy takich rozpiętościach nie powinien się ugiąć. Ale mogł być ugięty zaraz po zalaniu, ale tego nie wiemy. Piszesz coś o styrobetonie, i wylewce samopoziomującej 5cm W jakim celu ten styrobeton ? te 10cm po całości czy tylko środkiem by wyrównać dół? Wylewka samopoziom to raczej kilka mm a nie 5 cm. Pokaż te obliczenie konstruktorowi powinien odpowiedzieć z podpisem czy nowe obciążenia sa podobne do zakładanych.
    Drżenie stropu "tak cienkiego" przy skaczących dzieciach to norma. Weź długą łatę (lub listwę) i z pomocą poziomicy sprawdź czy się sufit ugiął czy nie.

  10. #30

    Domyślnie

    Dobrze jest czymkolwiek pomóc i wyjasnić.

  11. #31

    Domyślnie

    Styrobeton żeby wyrównać środek na środku jest około 10 cm po bokach 3 na to wylewka samopoziomująca 5 cm. Czy z projektu wynika, że zbrojenie jest dawane w szachownicę i w jakich odstępach? Czy w jedną i drugą stronę idą według projektu druty 12mm czy 12 i 6 mm? Kompletnie nie rozumiem w treści projektu mamy np drut 12 mm co 14,5 cm, a poniżej na rysunku co 29 cm.

  12. #32

    Domyślnie

    W piwnicy kawałek jest odkryty i jest krzyżowo. Na parterze dwa pokoje zostały połączone przez poprzednich właścicieli, ale wyburzona ścianką nie była nośną. Teraz pokój ma 9m na 4 m w projekcie jeden miał 4x5 drugi 4x4, ale opadnięty strop był na środku każdego z pokoi odrębnie. Teraz sufit podwieszany nad jednym z pokoi przykładając łatę jest lekko opadnięty, ale nie wiem czy już był tak zainstalowany czy opadł.

  13. #33

    Domyślnie

    etm -
    Co raz to podajesz nowej fakty, które mogą mieć wpływ na całokształt jak w zagadce kryminalistycznej.
    Zbrojenie w poprzek druty fi 12mm co (chyba bo nie moge sie doczytac) 12-14,5cm (o dwóch kształtach na zmianę: prosty i wygięty), wzdłuż fi 6mm co 30cm.
    Ostatnio edytowane przez Tolo74 ; 10-02-2021 o 09:37

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał etm Zobacz post
    Styrobeton żeby wyrównać środek na środku jest około 10 cm po bokach 3 na to wylewka samopoziomująca 5 cm. Czy z projektu wynika, że zbrojenie jest dawane w szachownicę i w jakich odstępach? Czy w jedną i drugą stronę idą według projektu druty 12mm czy 12 i 6 mm? Kompletnie nie rozumiem w treści projektu mamy np drut 12 mm co 14,5 cm, a poniżej na rysunku co 29 cm.
    co 14,5 ale sa dwa "kształty" prętów ida naprzemiennie każdy co 29 , w drugiej płycie co 11,5 co daje ten sam co 23cm. W drugim kierunku cienkie prety fi6 co 25cm. Ale to nie jest strop krzyżowo zbrojony.

  15. #35

    Domyślnie

    Strop ugięty już był, to już ustalone, obciążony był bardziej przed remontem
    Pęka na styku gk mur,

  16. #36

    Domyślnie

    Co z rysunkiem przekroju płyty? Wygląda jakby po bokach były druty o różnych kształtach co 11,5 cm w przypadku płyty l=395, a na środku już takie same co 11,5 cm?W piwnicy przynajmniej w jednym miejscu jest krzyżowo fi12 na fi12 to widzieli mądrzejsi ode mnie więc nijak by się to miało do projektu. Ten dom jest pełen niespodzianek i nic mnie już nie zaskoczy więc bez odkrywek się nie obejdzie. Nawet gdyby był zgodny to przecież jednokierunkowe zbrojenie daje się do 3,5 metra więc i tak jest źle zrobione?
    Ostatnio edytowane przez etm ; 10-02-2021 o 11:19

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał etm Zobacz post
    Co z rysunkiem przekroju płyty? Wygląda jakby po bokach były druty o różnych kształtach co 11,5 cm w przypadku płyty l=395, a na środku już takie same co 11,5 cm?W piwnicy przynajmniej w jednym miejscu jest krzyżowo fi12 na fi12 to widzieli mądrzejsi ode mnie więc nijak by się to miało do projektu. Ten dom jest pełen niespodzianek i nic mnie już nie zaskoczy więc bez odkrywek się nie obejdzie. Nawet gdyby był zgodny to przecież jednokierunkowe zbrojenie daje się do 3,5 metra więc i tak jest źle zrobione?
    Jednokierunkowe zbrojenie daje się po chłopsku mówiąc -do podłużnych kształtów (prostokątów np 4x10m), a krzyżowe -do bardziej kwadratowych (np 4x5m).
    To że jest gdzieś fi 12 x fi12 -to tylko się cieszyć choć może wykonawcy przerobili "po swojemu' na krzyżowe..

  18. #38

    Domyślnie

    Tutaj mamy ściana zewnętrzna - 3,95 m - ściana nośna - 4 m - ściana zewnętrzna. W drugą stronę mamy ściana zewnętrzna 9,5 metra ściana zewnętrzna pod płytą l400 jest kilka działowych, pod płytą l395 według planu była jedna działowa, ale została wyburzona w części zostało po jakieś 50 cm po bokach. Gdyby zrobili krzyżowe musieliby dać drut 9,5 metra w jedną stronę (tak chyba się nie da?) i 4 metry w drugą stronę. Jeszcze pytanie co to ten współczynnik M widzę, że wszędzie również na strychu przyjmowano M = 0,125x665x4,14 natomiast tylko na stropie l=400 na stropie parter piętro przyjęto M=0.10x665x4,20. Dlaczego 0,10? Strop szerszy a zbrojenie co 14,5 cm na węższym co 11,5 cm.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    M = 0,125x665x4,14 czy M = 0,125x665x4,14^2 ?
    i podobnie
    M=0.10x665x4,20 czy M=0.10x665x4,20^2 ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  20. #40

    Domyślnie

    Zgadza się ^2 w jednym i drugim przypadku. Dlaczego przy jednym stropie przyjmuje się 0,125, a przy drugim szerszym 0,10?

Strona 2 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony