dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Jaki kocioł gazowy do c.o i c.w.u? Zasobnik czy nie?

    Witam. Mam taki metraż ok 70 m2 i jakiego producenta kocioł gazowy wybrac? . Przepływowy czy z zasobnikiem dla 2 osób? Kocioł gazowy będzie stał w wejściu.
    Tak wygląda rzut budynku w każdym pomieszczeniu ma być po jednym grzejniku.
    Ostatnio edytowane przez tomn95 ; 10-02-2021 o 11:41

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt nic nie doradzi?

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    muszkieter7

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Charbrowo
    Kod pocztowy
    83-352
    Posty
    110

    Domyślnie

    Witaj, też szukam pieca i... Ostatnio po rozmowie z Buderusem dowiedziałem się że np model GB 122 w wersji dwufunkcyjne jest do mieszkań i małych domów, przy czy u mnie będą dwa obwody podłogówki a pomysł jest aby zasilić z pompy pieca dwa obwody bez sprzęgieł i grup pompowych. Były jeszcze inne piecyki Dr Dietrich itd. ps budek mi sie podoba bo ma wbudowaną automatykę,

  4. #4

    Domyślnie

    Ja zastanawiam się nad vaillant em tylko nie mam pojęcia jaki model wybrać

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Termet silver z zasobnikiem. Najtańszy, polski. Działa

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    muszkieter7

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Charbrowo
    Kod pocztowy
    83-352
    Posty
    110

    Domyślnie

    Co do termeta też rozważałem ale ... Opinie na temat serwisu zniechęciły mnie do marki, co Vaillanta to jest linia vc 146 modulacja od 3,3 kW, mam mały dom 112 m, koledzy z forum podpowiadali też Immergas victrix 12, jak dla dwóch osób to skłaniałbym się do 2 f kotła ale wtedy musi być większej mocy żeby był efektywny na cwu.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał muszkieter7 Zobacz post
    Co do termeta też rozważałem ale ... Opinie na temat serwisu zniechęciły mnie do marki, co Vaillanta to jest linia vc 146 modulacja od 3,3 kW, mam mały dom 112 m, koledzy z forum podpowiadali też Immergas victrix 12, jak dla dwóch osób to skłaniałbym się do 2 f kotła ale wtedy musi być większej mocy żeby był efektywny na cwu.
    opinie o serwisie ? ale o czym ty piszesz to przecież zależy od konkretnego serwisanta który do ciebie przyjedzie. jeden będzie ogarnięty bardziej drugi mniej. to są generalnie rzeczy bezobsługowe. masz raz ustawić i zapomnieć a nie przyjaźnić się z serwisami...

    no i jak masz miejsce to bierz z zasobnikiem.

  8. #8

    Domyślnie

    Czyli z zasobnikiem wyjdzie tańsze podgrzewanie wody niż przepływowo ?

    Słyszałeś jakieś opinie na temat beretta quadra green 25 kw?

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    daro.s

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomn95 Zobacz post
    Czyli z zasobnikiem wyjdzie tańsze podgrzewanie wody niż przepływowo ?

    Słyszałeś jakieś opinie na temat beretta quadra green 25 kw?
    Koszt pewnie podobny ale moim zdaniem stabilniejszą temperaturę do mycia będziesz miał gdy będzie zasobnik. Kiedyś miałem podgrzewanie wody przepływowe za pomocą piecyka gazowego. Przy małych poborach woda była zbyt gorąca, piecyk miał minimalną moc poniżej której nie mógł zejść.

    Dla 70 m2 instalowanie kotła 25kw to gruba przesada, u mnie, kocioł 24kw większość czasu pracuje na minimalnej mocy a ma do ogrzania ok 190m2. Gdy będziesz miał zbyt dużą moc minimalną będziesz miał problemy z taktowaniem kotła podczas pracy.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Kotły mają duże widełki mocy a nie że ma 25kw.
    Samo tzw taktowanie też jest często niepotrzebnie uważane za jakąś wadę. Owszem jak to się dzieje co minutę ale jeśli nawet co kwadrans to jest nie problem takie cykanie.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    muszkieter7

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Charbrowo
    Kod pocztowy
    83-352
    Posty
    110

    Domyślnie

    Proponowałem 2 f bo kolega planuje piec w przedpokoju

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    muszkieter7

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Charbrowo
    Kod pocztowy
    83-352
    Posty
    110

    Domyślnie

    Co do termeta poczytaj opinie Golda na Ceneo, porażka, generalnie to wolałbym kupić polski produkt ale jak mam mieć kłopoty to kupię buderusa z montażem z możliwością przedłużenia gwarancji do 5 lat.

  13. #13

    Domyślnie

    Ja mam Immergas Maior35X tt i jestem mega zadowolony. Też 5 lat gwarancji i bezobslugowy praktycznie. Tylko że ja mam jedno funkcyjny, ale jest odpowiednik dwu funkcyjny.

  14. #14

    Domyślnie

    Czyli nie warto inwestować vaillanta?

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomn95 Zobacz post
    Czyli nie warto inwestować vaillanta?
    Vaillant to też nie jest jakaś wysoka półka, może nawet niższa od Immergas.
    Zobacz sobie jakie w okolicy u Ciebie dostępne masz serwisy do przeglądów pieców, jakie ludzie najczęściej montują.
    U mnie w mieście większość zakłada się Immergas dlatego jest kilka serwisów autoryzowanych przez tą firmę, dobre ceny w hurtowniach itd. Ale u Ciebie może być inaczej.

  16. #16

    Domyślnie

    A co myślisz o firmie beretta?

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pbrys

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    www.pbrys.cba.pl
    Posty
    17

    Domyślnie

    Termet Integra 2 PLUS, mam używam, 2 sezony za mną i jest OK - zużycie na pbrys.cba.pl

  18. #18
    Ekspert marki BOSCH - zapraszamy do Forum eksperckiego na górze Forum Muratora. Czekamy na Wasze pytania, udzielamy się w wątkach.

    Domyślnie

    Witam,
    Zastosowanie kotła z zasobnikiem gwarantuje lepszy komfort z ciepłej wody użytkowej w porównaniu z kotłem przepływowym. Dodatkowo takie rozwiązanie charakteryzuje się mniejszym zużyciem wody oraz możliwością korzystania z wielu punktów poboru wody jednocześnie. Zachęcam do zapoznania się z ofertą kotłów kondensacyjnych z zasobnikiem firmy Bosch. Z uwagi na to, że chce Pan zamontować kocioł w wejściu, myślę że także istotne mogą być walory estetyczne. Najnowsze urządzenia posiadają nowoczesny design. Proponuję rozważenie kotła Bosch Condens 2200 lub Bosch Condens 2300. W razie pytań pozostaję do dyspozycji.

    Pozdrawiam
    ________________________________
    Konsultant Bosch Termotechnika

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony