dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Question System Loxone a inne przełączniki podświetlane, może dotykowe?

    Dzień dobry!

    Chcemy zainstalować system Loxone (decyzja zapadła) ale nie chcemy wszędzie korzystać z ich przełącznikó (bo drogie i nie wszędzie potrzebne) i zastanawiam się czy ktoś ma doświadczenie z jakimiś innymi, które działałyby dobrze i byłby:
    1) podświetlane (problem jest taki, ze loxone działa na 24V ale i tak nie daje 'minusa' )
    2) dotykowe lub, przynajmniej, takie... hmm... minimalistyczne

    Ktoś ma/zna?
    Parterówka 200m2, 160m2 powierzchni mieszkalnej. Podłogówka 160m2.
    Porotherm 25cm + 25cm styropian. 28cm wełny na poddaszu.
    Okna u=0.8 ciepły montaż
    Pompa ciepła Aquarea J 7kW; Rekuperator Zehder ComfoAir Q
    Szambo 10m3

  2. #2

    Domyślnie

    Można zastosować przyciski KNX - wtedy masz wiele opcji do wyboru. Ew. jakieś "zwykłe" podpięte pod wejścia binarne.

  3. #3

    Domyślnie

    Część!
    Przełączniki KNX nie wchodzą w grę bo chodzi o to, żeby właśnie było taniej niż te z Loxone w miejscach gdzie ta funkcjonalność nie jest mi potrzebna.
    A inne, typowe zwierne/dzwonkowe są głównie na 230V. W sensie samo 'zwieranie' pewnie będzie działać ale chciałbym podświetlenie. No i czy ta dioda na szans działać i nie mylić systemu loxone?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    El*ontro

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał VaBenek Zobacz post
    Część!
    Przełączniki KNX nie wchodzą w grę bo chodzi o to, żeby właśnie było taniej niż te z Loxone w miejscach gdzie ta funkcjonalność nie jest mi potrzebna.
    A inne, typowe zwierne/dzwonkowe są głównie na 230V. W sensie samo 'zwieranie' pewnie będzie działać ale chciałbym podświetlenie. No i czy ta dioda na szans działać i nie mylić systemu loxone?
    Przyciski zwierne są generalnie bezpotencjałowe, więc nie potrzebują zasilania. Są też przyciski wbudowanym przekaźnikiem np. Livolo i wtedy jest potrzebne zasilanie, ale może być 12-24VDC.
    Z podświetleniem jest trochę trudniej, bo na każde wejście przycisku musi przypadać jedno wyjście na sterowanie diodą. I tak dochodzimy do do punktu, w którym systemy automatyki (np. KNX) okazują wcale nie takie drogie w porównaniu do sterowników PLC. W Loxone będzie podobnie, jeżeli przycisk ma mieć wszystkie funkcje, typowego przycisku systemowego, to raczej nic taniej się nie zrobi.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomekWaw
    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    158

    Domyślnie

    Mam system Loxone tylko z przełącznikami Touch i Touch Pure, ale:

    1) Gdybym chciał jakieś podświetlane (ale po co?), szklane lub z wyświetlaczem LCD, to wszedłbym w panele KNX (np. MDT Glass Buttton II lub Smart Glass II)

    2) Z tanich dotykowych kompatybilnych z Loxone są np. Faradite TAP-1 i TAP-5:

    https://eu.faradite.com/collections/tap-1
    https://eu.faradite.com/collections/tap-5

    Zdaje się, że jeszcze niektóre panele szklane F&F chodzą na 24V:
    https://www.fif.com.pl/pl/66-przyciski-szklane

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    Mam system Loxone tylko z przełącznikami Touch i Touch Pure, ale:

    1) Gdybym chciał jakieś podświetlane (ale po co?), szklane lub z wyświetlaczem LCD, to wszedłbym w panele KNX (np. MDT Glass Buttton II lub Smart Glass II)
    U mnie Ekinex robi jednocześnie jako oświetlenie np. drogi do łazienki. Dodatkowo mogę sterować ich jasnością.

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
    Ostatecznie zrezygnowaliśmy jednak z wszystkich 'dodatków' i poszliśmy w Schneider Asfora uznaliśmy, że całkiem nieźle komponuje się z Touch Tree.
    Dzięki!
    Parterówka 200m2, 160m2 powierzchni mieszkalnej. Podłogówka 160m2.
    Porotherm 25cm + 25cm styropian. 28cm wełny na poddaszu.
    Okna u=0.8 ciepły montaż
    Pompa ciepła Aquarea J 7kW; Rekuperator Zehder ComfoAir Q
    Szambo 10m3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony