dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Izolacja stropu na poddaszu nieużytkowym

    Witam
    Proszę o opinię, doradztwo.
    Otóż tak jak w temacie chciałbym ocieplić poddasze nieużytkowe. W planach mam na stropie wpierw rozłożyć folię paroizolacyjną, a następnie część stropu pokryć wełną mineralną (2x15cm), a na drugą część stropu położyć styropian EPS100 (2x15cm). W części gdzie będzie położony styropian, bezpośrednio położyć płytę OSB 22mm.
    Chodzi o to aby część poddasza wykorzystać jako przestrzeń na graty. Czy takie połączenie może być? Oraz czy można płytę OSB bezpośrednio położyć na styropian .
    Dlaczego nie wszędzie styropian? A no dlatego, że wełnę układa się szczelniej i dokładniej (tak mi się zdaje) szczególnie przy narożnikach i krawędziach, tym bardziej że na stropie poprowadzone są również rury od rekuperacji, więc wełna się lepiej "dopasuje". A na części gdzie nie ma żadnych przeszkód, rozłożyłbym styropian.
    Pozdrawiam
    Dawid Narloch

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Zrobiłem identycznie u siebie.
    Przez środek strychu dałem styropian i na to deski, po bokach rozłożyłem wełnę.
    Ja minusów takiego rozwiązania nie widzę, ale też znaznaczam, że nie jestem budowlańcem

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Zrobiłem identycznie u siebie.
    Przez środek strychu dałem styropian i na to deski, po bokach rozłożyłem wełnę.
    Ja minusów takiego rozwiązania nie widzę, ale też znaznaczam, że nie jestem budowlańcem
    Hmm...a myszy ?
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Chodzi Ci, że myszy lubią siedzieć w styropianie, a w wełnie nie?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Kiedyś ,z 15 lat temu,mój kolega ocieplił sobie blaszaka styropianem, od wewnątrz. Niczym go nie zabezpieczył. Po chyba trzech latach, zaintrygowany jakimś hałasem zaczął ściągać styro a tam korytarzy i gniazd od groma. Co najciekawsze nigdzie nie było ,styropianu, który został przez myszy usunięty.
    Rozbierałem ściany mur,wata, osb i też tam myszy były , ale nie było takich korytarzy i dziur na gniazda jak w styro.
    Też mi zostało styropianu po elewacji i myślałem by go na pianę PUR położyć, ale przypadek kolegi mnie trochę zniechęca. No chyba że zabezpieczę np klejem hydroizolacyjnym albo siatka +klej. Pozostaje też opcja wiary że myszy nie wejdą albo nie lubią grafitowego styropianu
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  6. #6

    Domyślnie

    A mam jeszcze jedno pytanie w sprawie foli paroizolacyjnej. Jako że na stropie poprowadzone są rury od rekuperacji, to folie kłaść na te rury, czy też tam gdzie się da starać się folie poprowadzić pod rurami?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawideo Zobacz post
    A mam jeszcze jedno pytanie w sprawie foli paroizolacyjnej. Jako że na stropie poprowadzone są rury od rekuperacji, to folie kłaść na te rury, czy też tam gdzie się da starać się folie poprowadzić pod rurami?
    Pod rurami, a rozwiązanie które proponujesz z ociepleniem - mam i u siebie, sprawdza się od 10 lat, jest sucho, czysto i ciepło.

    ps. Płyty do styropianu układałem na piankę montażową -
    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 24-02-2021 o 09:52 Powód: Uzupełnienie wpisu
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #8

    Domyślnie

    Hmm to musze wykombinować jak szczelnie położyć folie pod rurami (nie wszędzie da się pod)

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Da się, ważne aby posklejać te kawałki ze sobą układając je na zakładkę. Skleja się łatwo taśmą szeroką do paczek. A jak się kupi za parę złotych rączkę z rozwijaniem jeszcze łatwiej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony