dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Pianka w oknach do wymiany?

    Cześć,

    mając stan surowy otwarty dałem się namówić majstrowi na oklejenie domu styropianem, potem zebrałem ochrzan od sprzedawcy okien i drzwi, że najpierw wstawia się okna, a potem kładzie styropian. Przy każdym otworze okiennym majster zostawił zapas styropianu tak, że pianka montażowa jest osłonięta przed słońcem, ale między oknem a styropianem jest parę milimetrów luzu. Obawiam się, że padający śnieg naleci do szczeliny, pianka nasiąknie i będę miał kilka wielkich mostków, czy mogę coś z tym zrobić?

    Nie wiem czy ma to znaczenie więc dodam, że użyto u mnie pianki Soudafoam Low Expansion.

    PS. Czy są jakieś sposoby zabezpieczenia pianki? Już za późno na ciepły montaż, a chciałbym zwiększyć trwałość pianki, praktykuje się pokrywanie pianki silikonem albo akrylem?
    Ostatnio edytowane przez busz ; 09-02-2021 o 16:53

  2. #2

    Domyślnie

    U mnie jak były obsadzane okna to żeby pianka nie uległa degradacji przed ocieplaniem domu była zaciągnięta klejem do styropianu. Podobno najtańsza i najtrwalsza opcja żeby zabezpieczyć piankę. Można podobno również zastosować zwykły akryl.

  3. #3

    Domyślnie

    Maratoro - i tak powinno być to zrobione, u mnie niestety za późno i co w takiej sytuacji mogę zrobić? Po docięciu pianki pomalować ją akrylem/silikonem/innym środkiem reklamowanym w internecie? Widziałem jakieś różne "folie w płynie" itp. ma to w ogóle sens?

  4. #4

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat, bo mam podobny problem. Parę tygodni temu miałam wymieniane okna w domu. Nowe okna są drewniane, z ciepłym montażem. Od wewnątrz ekipa wykończyła wszystko jak trzeba, ale zostaje strona od elewacji. Elewację będziemy ocieplać dopiero późną wiosną (kwiecień-maj). Czy do tego czasu pianka się nie zdegraduje bez zabezpieczenia? Czy może należałoby ją jakoś zabezpieczyć, choćby - jak napisane wyżej - zaciągając klejem?

  5. #5

    Domyślnie

    Aktualizacja: zapytałam o zabezpieczenie pianek od zewnątrz szefa mojej ekipy remontowej. Zdziwiony odpowiedział, że oczywiście mi to zabezpieczą (klejem?), bo tak się zawsze robi. I że na pewno by tak tego nie zostawili. Czekają tylko, aż zrobi się ciut cieplej. Wniosek z tego taki (dla mnie) - nie wymyślać problemów, tylko zaufać mądremu fachowcowi

  6. #6

    Domyślnie

    Ale w przypadku ciepłego montażu pianka jest osłonięta membraną od wewnątrz i zewnątrz, więc nie byłaby bezpośrednio wystawiona na słońce.

    PS. Czy ktoś może coś powiedzieć o moim przypadku? Mam okna zamontowane, ściany ocieplone, tylko obawiam się, czy deszcz i śnieg na oknie nie spowodują nasiąknięcia pianki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony