dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 10
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 196
  1. #161

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    O co tym razem chodzi z tymi zdjęciami? W czym problem
    Info w poście przed zdjęciami miałam problem z dodaniem.

  2. #162

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Pewnie była taka informacja - gdzie znajduje się ten budynek?
    woj. śląskie

  3. #163

    Domyślnie

    Pomiar pionowości budynku. Co o tym myślicie???
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pionowość budynku.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	78,8 KB
ID:	457058

  4. #164
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Jaka szerokość i wysokość tych pomierzonych ścian?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #165

    Domyślnie

    Wysokość 9.30 m, szerokość 9 m.

  6. #166

    Domyślnie

    Im dalej w las tym więcej drzew.

    Ten dom budował "300 procent normy"

  7. #167

    Domyślnie

    Szkoda, że nie spełnia 300% normy ������. A na poważnie to rozumiem, że raczej tak postawiony nie pochylony?

  8. #168

    Domyślnie

    Raczej tak, jak nie ma szpar na 10 cm w murze,
    Akademiki w Białymstoku też mają odchylenie każdego piętra, po kiljanaście centymetrów chyba 15 jak pamiętam

  9. #169

    Domyślnie

    Poza tym pęknięciem od gruntu innych nie zauważyłam, a tamto to chyba sam tynk.

  10. #170

    Domyślnie

    Jak najprościej sprawdzić czy jest wieniec dostęp mam od dołu stropu lub z zewnątrz.

  11. #171
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał etm Zobacz post
    Jak najprościej sprawdzić czy jest wieniec dostęp mam od dołu stropu lub z zewnątrz.
    Zaproponuje dość rewolucyjną metodę. -rozebrać ten dom cegła po cegle sprawdzając co i jak zostało wykonane. Roboty będzie sporo bo trzeba wyburzać delikatnie tak aby dało się przeprowadzić analizę czy są wieńce jak są zbrojone, czy są piony itd. Jak się po rozbiórce okaże że było w miarę ok to odbudować wszystko dokładnie fotografując.

    A na poważnie jak dom stoi 30 czy 40 lat skąd pytanie "czy są wieńce" ?

  12. #172

    Domyślnie

    Dom stoi nawet prawie i 50 lat tylko dowaliliśmy mu jakieś 25 ton w postaci styrobetonu i wylewek i stąd cały problem.

  13. #173

    Domyślnie

    Cytat Napisał etm Zobacz post
    Dom stoi nawet prawie i 50 lat tylko dowaliliśmy mu jakieś 25 ton w postaci styrobetonu i wylewek i stąd cały problem.
    Dlatego powtórzę, że reperację domu zacząłbym od odchudzenia i to na maxa. Potem odbudowa ścianki dzaiłowo-nośnej, wzmocnienie-zabezpieczenie stropu i lekutka podłoga, jak ściana gdzieś jest bardzo krzywa -to można położyć regips. Na zewnątrz rozkuć tynk przy fundamencie i przyglądnąć się ścianom -i tak czeka was kiedyś demolka tego z racji hydroizolacji i ocieplenia.

  14. #174

    Domyślnie

    Dzięki

  15. #175
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    A ja napiszę coś innego, coś co ciągle w PL jest niemodne. Przed gruntownym remontem zleciłbym opracowanie inwentaryzacji i projektu ludziom którzy się tym zajmują zawodowo. Po pierwsze jeżeli dociążenie stropu jest niebezpieczne jest spora szansa że konstruktor by to wyłapał na etapie projektu a nie po wykonaniu. Po drugie jak się pomylił lub zaniedbał coś jest ubezpieczony.
    Nie tylko dociązanie warto analizować bo tu ktoś pisze że hydroizolacja jest konieczna , nie wiem skąd takie wnioski? Po tym zdjęciu "z dziurą"? Ostatnio wiele ludzi robi remonty CO, ale większość zleca wykonanie "józkowi" po co panie papiery to tylko koszty. Byłem kiedyś w domku gdzie mi właściciel mówi "panie mam podłogówkę ale nie używam to przereklamowane" to dopytywałem dlaczego bo za gorąco.......woda z kotła na węgiel szla prosto w podłogę (dlaczego to nie popękało nie wiem) gospodarz raz użył tego obiegu. Ma tanio, i wie że to złe.
    To samo teraz nie konsultacja forumowe a rzetelne opracowanie co sie dzieje z budynkiem co można poprawić co nie.

  16. #176

    Domyślnie

    Mądry Polak po szkodzie.... Gdybym wtedy miała tą wiedzę, którą mam obecnie oczywiście, że tak bym zrobiła. Konsultowałam wylewki z konstruktorem, ale wyłącznie na podstawie projektu. Jako osoba nie mająca bladego pojęcia o budowlance do głowy by mi nie przyszło, że trzeba sprawdzić faktyczny stan stropów. Z powodu braku wiedzy na ten temat prace remontowe powierzyłam nie "fachmanowi spod monopolowego", a firmie remontowo-budowlanej z kilkunastoletnim doświadczeniem, która zajmuje się nie tylko remontami, ale i budową i przebudową domów. Sama stropów po zdjęciu podłóg nie widziałam, ugięcie też nie było widoczne gołym okiem. Szef ekipy słowem nie wspomniał o złym stanie stropów po odsłonięciu i przemierzeniu i konieczności zasięgnięcia opinii konstruktora. Powiedział jedynie, że stropy są krzywe i trzeba dać styrobeton zamiast styropianu bo styropianem się nie wyrówna nie zwracając kompletnie uwagi na dodatkowy ciężar. Zaproponował też sufity podwieszane, którym pierwotnie nie chciałam. Gdyby wtedy wykonać ekspertyzę zrobiłabym podłogi na legarach.
    Ekspertyza nośności stropów już oczywiście jest, w ostatnich dniach była wizja do ekspertyzy całego budynku, jednak żaden z fachowców nie sprawdził fundamentów, a boję się o to dociążenie. W ekspertyzie stropów napisano, że wskazane byłoby "odchudzenie", ale musi to być uzasadnione ze względów ekonomicznych.
    Tak więc pomimo wydania na ekspertyzy około 20 tyś złotych nadal nie mam wiedzy odnośnie fundamentów, nie przeliczono także obciążenia konstrukcji przez dach, nie mam 100% wskazań do zdjęcia wylewek i nikt nie wytłumaczył na co wskazuje pomiar pionowości budynku. Stąd zapytania na forum.
    Tak na marginesie z podłogówką miałam identyczną sytuację jak opisana na instalację szła temperatura jak na kotle, robiła to firma również ze sporym doświadczeniem. Inny fachowiec już poprawił, założył grupę pompową i jest ok.
    Kocioł miałam podłączony przez fachowca z tej samej firmy co podłogówka bez żadnych zabezpieczeń też kto inny poprawiał.
    Doświadczenie z fachowcami mam bardzo negatywne i jak tu teraz zaufać ekspertom od konstrukcji skoro każdy mówi co innego.
    Pomimo tych wszystkich ekspertyz forum jest bardzo pomocne.
    Rozwiązanie Tolo74 wydaje się być bardzo rozsądne, ale i bardzo kosztowne niestety.

  17. #177

    Domyślnie

    Masz zagwostkę. Co byś teraz nie zrobiła to do końca życia ( oby długie i zdrowe) będziesz myślała czy się nie zawali. Ekspert jestczłowiekiem któremy się zdaje że wie... Tylko że każdy wie to co wie, nie ma uniwersalnej wiedzy stosowanej i wychodzą subiektywne .

  18. #178

    Domyślnie

    Dokładnie

  19. #179
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Cytat Napisał etm Zobacz post
    Wysokość 9.30 m, szerokość 9 m.
    Odchylenia od pionu nie są zgodne z dopuszczalnymi odchyłkami ale nie jest aż tak źle.
    https://www.izolacje.com.pl/artykul/...rskich#image-2
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 14-06-2021 o 21:12
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  20. #180

    Domyślnie

    Dzięki, z tego co widzę w tych normach to nawet się mieści, ta jedna ściana jest najbardziej problematyczna, która w środku ma 8 cm (swoją drogą trochę dziwne). Szkoda, że przez ganek nie da się jej zmierzyć dokładnie. To właśnie do tej ściany strop najbardziej się pochyla.

Strona 9 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony