dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    GGemini

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-200
    Posty
    29

    Domyślnie Pomysł na ułożenie domu na działce

    Jako, że to mój pierwszy post chciałem się z Wami serdecznie przywitać. Cześć Działka kupiona, całość zabawy przede mną więc zagoszczę tu pewnie na dłużej.
    Chciałem Was prosić o poradę na temat usytuowania domu na działce. Jestem na etapie projektowania domu z architektem. Poniżej jest przykładowe ułożenie. Na czerwono wymiary. Działka 1080m. Poniższa propozycja nie pasuje mi z 2 powodów:
    - Dom wychodzi na środku działki i generalnie wolał bym go miec przy krawedzi
    - Na zachodniej granicy jest linia średniego napięcia i chciałbym się z domem jak najdalej od niego odsunąć.

    Ma ktoś z Was może pomysł? Zastanawiałem się nad budową doku "podłużnego" w stylu https://projekty.muratordom.pl/proje...t,2736,0,0.htm. Mam wtedy dużo przestrzeni od zachodu. Minus natomiast to mała odległość od południowej granicy działki.

    Z góry dziękuję za podpowiedzi.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wymiary dzialki.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	11,7 KB
ID:	452918

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    najlepszy byłby indywidualny, gdybyś chciał maksymalnie wykorzystać przestrzeń.

    Ale może coś w tym kierunku, z wejściem od szczytu:



    I zrobić maksymalne przeszklania od południa?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    GGemini

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-200
    Posty
    29

    Domyślnie

    Ja celuję w indywidualny projekt. Właśnie tak jak proponujesz najlepiej by pasowało tylko mi zalezy na odsunieciu się od zachodniej granicy. Tak jak wspomniałem jest tam linia ś/ń. Niby nie problem ale jakoś wolę mieć sypialnie dzieciaków dalej niż bliżej.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A coś takiego - z wiatrołapem i kotłownią jako łącznikiem miedzy garażem a domem:


    garaż może być wówczas parterowy. A jako element dostawiany - w lekkiej konstrukcji.

  5. #5

    Domyślnie

    Moim zdaniem umieszczenie przy krawedzi jest lepsze. Umiejscowienie na środku sprawia że działka wydaje sie mniejsza i m2 sie gdzieś rozchodzą.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    GGemini

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-200
    Posty
    29

    Domyślnie

    Elfir bardzo dziękuję za pomysl. Zaatanawialem sie wlasnie nad takim lamancem a ten lacznik sie dobrze wpasowuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony