dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 70
  1. #41

    Domyślnie

    Ok, ale jak wygląda instalacja?
    Skrzynka z licznikiem? Potem ile kabla, potem ta rozdzielnica gdzie mierzyłeś? Potem ile kabla i jakiego itd.
    A sieć zasilająca napowietrzna? Czy podziemna?
    Jak zrobić opomiarowanie domu: http://www.tomkii.net/tech/pomiary/
    Domowa instalacja 12V: http://www.tomkii.net/tech/12V/

  2. #42

    Domyślnie

    To tak kabel 4 żył 4 cały czas i napięcie już przy skrzynce z bezpiecznikami jest 240 na wszystkich fazach gdzie wcześniej jest no takie jak na falowniku. Kabla to powiem ze 30m bo w ziemi częściowo idzie więc mniej więcej tyle a sieć już do domu jest napowietrzna

  3. #43

    Domyślnie

    A mierzyłem na bezpiecznikach w rozdzielnicy

  4. #44

    Domyślnie

    Ale pomiar robiłeś w trakcie pracy falownika? Jak idzie produkcja? Z jaką mocą wtedy pracował?
    Kabel bez obciążenia/produkcji będzie miał takie samo napięcia na końcach. Jeśli produkcja będzie np. 3kW (po 1kW na fazę) i na tym kablu będzie np. 1V spadku napięcia to można coś policzyć.
    Jeśli ten pomiar był przy pracy falownika i nie masz różnicy napięć, to znaczy że wymiana kabla nie pomoże...
    Możesz jeszcze w tym samym czasie poprosić sąsiada o pomiar u niego (niekoniecznie tego z panelami). Będzie wiadomo wtedy, czy to tylko problem do twojego licznika, czy po prostu linia tak ma. Niestety napowietrzne z reguły mają mniejszy przekrój kabla (a co za tym idzie większą impedancję, czyli spadki/wzrosty napięć).
    Jak zrobić opomiarowanie domu: http://www.tomkii.net/tech/pomiary/
    Domowa instalacja 12V: http://www.tomkii.net/tech/12V/

  5. #45

    Domyślnie

    Pomiar robiłem w trakcie pracy i było to jak miał moc około 1500w no i wtedy na początku w rozdzielni były napięcia takie jak falownik podaje a już na skrzynce po równo 240 na fazie

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ekwador Zobacz post
    no i wtedy na początku w rozdzielni były napięcia takie jak falownik podaje
    A konkretnie jakie? Jeżeli oczekujesz pomocy, to podawaj precyzyjnie wyniki pomiarów w poszczególnych miejscach. Opowiadanie ogólnikami jest dobre w beletrystyce, ale do analizy danych są potrzebne suche fakty i precyzyjne wyniki pomiarów.

  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ekwador Zobacz post
    Pomiar robiłem w trakcie pracy i było to jak miał moc około 1500w no i wtedy na początku w rozdzielni były napięcia takie jak falownik podaje a już na skrzynce po równo 240 na fazie
    Jeżeli na skrzynce przy falowniku były takie jak na falowniku czyli nie równe a w rozdzielni równe po 240V to trzeba szukać problemu na tym 30 m kablu.
    Sprawdzić połączenia zwłaszcza N ( zerowego , neutralnego ) . Może jest on gdzieś łączony.
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  8. #48

    Domyślnie

    Kabel jest łączony ale tam nie ma co poprawiać i mierzyłem w każdym punkcie i napięcia zgadzają się z tymi co pokazuje falownik dopiero na skrzynce jest inaczej bo po równo

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ekwador Zobacz post
    Sprawdziłem samemu napięcie na rozdzielnicy to jest takie same jak na falowniku pokazuje
    Cytat Napisał Ekwador Zobacz post
    To tak kabel 4 żył 4 cały czas i napięcie już przy skrzynce z bezpiecznikami jest 240 na wszystkich fazach gdzie wcześniej jest no takie jak na falowniku. Kabla to powiem ze 30m bo w ziemi częściowo idzie więc mniej więcej tyle a sieć już do domu jest napowietrzna
    Cytat Napisał Ekwador Zobacz post
    Pomiar robiłem w trakcie pracy i było to jak miał moc około 1500w no i wtedy na początku w rozdzielni były napięcia takie jak falownik podaje a już na skrzynce po równo 240 na fazie
    Cytat Napisał Ekwador Zobacz post
    Kabel jest łączony ale tam nie ma co poprawiać i mierzyłem w każdym punkcie i napięcia zgadzają się z tymi co pokazuje falownik dopiero na skrzynce jest inaczej bo po równo
    Wybacz, ale z tych informacji nie potrafię nic konkretnego wywnioskować. Mogę się co najwyżej domyślać, że problem jest w rozdzielni głównej budynku lub jakiejś innej "skrzynce z bezpiecznikami". W Twoim przypadku jednak sugerowałbym wizytę fachowca, zwłaszcza, że wspominasz o łączeniu kabla, który " w ziemi częściowo idzie", a następnie że "kabel jest łączony ale tam nie ma co poprawiać". Pytanie czy jest to faktycznie kabel, czy innego rodzaju przewód? Bez bardziej technicznego opisu sytuacji będzie ciężko...

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    U mnie w nocy napięcie >240v. Teraz na jednej fazie 250,1V, na drugiej:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PSX_20210224_112354.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	21,0 KB
ID:	453461


    Ja PV nie mam - u sąsiadów na falownikach pewnie mają wyższe i im się wyłącza? Niestety, żadna instalacja z "mojego" transformatora nie chwali się wynikami na pvmonitor.

    Trzyfazowy falownik wyłącza tylko fazę, na której jest przekroczone napięcie, czy wszystkie?
    Czy są takie, co przekierowują produkcję na fazę o najniższym napięciu?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 24-02-2021 o 10:54

  11. #51

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 11-03-2021 o 08:21

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ciekaw byłem, jak późnojesienne instalacje w mojej okolicy (głównie o wystawie południowej) wpłynęły na sieć, ale wygląda n to, że jest dobrze- w ostatnich dniach ostrego słońca o godzinie 13 wartość napięcia wynosiła 226-228 V
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Nie każdy 3 fazowy wyłącza wszystkie fazy jak na jednej przekroczy 253V.
    Ja mam taki co wyłącza tylko tą jedną fazę a pozostałe dalej pracują.
    A to ciekawe. Możesz napisać jaki to inwerter i model?
    Jak zrobić opomiarowanie domu: http://www.tomkii.net/tech/pomiary/
    Domowa instalacja 12V: http://www.tomkii.net/tech/12V/

  14. #54

    Domyślnie

    ,
    Ostatnio edytowane przez stos ; 11-03-2021 o 08:21

  15. #55

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 11-03-2021 o 08:21

  16. #56

    Domyślnie

    Czekając na serwis (moje dane poszły do deye i producent ma stwierdzić co trzeba zrobić )i jako ,że skończył mi się węgiel i drzewo to uruchomiłem już na całości ogrzewanie elektryczne w domu i mogę powiedzieć , że napięcie się napewno obniżyło , ponieważ falownik pozwala nawet na 9kw i wtedy napięcie nie przekracza 252 na 2 fazach co ciekawe rozkłada się lepiej jak jest uruchomione , czemu nwm . Ale fakt podłączenie ogrzewania obniżyło napięcie , rozwiązanie krótkotrwałe ,ponieważ w lato jednak ogrzewać domu na siłę nie zamierzam , a klimy zamiaru kupować nie mam .

  17. #57

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 11-03-2021 o 08:21

  18. #58

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 11-03-2021 o 08:21

  19. #59

    Domyślnie

    Generalnie chodzi o sytuację w której wywali jakąś fazę. Ale wpisali to jak wpisali i tyle.
    Przy wyłączaniu przy przekroczenia napięcia dla energetyki i sieci było by lepiej aby inwerter po prostu zmniejszał generację na tej fazie aż do jej odcięcia.
    Natomiast odcinanie powinno następować podnapięciowe i w przypadku utraty przesunięcia na którejś z faz.
    Ale to jest moje prywatne zdanie .

    Tak samo jak uważam, że dla małych inwerterów powinni z automatu dopuścić odcinanie stycznikiem inwertera na sygnał od operatora (styk bezpotencjałowy) a nie upierać się przy RS485 i wymagać uzgodnień w innych przypadkach. Tak samo mogła by na stronie operatora być lista inwerterów (o których wiedzą, że spełniają normy) i w ich przypadku nie wymagać stosu papierów... No ale po co mają coś nam ułatwiać jak nie muszą .
    Jak zrobić opomiarowanie domu: http://www.tomkii.net/tech/pomiary/
    Domowa instalacja 12V: http://www.tomkii.net/tech/12V/

  20. #60

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 11-03-2021 o 08:21

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony