dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafalp22

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    10

    Domyślnie Wynajem mieszkań w domu jednorodzinnym,

    Witam,

    Mam pytanie natury prawnej, może ktoś pomoże

    Mam szanse kupić w całkiej dobrej cenie pokaźny dom jednorodzinny 3 kondygnacyjny.
    W omawianym domu wydzielone jest 5 mieszkań pod wynajem, wszystkie mają osobne wejścia ze wspólnej klatki schodowej.
    Sporo się ostatnio naczytałem prawa i widzę, że w 2017 uchwalono przepis, że dom jednorodzinny może mieć maksymalnie dwa lokale
    Wydzielenie mieszkań miało miejsce długo przed 2017r.

    Planowany zakup jest czysto inwestycyjny i nie chcę wtopić $$$ jeśli nie będę mógł zarabiać na wynajmie.
    Czy wiecie może, czy będę mógł legalnie wynajmować znajdujące się w nim mieszkania? Obecny właściciel nie miał nawet pojęcia o istnieniu tego przepisu...
    Dodam, że MPZP pozwala na tylko na zabudowę jednorodzinną dla tego terenu, więc przekształcenie domu na wielorodzinny chyba nie wchodzi w grę?

    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi,

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    To co masz kupić? Kilka lokali? Czy zabudowaną działkę z niewydzielonymi lokalami?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 11-02-2021 o 20:45

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalp22 Zobacz post
    Witam,

    Mam pytanie natury prawnej, może ktoś pomoże

    Mam szanse kupić w całkiej dobrej cenie pokaźny dom jednorodzinny 3 kondygnacyjny.
    W omawianym domu wydzielone jest 5 mieszkań pod wynajem, wszystkie mają osobne wejścia ze wspólnej klatki schodowej.
    Sporo się ostatnio naczytałem prawa i widzę, że w 2017 uchwalono przepis, że dom jednorodzinny może mieć maksymalnie dwa lokale
    Wydzielenie mieszkań miało miejsce długo przed 2017r.

    Planowany zakup jest czysto inwestycyjny i nie chcę wtopić $$$ jeśli nie będę mógł zarabiać na wynajmie.
    Czy wiecie może, czy będę mógł legalnie wynajmować znajdujące się w nim mieszkania? Obecny właściciel nie miał nawet pojęcia o istnieniu tego przepisu...
    Dodam, że MPZP pozwala na tylko na zabudowę jednorodzinną dla tego terenu, więc przekształcenie domu na wielorodzinny chyba nie wchodzi w grę?

    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi,
    Ta nieruchomość ma jedna wadę jest niepodzielna prawnie. Natomiast jeżeli nie za zamierzasz sprzedawać części a chcesz wynajmować to nie ma żadnego problemu, mało tego jest zaleta, gdyż wynajmujesz części tego samego domu, a wszyscy wynajmujący są współlokatorami jednego lokalu, co prawda z wydzielonymi i opisanymi częściami ale jednak i dlatego właściciel ma wiecej praw wobec wynajmującego niż w przypadku prawnie wydzielonej nieruchomości. To tak jakby wynajmować mieszkanie na pokoje z tym że tu są to zestawy pokoi z łazienką i kuchnią.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafalp22

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To co masz kupić? Kilka lokali? Czy zabudowaną działkę z niewydzielonymi lokalami?
    Jest to dom mający status domu jednorodzinnego. Po prostu właściciel podzielił go sobie ścianami itd, po czym wynajmował lokatorom. Ja po prostu chcę to kontynuować.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalp22 Zobacz post
    Jest to dom mający status domu jednorodzinnego. Po prostu właściciel podzielił go sobie ścianami itd, po czym wynajmował lokatorom. Ja po prostu chcę to kontynuować.
    I nie ma problemu możesz to kontynuować, ale nie da sie przy najmniej na razie podzielić ale tobie na tym nie zależy wiec problem jest nieistniejący.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalp22 Zobacz post
    Jest to dom mający status domu jednorodzinnego. Po prostu właściciel podzielił go sobie ścianami itd, po czym wynajmował lokatorom. Ja po prostu chcę to kontynuować.
    Wydzielone lokale mają swoje KW i są odrębnymi nieruchomościami. Więc tu nie masz wyodrębnionych lokali.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Wynajmujesz pokoje z kuchnią i łazienką, może nie na godziny jak u pancernego Mariana, lecz na trochę dłużej. Jeśli jeszcze każdy ma swój osobny licznik/podlicznik, to tylko twoja wygoda. W umowie operuj numerem pokoju a nie lokalu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony