dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie Pompa ciepła Panasonic lub Samsung wykonawca Poznań okolica

    Witam
    Proszę o polecenie firmy zakładającej pompy ciepła w okolicy Poznania - Szamotuł .
    W chwili obecnej skłaniam się ku produktom z tytułu aczkolwiek niekoniecznie .
    Gdyby ktoś miał firmę godną polecenia to z góry dziękuję.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    A mało tego jest na allegro ?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nastar

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Dobino k. Wałcza
    Kod pocztowy
    78-600
    Posty
    56

    Domyślnie

    Z doświadczenia polecam Budotom. Są z Wrocławia ale działają w całej Polsce. U mnie robili w Zach.-Pom.
    Terminowo, fachowo, szybko i w dobrej cenie.
    Montują głównie Panasonic ale mają też w ofercie Daikin i Mitsubishi.
    Dom 260m2,ściany 40cm Porotherm+15cm styro, poddasze 20cm wełna, podłoga 10cm styro, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna. Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW, 3f. Instalacja: 13 grzejników (w tym 1 CV33, reszta normalny wymiar) + 3 drabinki w łazienkach + 46m2 podłogówki (kuchnia, hall, 2 łazienki).
    PV: 9,8kWp Q-Cells Q-Peak Duo + SMA 8kW.

  4. #4
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nastar Zobacz post
    Terminowo, fachowo, szybko i w dobrej cenie.
    Czy w dobrej cenie to bym polemizował
    Widziałem ich natrętna reklamę w grupie na fb i poziom cenowy jest z górnej półki

  5. #5

    Domyślnie

    Bierze się zawsze instalatora lokalnego ...

    Sądzę że szybciej w razie czego podjedzie instalator oddalony o kilka-naście kilometrów niż ktoś oddalony o kilkaset kilometrów ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nastar

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Dobino k. Wałcza
    Kod pocztowy
    78-600
    Posty
    56

    Domyślnie

    Na czym opierasz twierdzenie o poziomie cenowym ?
    Gdy ja szukałem wykonawcy to otrzymałem kilka ofert dość mocno różniących się ceną. Weryfikacja m.in. czasu istnienia firmy na rynku (KRS) spowodowała, że na polu boju zostały 2. Na podstawie m.in. opinii innych klientów wybrałem droższą czyli Budotom.
    I wiesz co ? W ogóle nie żałuję. Dobór, montaż, opieka serwisowa, doradztwo i wsparcie na etapie nauki urządzenia było właśnie z górnej półki. NIGDY nie zdarzyło się, żeby ktoś mnie zbył, nie miał czasu czy nie odebrał telefonu. O, przepraszam. raz p. Golański nie odebrał i oddzwonił po 2 godzinach przepraszając bo był na imprezie rodzinnej I wtedy to ja go przeprosiłem.
    Jak zapytałem o parametry pracy pompy (ilość WŁ./WYŁ) to miałem info na kom. po 10 minutach ze szczegółowym wyjaśnieniem (mają zdalny dostęp do pompy).
    Jeżeli za taką obsługę mam zapłacić więcej niż średnia cena to ja w to wchodzę. A w temacie akurat pomp ciepła nie ma rzeczy ważniejszej niż: dobór, montaż, ustawienia i serwis.
    Piszę to wszystko z całym przekonaniem. A w dobrym wyborze utwierdzam się tym bardziej, im więcej czytam na grupach postów zaczynających się od słynnego zdania: "Pomocy, mój instalator nie odbiera". Ostatnie mrozy pokazały to aż nadto.
    Mój odbiera. Zawsze.
    Dom 260m2,ściany 40cm Porotherm+15cm styro, poddasze 20cm wełna, podłoga 10cm styro, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna. Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW, 3f. Instalacja: 13 grzejników (w tym 1 CV33, reszta normalny wymiar) + 3 drabinki w łazienkach + 46m2 podłogówki (kuchnia, hall, 2 łazienki).
    PV: 9,8kWp Q-Cells Q-Peak Duo + SMA 8kW.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nastar

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Dobino k. Wałcza
    Kod pocztowy
    78-600
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Bierze się zawsze instalatora lokalnego ...

    Sądzę że szybciej w razie czego podjedzie instalator oddalony o kilka-naście kilometrów niż ktoś oddalony o kilkaset kilometrów ...
    Bierze się dobrego fachowca. Czasem ten lokalny i dobry to dwie różne osoby/firmy.
    Dom 260m2,ściany 40cm Porotherm+15cm styro, poddasze 20cm wełna, podłoga 10cm styro, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna. Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW, 3f. Instalacja: 13 grzejników (w tym 1 CV33, reszta normalny wymiar) + 3 drabinki w łazienkach + 46m2 podłogówki (kuchnia, hall, 2 łazienki).
    PV: 9,8kWp Q-Cells Q-Peak Duo + SMA 8kW.

  8. #8
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nastar Zobacz post
    Na czym opierasz twierdzenie o poziomie cenowym ?
    Na podstawie m.in. opinii innych klientów wybrałem droższą czyli Budotom.
    I wiesz co ? W ogóle nie żałuję. Dobór, montaż, opieka
    Jeżeli za taką obsługę mam zapłacić więcej niż średnia cena to ja w to wchodzę
    Nie będę dyskutowali na poziomie reklamowym, byłem na ich(?)grupie na fb i wyrobiłem sobie zdanie, raz, że przez nachalną reklame, naganiaczy a dwa przez to,że są bardzo drogą firmę, ba,powiem nawet, że oferują usługi w kosmicznych cenach.
    A trzy, firma, serwisant powinna być nie na telefon ale na miejscu a nie na drugim krańcu Polski.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nastar

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Dobino k. Wałcza
    Kod pocztowy
    78-600
    Posty
    56

    Domyślnie

    Na poziomie reklamowym ?
    Podałem ci kilka argumentów na uzasadnienie dlaczego ich polecam. Nie wymyśliłem sobie tego. Mam pompę od nich.
    Czy Ty też jesteś użytkownikiem pompy ciepła ?
    Nie wypowiadam się na temat innych firm bo nie miałem z nimi do czynienia. Wyrażanie opinii tylko na podstawie "pobytu na ich grupie" uważam za nie fair.
    Co do cen to się nie wypowiadam. Nie lubię ludziom zaglądać do portfela. Każdy płaci tyle na ile go stać a dokładniej za jakość na jaką go stać.
    Tyle z mojej strony.
    Dom 260m2,ściany 40cm Porotherm+15cm styro, poddasze 20cm wełna, podłoga 10cm styro, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna. Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW, 3f. Instalacja: 13 grzejników (w tym 1 CV33, reszta normalny wymiar) + 3 drabinki w łazienkach + 46m2 podłogówki (kuchnia, hall, 2 łazienki).
    PV: 9,8kWp Q-Cells Q-Peak Duo + SMA 8kW.

  10. #10
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nastar Zobacz post
    Czy Ty też jesteś użytkownikiem pompy ciepła ?
    No ba,i to od 8 lat nawet,flagowca Panasa czyli T-CAP 9kW 3f

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nastar

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Dobino k. Wałcza
    Kod pocztowy
    78-600
    Posty
    56

    Domyślnie

    Witaj w klubie ! 8 lat to już gruby staż. Były jakieś awarie ?
    Dom 260m2,ściany 40cm Porotherm+15cm styro, poddasze 20cm wełna, podłoga 10cm styro, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna. Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW, 3f. Instalacja: 13 grzejników (w tym 1 CV33, reszta normalny wymiar) + 3 drabinki w łazienkach + 46m2 podłogówki (kuchnia, hall, 2 łazienki).
    PV: 9,8kWp Q-Cells Q-Peak Duo + SMA 8kW.

  12. #12
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nastar Zobacz post
    Witaj w klubie ! 8 lat to już gruby staż. Były jakieś awarie ?
    Żadnych, co więcej,pierwszy przegląd robiłem mu po 5 latach.
    Tak jak pierwszy raz był włączony tak hula do dziś.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nastar Zobacz post
    Bierze się dobrego fachowca. Czasem ten lokalny i dobry to dwie różne osoby/firmy.
    Lokalny to dla mnie taki +/- 50km od miejsca zamieszkania.
    Taki aby w razie jakiejś awarii mógł szybko podjechać i usunąć problem ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Nie będę dyskutowali na poziomie reklamowym, byłem na ich(?)grupie na fb i wyrobiłem sobie zdanie, raz, że przez nachalną reklame, naganiaczy a dwa przez to,że są bardzo drogą firmę, ba,powiem nawet, że oferują usługi w kosmicznych cenach.
    A trzy, firma, serwisant powinna być nie na telefon ale na miejscu a nie na drugim krańcu Polski.
    Dobrze podłączona PC nie potrzebuje niańki ,wystarczy coroczny serwis. Po za tym czas reakcji w okresie gwarancji to 48h
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nastar Zobacz post
    Na poziomie reklamowym ?
    Podałem ci kilka argumentów na uzasadnienie dlaczego ich polecam. Nie wymyśliłem sobie tego. Mam pompę od nich.
    Czy Ty też jesteś użytkownikiem pompy ciepła ?
    Nie wypowiadam się na temat innych firm bo nie miałem z nimi do czynienia. Wyrażanie opinii tylko na podstawie "pobytu na ich grupie" uważam za nie fair.
    Co do cen to się nie wypowiadam. Nie lubię ludziom zaglądać do portfela. Każdy płaci tyle na ile go stać a dokładniej za jakość na jaką go stać.
    Tyle z mojej strony.
    POPIERAM- ja też mam od nich Super Firma
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Żadnych, co więcej,pierwszy przegląd robiłem mu po 5 latach.
    Tak jak pierwszy raz był włączony tak hula do dziś.
    No i widzisz sam sobie odpowiedziałeś Haha ha ha.
    I co ma znaczenie czy instalator za płotem czy 500km?
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Lokalny to dla mnie taki +/- 50km od miejsca zamieszkania.
    Taki aby w razie jakiejś awarii mógł szybko podjechać i usunąć problem ..
    Jeżeli to sporadyczny problem to i z Kambodży ci go instalator usunie. Jeżeli wymaga użycia części zamiennych to nic nie zrobi. Duża firma ma swój serwis i części po za tym jest w stanie szybko sprowadzić bo skoro rocznie montuje 200 PC to inaczej jest traktowana przez producenta . Zwłaszcza jak jest Pro-Partnerem Panasonica. A taki lokalny to rok wcześniej montował piece węglowe a teraz PC Kto z nim zechce na szybko rozmawiać jak jego przerób to 5 czy tam 10 pomp /rok Taki mały lokalny instalator właśnie u dużych Pro-Partnerów sie zaopatruje w części zamienne.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 09-02-2021 o 18:43
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    No i widzisz sam sobie odpowiedziałeś Haha ha ha.
    I co ma znaczenie czy instalator za płotem czy 500km?
    U mnie poszedł w listopadzie czujnik temperatury w zbiorniku CWU. To nie sama pompa a szafa hydrauliczna ale przydał się instalator "na miejscu".

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    U mnie poszedł w listopadzie czujnik temperatury w zbiorniku CWU. To nie sama pompa a szafa hydrauliczna ale przydał się instalator "na miejscu".
    Oki nie neguję . A czy ten 500km od ciebie by nie dal rady??? Też by dał więc w czym problem. Zaradny inwestor ma wyjście awaryjne na które to wyjscie niektórzy forumowicze mówią DRUCIARSTWO Ja codziennie potrzebuję 2 samochodów a mam ich 3 ot tak w razie ( W ) Czy to jest Druciarstwo?
    Czy bez tego czujnika nie grzało CWU? Jeżeli nie grzało, to gdzie wyjście awaryjne?
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 09-02-2021 o 20:16
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  20. #20

    Domyślnie

    podbijam nadal szukam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony