dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 10
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 196
  1. #41

    Domyślnie

    Zgadza się ^2 w jednym i drugim przypadku. Dlaczego przy jednym stropie przyjmuje się 0,125, a przy drugim szerszym 0,10?

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    M to jest wynik - "moment zginający" a nie współczynnik.
    0,125 to współczynnik dla schematy statycznego płyty wolnopodpartej a 0,10 to współczynnik dla płyty częściowo zamocowanej (częściowo utwierdzonej) na podporach.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #43

    Domyślnie

    Dziękuję

  4. #44

    Domyślnie

    A z którego roku jest ten dom? Bo jeżeli został wybudowany przed 1990rokiem to z dużą dozą prawdopodobieństwa projekt może nijak mieć się do tego jak został wykonany budynek. Przecież wtedy prawie każdy budował z tego co akurat wpadło w ręce.
    Zresztą nawet obecnie często murarze też robią "po swojemu".

  5. #45

    Domyślnie

    W połaczeniu z niedbałym stemplowaniem na piasku przed betonowaniem te ugięcie jest całkowicie oczywiste

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    W połaczeniu z niedbałym stemplowaniem na piasku przed betonowaniem te ugięcie jest całkowicie oczywiste
    Ale wówczas zazwyczaj na górze powinno być w miarę równo wylane, chyba że ugieło się tuż po postawieniu wiechy.

  7. #47

    Domyślnie

    Dom lata 70, pomiędzy piętrem a strychem sufit też był zapadnięty, a na strychu wylewki nie ma. Konstruktor z ferroscanem, którego znalazłam ma czas dopiero w połowie marca.

  8. #48

    Domyślnie

    Dom lata 70, pomiędzy piętrem a strychem sufit też był zapadnięty, a na strychu wylewki nie ma. Konstruktor z ferroscanem, którego znalazłam ma czas dopiero w połowie marca.

  9. #49

    Domyślnie

    Skontaktowałam się z kolejną firmą zajmującą się badaniem konstrukcji, zaproponowano odwierty, skany, opinie wszystko kosmicznie drogie, w domu totalna demolka, wyniesienie mebli, rozebranie podłóg, rozebranie mebli pod wymiar, rozebranie sufitów. Zastanawiam się czy to wszystko jest absolutnie konieczne, to trochę tak jakbym robiła sobie tomograf profilaktycznie żeby sprawdzić czy chora nie jestem. Może wystarczy sam ferroscan, który i tak sporo kosztuje, ale nie jest tak inwazyjny tylko sufity trzeba zdjąć.

  10. #50

    Domyślnie

    Jak wynika z Waszych doświadczeń czy ugięcie stropu w starych domach jest normalne? Czy każdy kto robi wylewki sprawdza nośność stropu poprzez odwierty itp? Większość fachowców, z którymi rozmawiałam twierdzi, że to normalne. Powiedziano mi, że fi12 co 11,5 cm to bardzo mocne zbrojenie i bez sensu jest dewastować dom. Firma zaproponowała rozwiązanie j.w. no ale oni w końcu z tego żyją.

  11. #51

    Domyślnie

    Wypożycz skaner zbrojenia z wypożyczalni elektronarzędzi i zrób sobie skan czego tam chcesz.

  12. #52

    Domyślnie

    Pisałem wczesniej, że częściowo można to zrobić samemu nawet zwykłym detektorem stali Bosch który kosztuje ok 200-300zł a przyda się chocby do wykrywania przewodów pod napięciem.
    Częściowo rozebrałbym sufit podwieszany (np. w środkowej części) aby mieć dostęp do stropu i zawsze możliwość rewizji, sprawdzenia czy coś nie zmienia się niepokojącego a przy okazji sprawdzić ile to ugięcie wynosi od dołu. Do tego dobrze mieć też poziomice laserową -ok 100zł albo w Lidlu było po 60zł.
    Co do piętra nad stropem -to pod rozwagę można wziąć wykonanie podłogi, bo jeżeli w miejcu największego ugięcia zostało położone najwięcej wylewki -to nie jest dobry kierunek. Zniwelowałbym nierówność twardym styropianem aby na to położyć równej grubości wylewkę. Kilkaset kg więcej na środku pokoju nie jest bez znaczenia zwłaszcza jak potem ktoś na środku pokoju poskacze np. tańczące w rytm 4 osoby.
    Wg mnie teoretycznie zbrojenie masz dobrze zaprojektowane ale napiszę pora z kolejny:
    -czy jest tak wykonane?
    -jaki jest beton i jakiej grubości? -a o prostej metodzie jego sprawdzenia zostałem skrytykowany, cieńszy strop niż 11-12cm przy zbrojeniu wzdłuż już będzie wg mnie słaby.

  13. #53

    Domyślnie

    Dziękuję, a czy zgodzicie się ze stwierdzeniem, że jeżeli strop ugiąłby się już po wykonaniu wylewki sufit podwieszany pęłkby na środku ponieważ kartongips nie sprężynuje i nawet jeżeli dojdzie do ugięcia strop nie zawali się od razu, tak jak w przypadku stropów drewnianych, przy stropie betonowym jest czas na reakcję i wzmocnienie.

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    -czy jest tak wykonane?
    -jaki jest beton i jakiej grubości? -a o prostej metodzie jego sprawdzenia zostałem skrytykowany, cieńszy strop niż 11-12cm przy zbrojeniu wzdłuż już będzie wg mnie słaby.
    Wyczytałeś jakie jest zbrojenie a nie doczytałeś o betonie? Rw=140.

    Nie wiem skąd bierzesz te pomysły że strop cieńszy niż xxxx jest zły. Norma określa minimalna grubość i nie ma i nie było że minimum stropu to 12cm.

    Już wiesz ile to Rw=140 ? To odpowiednik ~B14. coś co obecnie nie jest betonem konstrukcyjnym. Co jest wykonane, tylko badania.

    Strop z Betonu B30 gr.12 cm i strop z B15 tej samej grubości pod wpływem skoków będzie się bardzo podobnie zachowywał, tu ma zdecydowanie ważna role grubość. Oczywiście ilość zbrojenie tez ma wpływ. Ale to jak mówisz jest poprawne.

    Cytat Napisał etm Zobacz post
    Dziękuję, a czy zgodzicie się ze stwierdzeniem, że jeżeli strop ugiąłby się już po wykonaniu wylewki sufit podwieszany pęłkby na środku ponieważ kartongips nie sprężynuje
    Tak, w czasie ugięcie g-k powinien pokazać rysy

    Cytat Napisał etm Zobacz post
    i nawet jeżeli dojdzie do ugięcia strop nie zawali się od razu, tak jak w przypadku stropów drewnianych, przy stropie betonowym jest czas na reakcję i wzmocnienie.
    Masz już ugięte stropy, nie wiesz czy to krytyczny moment czy nie. Stropu już mogą "czekać" na zawalenie.

    Dlaczego robiłaś sufity podwieszane? Bo strop był krzywy? Czy taka moda?
    Jeżeli strop był krzywy może ktoś "np wykonawca" go mierzył , może ma jakieś notatki, może pamięta ugięcia?
    Inwentaryzacja przez remontem wiele by wyjaśniła, jej nie zrobisz ale może masz coś, może coś zgłaszał wykonawca popytaj. Potem można porównać to z obecnym stanem oczywiście delikatnie niszcząc sufit, ale to są "grosze". Zweryfikuj poziomy na posadzkach każdy mm ugiecia środkiem to znaczy że strop siada.
    Badanie ilości zbrojenia , nie wiele pomoże na tym etapie.

  15. #55

    Domyślnie

    Strop był ugięty w każdym pokoju około 8 cm tak twierdzą wykonawcy nie mówili nic, że to niebezpieczne ponieważ jak twierdzą to normalne w domach z lat 70. Podobno pęknięć nie było. Ja byłam w szpitalu nie widziałam tego osobiście. Teraz to już musztarda po obiedzie. Konstruktor dopiero podjedzie w połowie marca a strop w każdej chwili może runąć. A co z tym betonem Rw 140? Budowano wtedy z lepszego? Czy większość na tym i stoją? Fachowcy od remontu nie specjalnie przejęli się tym ugięciem wręcz skwitowali, że na dużo gorszych stropach wylewki robili.

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    A może tak zapytam, kto wydał opinię że ten strop się wali? Skąd powstał ten lęk, obawa?

    Edit:
    8cm na 4 metrach to ogromne ugięcie, ale dopytam to było od góry czy od dołu? To bardzo istotna informacja.

  17. #57

    Domyślnie

    Między piętrem a parterem na piętrze podłoga zapadnięta o około 8 cm na parterze sufit obniżony o tyle samo.
    Ostatnio edytowane przez etm ; 13-02-2021 o 07:00

  18. #58

    Domyślnie

    Nikt nie wydał, wiedza internetowa.

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Problem z tym stropem jest poważny.
    Nie można wydać wiarygodnej i odpowiedzialnej iopinii na podstawie podawanych na FM informacji.
    Potrzebna są wizyta eksperta i oględziny wraz z badaniem stropu.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  20. #60

    Domyślnie

    Raczej irytująca i ociekająca wodolejstwem niż poważna.
    Najpierw było 10 cm. Potem było że to konstrukcja stropu jest ugięta, ale w sumie to już tak było, a podłogi i sufit są proste.
    Było że pęka ściana wszędzie parter piętro, potem było że to nie ściana pęka a gips karton.
    Post wyżej napisano że podłoga zapadnięta o 8 cm i sufit wybrzuszony tyle samo ( nie konstrukcja tylko okładzina) .

    Konstruktor może w połowie marca, to jakiś chińczyk?.
    Mnie jak proszą o ocenę to umawiam się na jutro i po sprawie
    Głupota za głupotą

Strona 3 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony