dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 48
  1. #1

    Domyślnie Sara z Budmatu

    Czy ktoś z Was ma może blachodachówkę SARA kolor ceglasty?? Bardzo prosze o fotki

  2. #2

    Domyślnie

    ja mam. ale nie mam jeszcze zdjęcia. jak zrobię to wyślę. Pozdrawiam
    życie jest piękne-gdy się ma realny cel.

  3. #3

    Domyślnie

    witam Wilma też mam SARĘ z BUDMATU, mam też fotki , ale analogowe, może przeskanuję na cyfrowe, lub skombinuję cyfrówkę to wyślę, wygląda ładnie , ja mam ceglasty , chyba 742 pozdrwiam JACQUES

  4. #4
    życie jest piękne-gdy się ma realny cel.

  5. #5

    Domyślnie

    witam wilma i rubin 23 , też zamieściłem zdjęcia jak pod adresem http://foto.wp.pl/sf_zdjecia.php?aid=5283993&menu_pwd[1133685]=/1133684 pozdraiwam J

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jacowa

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    5

    Domyślnie BLACHODACHÓWKA BUD MAT - wątek zbiorczy: opinie, kolorystyka, uwagi, dyskusja

    Witam!
    Co sądzicie o blachodachówce z BUD MATU?Czy jest ona warta zakupu?Jeśli tak to wybrać mam sarę czy zefir?Mat czy połysk?Słyszalem że na macie zbiera się bardzo brud.
    Pozdrawiam!

  7. #7

    Domyślnie

    Ja mam Plannja, jedyna produkowana w Szwecji nie szwedzka w Polsce, grubsza od Budmatu itp. Mam czarny mat i wyglada jak dachówka bo to Regola montowana w poziomie a nie w pionie, nie widać łączeń i nie widać krokwi w słońcu jak na niektórych dachach.
    Trochę droższa, ale warto bo nie dużo do tego rynny Siba z tej samej blachy ocynk z dodatkową powłoką anty korozyjną.
    PRO

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jacowa

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    5

    Domyślnie

    A ma ktoś może już na dach BUDMATA?

  9. #9

    Domyślnie Witam

    Po pierwsze Panie PRO nie jedyna bo Kami Plegel to również orginalna szwedzka blachodachówka produkowana w Szwecji i co z tego. Po drugie Regola dlatego jest droższa bo jest samonośna ale to od razu wyklucza rezygnacje z pełnego deskowania a więc koszt jeszcze bardziej rosnie. Po trzecie wymaga specjalnych profili montażowych oraz wiecej wkrętów niż zwykła blachodachówka kolejny wzrost kosztów. Po czwarte przyjeżdża ze Szwecji na paletach i może pochodzić z różnych okresów produkcji a więc może różnić się odcieniem a potem dach nie w jednym kolorze. Wątpliwy powód do dumy. I tu mamy już dachówke ceramiczną. Kalkulacja prosta. A teraz o blachodachówce Budmatu : orginalna szwedzka blacha SSAB tylko trzy firmy w Polsce tłoczą z niej blachodachówkę. Kilka tłoczniw różnych częściach kraju czyli krótko mówiąc duży i renomowany producent. Saea od Zefira różni się wysokością przetłoczenia oraz długością modułu. jedna z nielicznych blachodachówek która jest podrabiana prze innych producentów a to też o czymś świadczy. Pozdrawiam Piotr

  10. #10

    Domyślnie

    Ja mam Sarę. Jestem zadowolony.
    Nie było problemu z montażem
    Podobała mi sie Wenus, ale cena wzięła górę.

    Pozdrawiam

    Mobby

  11. #11

    Domyślnie

    I jeszcze jedno.
    Ze względu na bliskość lasu wybrałem z połyskiem, gdyż łatwiej ewentualnie wyczyścić, gdy osadza się brud (mech).


    Mobby

  12. #12

    Domyślnie

    Ja mam sarę mat . Zobaczhttp://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=39854&grupa=0&kat=2&a=impuls2

  13. #13

  14. #14

    Domyślnie Re: Blachodachówka BUD MAT?

    Ja mam ją na dachu już 4 lata, Sara ma wg mnie najładniejszą "falę" wenus jest trochę zbyt "duża" a zefir za "mała" wiecie chyba o co chodzi. Mam mat, dach ma duży spad i nic nie osiada, jest ważne z jakiej tłoczni maja dostawy w miejscu zakupu, podobno różne tłocznie różnie robią, płaska na obróbki nie jest w standarcie foliowana ale dla dobrej ekipy to nie problem, ogólnie polecam ale jakbym miał kasę to bym położył dachówkę, blacha to jednak nie to. Acha kolor "ceglasty" nie pamietam numeru z palety ral.

  15. #15

    Domyślnie

    Panie piotr.o mam z jednej dostawy, mam idealny odcień na wszystkich arkuszach i blacha która wymieniłeś nie wszędzie jest dostępna mam na myśli każdy region kraju (koszty).
    Nie ma potrzeby stsosowania specjalnych uchwytów przynajmniej przy moim dachu kąt nachylenia 30%.
    Mam mat, bo jest dużo ładniejszy od połysku, a mech na blasze tak się nie gromadzi, nie widziałem na żadnej blasze.
    Nie mam deskowania mam folie wysokoparoprzepuszczalną prze to że jest samonośna nie potrzeba kontrłat (moze łat) tych na szerokość dachu.


    Jakość szwedzkich wyrobów duzo lepsza niż szwedzkich tłoczonych w Polsce na starych przywieźionych maszynach z innych fabryk na swiecie.
    PRO

  16. #16

    Domyślnie

    Budmat- jeśli tłoczona w Ostrowcu Św. to powinna być ok. i powinna pięknie się zapinać. Jest to blachodachówka ze średniej półki aspirująca do grona blach najlepszych. Nie obawiajcie się matu, to prawda, że łapie kurz, ale podobnie jak połysk. Po pierwszym deszczu pierwotna barwa powraca. Natomiast z matu nie zjeżdźa tak śnieg jeśli dach jest nawet stromy, a jest to istotne przy dużych płaszczyznach dachu i zamontowanych np. plastikowych rynnach.
    Kolor ceglasty w macie jest the best!

  17. #17

    Domyślnie

    ja mam Sarę mat kolor grafitowy,
    zobacz tutaj
    http://www.martta.photosite.com/~pho...4313214000.jpg

    jestem zadowolona, wg mnie wyglada ślicznie
    martta

  18. #18

    Domyślnie Witam

    Panie PRO jeśli chodzi o wyroby BUDMATU na pewno nie są tłoczone na starych maszynach w pozostałych dwóch firmach też maszyny nie są stare. Pamiętać tylko należy że tylko 3 firmy tłoczą blachodachówke z blachy szwedzkiej SSAB. Pozdrawiam Piotr

  19. #19

    Domyślnie Planja Rapid czy Bud-Mat Sara

    Proszę o opinie na temat wymienionych w tytule blachodachówek.
    Mam problem z wyborem.

  20. #20

    Domyślnie

    Miałam ten sam dylemat. Wybrałam Sarę i jak na razie bez problemów. Blacharze byli zadowoleni, mało odrzutów - nie mam zastrzeżeń, zwłaszcza że cena jest atrakcyjniejsza.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony