dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 70
  1. #61

    Domyślnie

    Brak fazy jest sytuacją awaryjną na sieci. Bezpieczniej jest założyć odpięcie generatorów niż kombinować. Nie stracisz na tym wiele, bo to nie jest częste zjawisko.
    Jak zrobić opomiarowanie domu: http://www.tomkii.net/tech/pomiary/
    Domowa instalacja 12V: http://www.tomkii.net/tech/12V/

  2. #62

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 12-03-2021 o 22:54

  3. #63
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2021-02-26-09-05-24-415_com.igen.rrgf.jpg
Wyświetleń:	9805
Rozmiar:	61,3 KB
ID:	453501
    A u mnie wczoraj takie kwiatki. ;/
    Ogólnie od pół roku miałem ciągły problem z za niskim napięciem na jednej z faz, które spadało nawet do 190V. Po kililkukrotnym zgłoszeniu na 991 napisałem do nich reklamację. W odpowiedzi dali mi możliwość założenia analizatora, oczywiście w formie umowy, jak wyjdzie, że jest ok to trzeba płacić. Ale dodatkowo wymienili też trafo na większe. Od tej pory za niskie jest sporadycznie ale teraz mam problem z za wysokim, zwłaszcza na jednej fazie, nieraz nawet widzę,że dochodzi do 259V.
    Chyba jednak się skuszę na ten analizator, bo zaczyna mnie to irytować (największy problem to pompa 3f od hydroforu), przy takiej asymetrii zabezpieczenie ją wyłacza.
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

  4. #64
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krislord

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rokietnica
    Kod pocztowy
    62-090
    Posty
    126

    Domyślnie

    Witam. Jestem nowym właścicielem instalacji PV . 4.8 kW na mikro inwerterach.
    Przy próbie testowej po montażu instalator stwierdził że są nieprawidłowe napięcia na fazach. Mocno się różnią (216, 240,250) i faluje ta trzecia dochodząc momentami do 270V. Odczytywał to z laptopa wpiętego do ECU.
    Teraz czekam za wymianą licznika ale boje się że po tym i tam będzie coś nie tak z fazami i instalacja nie ruszy.
    Gdzie szukać przyczyn?
    Czy przy takich różnicach w napięciu mikrofalowniki powinny pracować?
    Kto musi zadbać o prawidłowy start instalacji? Serwis czy ZE posprawdzac linie . Mam obawy że jedni i drudzy będą twierdzić że po ich stronie jest wszystko ok.

  5. #65

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 27-06-2021 o 00:17

  6. #66
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    No i jak wyszedł ten pomiar analizatorem.
    U mnie pomimo że spalili mi inwerter wszystko jest zgodne z normą.
    Rejestratora nie założyli pomimo że występowałem o niego 2 lata temu.
    Przyszli i zgrali z mojego licznika (EMU3) 10 minutowe średnia za ostatnie 3 miesiące i wysmarowali do mnie pismo że wszytko jest zgodne z normą.
    Jak przeczytasz tą normę to się dowiesz że mogą Ci podać dowolne napięcie przez ponad 8 godzin w tygodniu i nadal to będzie zgodne z normą.
    Również w każdym 10 minutowym okresie uśredniania może przez 1 minutę być 400V a w pozostałych 9 minutach nominalne 230V i to też będzie zgodne z normą.


    No i będzie tak jak się obawiasz.
    Wiem jak wygląda taki pomiar dlatego finalnie nie zgłosiłem się po analizator tylko zgłosiłem kolejną reklamację.
    Nawet mi na nią nie odpowiedzieli tylko podjechali i zmniejszyli napięcie.
    Finalnie aktualnie w słoneczne dzień mam ładną parabolę.
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

  7. #67

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 27-06-2021 o 00:18

  8. #68
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.291

    Domyślnie

    U mnie były problemy z napięciami praktycznie od wprowadzenia się do domu 2018. Skakały na różnych fazach od 180 do 270V. A jako byłem ostatni odbiorca na linii to takie rzeczy się działy, mądra głowa dające warunki dała mnie jako ostatniego ciągnąc kupę kabla, zamiast puścić kabel 200m od nowego trafo.

    Przez kilka tygodni w tym czasie albo codziennie albo co kilka tygodni zgłaszałem niestabilne napięcia jak tylko pompa ciepła waliła alarmami. Po jakimś czasie poprawiło się i potem znów co kilka dni skakały. Były zgłaszane uwagi przez ebook, w końcu poskanowałem moje zapiski, opisałem co i jak i przez przypadek załączyłem jakieś wyliczenia z geometrii od żony(robiła zadania dla liceum). Za jakiś czas kumpel z pge wpada do mnie zeby wyjaśnić co to za wyliczenia bo góra drapie się w głowę i nie może sobie poradzić z moim zgłoszeniem-takie mądrale siedzą. Po tym zaraz założyli rejestrator, poszło kolejne pismo od nas i ruszyła maszyna.

    Po 2 latach zrobili nam nową linię zasilania 200m od trafo nowego. Mamy swój kabel i tylko my jesteśmy wpięci pod niego. Najlepsze to, że wykonane nowe przyłącze i przez pół roku znów kopałem się z koniem bo napięcia wariowały, co się okazało nie odcieli nas od poprzedniej linii a nowy kabel nie był wpięty do skrzynki od nowego trafo..... Na szczęście trafiłem na dobrego montera i padający deszcz cały dzień. Nie mogli zwalić na instalacje PV i poprawili mówiąc, że nie powinni bo zgłoszenie dotyczyło czegoś innego, a zrobili inną robotę. Ale udało się.

    Uważam, że jeśli coś jest nie tak, to gnębić ich awariami, zgłaszać nawet codziennie, wmawiać im, że jak nie poprawią to obciąży się ich kosztami naprawy wymiany drogiej elektroniki, urządzeń grzewczych np pompy ciepła, brakiem możliwości normalnego życia z powodu niedziałających urządzeń. To musi dać jakiś efekt.

    Napisałem się, ale może to komuś pomoże. Pomimo, że jeszcze nie miałem fotowoltaiki a były jaja. A wszystko dzięki pompie ciepła i jej alarmom o napięciach.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  9. #69

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 27-06-2021 o 00:19

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał PieknyRoman Zobacz post
    Cześć
    Powtórzę raz jeszcze, falownik nie powoduje wzrostu napięcia, to efekt uboczny. Masz rację Kolego, zwróć się do instalatora z tym problemem a on na pewno sobie z tym poradzi. Skoro masz instalacje 10KWp to i przyłącze ZE mniejsze być nie może, idąc dalej tym tokiem myślenia skoro możesz z sieci pobrać 10KW to i powinieneś móc oddać 10KW
    Jeśli falownik nie podniesie napięcia, to prąd z falownika nie popłynie do sieci. Napięcie wzrasta nieznacznie i problem zależy od ilości elektrowni w okolicy i impedancji sieci elektrycznej. Więcej o tym proszę czytać tutaj: https://www.mcelectrical.com.au/sola...ise-explained/

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony