dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Montaż profili do płyt k/g zimą

    Czy przybijanie wieszaków od profili, pod montaż płyt karton-gips na poddaszu, wykonywane zimą, może być niebezpieczne?
    Chodzi o to, że zimą wieszaki przybija się do zmrożonego drewna /krokwie, belki drewnianego stropu/.
    Czy z nastaniem dodatnich temperatur, drewno może "rozejść się" wokół punktów mocowania wieszaków? Czy taka konstrukcja może z czasem się zawalić?
    W końcu drewno pracuje pod wpływem zmiany temperatury i wilgotności powietrza.
    Jeżeli w budynku nie ma ogrzewania /poza kozą przystawioną do komina/, na dworze jest -20, -25stopni, to wewnątrz budynku może być niewiele lepiej.

    Pytam o to, bo zostałam postawiona pod ścianą. W budynku są instalacje /tylko c.o. jeszcze nie da się uruchomić, za to tymczasowo jest kuchnia węglowa przy kominie/ tynki, wylewki, okna, drzwi, na dachu 2xpapa i blachodachówka. Nie ma ocieplenia stropu, bo żaden wykonawca nie chciał go zrobić z powodu zbyt małej jego powierzchni. Nie opłacało im się przyjeżdżać do pracy... Zostałam więc bez ocieplenia stropu na zimę. Niestety, na bardzo ostrą zimę. Przed styczniową falą mrozów sama pozatykałam przestrzeń nad murłatą pozgniatanym papierami, pociętymi kawałkami styropianu i wełny. Rury instalacji wodnej ponakrywałam wełną i styropianem. Paliłam w kuchni, ale to niewiele dawało, bo ciepło wywiewało się przez nieocieplony dach. Budynek wytrzymał, instalacje też. Tylko ja w te mroźne dni i noce przekonałam się, że liczyć trzeba wyłącznie na siebie...
    Niestety, teraz ma nadejść kolejna fala silnych mrozów. Spadki temperatur mają być jeszcze potężniejsze i bardziej długotrwałe niż te styczniowe. Boję się, czy mój budynek /a ja wraz z nim/ to wytrzyma. Pomyślałam więc, żeby w czasie, kiedy więcej ekip budowlanych ma wolne i nie zarabia, uprosić którą z nich, co by przyjechała, zamontowała profile, wełnę między belkami stropowymi i sznurki pod wełną i ograniczyli tym ucieczkę ciepła z budynku. Tylko żeby to "poratowanie" później się nie zemściło i konstrukcja nie spadła na głowę. Co do komfortu pracy pracowników, to ciągłe ogrzewanie kuchnią przy budynku o pow 54m2 powinno być wystarczające, by ludzie pracowali w humanitarnych warunkach

    Sprawa jest pilna. W przyszłym tygodniu ma się zacząć kolejna fala silnych mrozów.

    Pozdrawiam ciepło i proszę o porady.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Można mocować do drewna bez obaw, ani gwoździe ani wkręty nie wypadną na wiosnę.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Można działać, nic się nie stanie.
    Tego nie pomalujesz (:

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony