dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 15
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 281
  1. #1

    Domyślnie podłogówka z projektem czy bez ?

    Za niedługo czeka mnie wykończenie domu który kupiłem w stanie ssz. Ciekaw jestem czy użytkownicy zawsze korzystają z projektu ogrzewania podłogowego przed przystąpieniem do realizacji. Sam na początku chciałem taki projekt zakupić lecz widząc jakie są jego ceny pomyślałem czy faktycznie jest on potrzebny, wszak wszystkie informacje można znaleźć na necie a sam projekt finalnie pokaże tylko gdzie będą pętle i jakie długie oraz jakie będą ich długości oraz rozstawy.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mateusz.C

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    144

    Domyślnie

    Jaki masz swój plan na te podłogówke ?

    też jestem na tym etapie...

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Z

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greggi Zobacz post
    Za niedługo czeka mnie wykończenie domu który kupiłem w stanie ssz. Ciekaw jestem czy użytkownicy zawsze korzystają z projektu ogrzewania podłogowego przed przystąpieniem do realizacji. Sam na początku chciałem taki projekt zakupić lecz widząc jakie są jego ceny pomyślałem czy faktycznie jest on potrzebny, wszak wszystkie informacje można znaleźć na necie a sam projekt finalnie pokaże tylko gdzie będą pętle i jakie długie oraz jakie będą ich długości oraz rozstawy.
    Ile kosztuje taki projekt w którym jest "tylko" pokazane
    "będą pętle i jakie długie oraz jakie będą ich długości oraz rozstawy"

    Wszystko możesz zrobić sam. Ceny usług są niebotyczne.
    W necie wszystko (prawie wszystko) znajdziesz.
    Są pokazane nawet operacje na otwartym sercu. (porównanie przypadkowe)
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Z tego co się orientowałem to projekt ogrzewania podłogowego kosztuje od 500 do 700 zł. Jeśli mam za taki projekt zapłacić to chce wiedzieć dlaczego? Moim zamierzeniem było wykonanie ogrzewanie o rozstawie 15cm w salonie, pokojach, kuchni, korytarzu, na osobnych pętlach o układzie ślimakowym nieprzekraczających 120m (u mnie wychodzą od 60-90mb ), w łazience zamierzałem zastosować mniejszy rozstaw ze względu na lepszy komfort cieplny czyli co 8cm, w garażu co 30cm (garaż ma być tylko dogrzewany by utrzymywać temp. rzędu 12-13stopni a nie ogrzewany) Wszystko na dwóch rozdzielaczach

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greggi Zobacz post
    Z tego co się orientowałem to projekt ogrzewania podłogowego kosztuje od 500 do 700 zł. Jeśli mam za taki projekt zapłacić to chce wiedzieć dlaczego? Moim zamierzeniem było wykonanie ogrzewanie o rozstawie 15cm w salonie, pokojach, kuchni, korytarzu, na osobnych pętlach o układzie ślimakowym nieprzekraczających 120m (u mnie wychodzą od 60-90mb ), w łazience zamierzałem zastosować mniejszy rozstaw ze względu na lepszy komfort cieplny czyli co 8cm, w garażu co 30cm (garaż ma być tylko dogrzewany by utrzymywać temp. rzędu 12-13stopni a nie ogrzewany) Wszystko na dwóch rozdzielaczach
    Rób tak jak piszesz. Staraj się zagęszczać przy większych przeszkleniach i staraj się pętle w okolicach 60-70m (ok 10m2 na pętle)
    Zaraz na mnie gromy spadną, ale jak zrobisz jak wyżej, to będzie dobrze.

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki mac_612, zagęszczenia też wziąłem pod uwagę , zwłaszcza przy oknie tarasowym które ma prawie 4m i oknach które sięgają do podłogi. Całość na rurkach fi16.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greggi Zobacz post
    Z tego co się orientowałem to projekt ogrzewania podłogowego kosztuje od 500 do 700 zł. Jeśli mam za taki projekt zapłacić to chce wiedzieć dlaczego?
    Co chcesz wiedzieć "dlaczego" ?
    Dlaczego masz zapłacić za projekt czy dlaczego masz zamówić projekt.
    Skoro wiesz jak przeprowadzić itp. i masz zaufanie do swojej wiedzy to nie potrzebujesz projektu.

    Skoro pytasz to chyba nie ufasz swojej wiedzy
    Ja bym zapłacił 500-700 PLN za dobrze opracowany projekt podłogówki.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Ja bym zapłacił 500-700 PLN za dobrze opracowany projekt podłogówki.
    To jeszcze druga kwota za OZC, bo bez tego projekt podłogówki będzie spartolony. A i tak będzie bo nikt nie wie czy styro na ścianie bedzie na plackach czy po bożemu przyklejony.
    Tu mamy do czynienia z domem kupionym w SSZ, nie wiemy czy klient juz zrobił ocieplenie, czy przypilnował, przypilnuje... loteria.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Wszystko może być spartolone nawet jak klient pilnuje.
    Liczne zapytania na FM o tym świadczą.

    Podłogówka kosztuje pewnie 700-800 a OZC może 400 PLN.

    Jeżeli do projektu podłogówki potrzebne jest OZC to jak można nie spartolić podłogówki nie mają projektu, doświadczenia i wspomnianego OZC?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #12

    Domyślnie

    Chodzi mi o to czy takie rozplanowanie jakie pisałem wcześniej pokrywa się z rozplanowaniem w zleconym projekcie. Nie wiem czy ktoś z was korzystał z takiego projektu, jeśli tak to jaki mieliście rozstaw na pętlach i jakie one były długie według wielkości pomieszczeń. Bo jeżeli rezultat jest taki sam to jaki jest sens płacenia za coś co samemu można zrobić ? Pewnie wyliczyć wszystkiego samemu się nie da ale jaki jest sens skoro dużo się i tak nie uwzględnia jak np. to ze na poczatku planujesz panele podłogowe x które mają taką a nie inna przepuszczalność cieplna a za pare lat zmieniasz to na inne lub na płytki, wtedy wszystkie parametry się zmieniają a podłogówka zostaje jaka była. Chodzi mi o rezultat końcowy bo można wziąść wiele względnych pod uwagę i godzinami wyliczać jakie będą straty ciepła, opory itd. Dostajesz wszystko wyliczone a rezultat taki sam „ rurki co 15, pętle nie większe niż 100m, przekrój fi16” np.

  13. #13

    Domyślnie

    Niech wypowie się ktoś kto taki projekt posiada i napisze jak wygląda
    rozplanowanie

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    To jeszcze druga kwota za OZC, bo bez tego projekt podłogówki będzie spartolony. A i tak będzie bo nikt nie wie czy styro na ścianie bedzie na plackach czy po bożemu przyklejony.
    Tu mamy do czynienia z domem kupionym w SSZ, nie wiemy czy klient juz zrobił ocieplenie, czy przypilnował, przypilnuje... loteria.
    Dom nie jest jeszcze ocieplony, planowane jest 20 cm styropianu

  15. #15
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greggi Zobacz post
    . Bo jeżeli rezultat jest taki sam to jaki jest sens płacenia za coś co samemu można zrobić ? Pewnie wyliczyć wszystkiego samemu się nie da ale jaki jest sens skoro dużo się i tak nie uwzględnia jak np. to ze na poczatku planujesz panele podłogowe x które mają taką a nie inna przepuszczalność cieplna a za pare lat zmieniasz to na inne lub na płytki, wtedy wszystkie parametry się zmieniają a podłogówka zostaje jaka była. Chodzi mi o rezultat końcowy bo można wziąść wiele względnych pod uwagę i godzinami wyliczać jakie będą straty ciepła, opory itd. Dostajesz wszystko wyliczone a rezultat taki sam „ rurki co 15, pętle nie większe niż 100m,
    Da się to zrobić samemu, ale jak piszesz, trwa to godzinami bo jest mnóstwo zmiennych i mnóstwo danych.
    W moim przypadku rozstaw rurek to 10-25cm,zależnie od pomieszczenia.
    Co więcej, rozstaw był robiony pod zasilanie 35st.C a żeby troszkę sobie skomplikować wyliczenia, robiłem to dla 10h grzania na dobę czyli dla taryfy G12W,oczywiście po uwzgelnieniu gdzie kafle a gdzie panele .
    Nie ma czegoś takiego jak "standardowy i uniwersalny "rozstaw rurek,dla każdego domu będzie inny, ba,dla każdego pomieszczenia będzie inny.

    Tak więc projekt podłogówki jest wymagany, a jak już robimy projekt podłogówki to musimy znać obciążenie cieplne poszczególnych pomieszczeń.

  16. #16
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    A ja tam nic nie liczyłem tylko z bomby układałem co 10 cm i teraz w starym domu mogę zasilać 30 stopni w duże mrozy a w takie sobie dni przeważnie 27 i w domu jest 23-24 . lepiej za grosze od razu dać tych rurek ciutkę więcej aby potem nie trzeba było za wysoko podawać temp .

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    A ja tam nic nie liczyłem tylko z bomby układałem co 10 cm i teraz w starym domu mogę zasilać 30 stopni w duże mrozy a w takie sobie dni przeważnie 27 i w domu jest 23-24 . lepiej za grosze od razu dać tych rurek ciutkę więcej aby potem nie trzeba było za wysoko podawać temp .
    Od inspektora budowlanego który sprawdzał mi dom przed kupnem tez słyszałem ze standardowo stosuje się rozstaw co 10cm dla wszystkich pomieszczeń oprócz łazienek. Zawsze można doregulować i jak piszesz lepiej dołożyć parę groszy przy kładzeniu podłogówki, akurat tego po wylaniu ciężko jest poprawić a tak nawet zmieniając źródło ciepła w domu wszystko powinno grać. Dlatego też wacham się czy co tyle nie dać

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Rób tak jak piszesz, jedyne co ryzykujesz, to koszty większej ilości materiału. Oponęci to Ci którzy z projektów mają kase lub ci którzy wydali kase na projekt.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac_612 Zobacz post
    Rób tak jak piszesz, jedyne co ryzykujesz, to koszty większej ilości materiału. Oponęci to Ci którzy z projektów mają kase lub ci którzy wydali kase na projekt.
    co do projektu podłogówki to mam wątpliwości, jeśli chodzi o OZC to jak dla mnie ma większy sens. Biorąc pod uwagę że zużyje o 200zł więcej materiału niż w projekcie którego nie zakupuję to i tak zostaje mi 500 stówek w kieszeni i można je dołożyć np. do drzwi wejściowych o lepszych parametrach. Jak dla mnie ma to większy sens. ale mogę się mylić

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greggi Zobacz post
    co do projektu podłogówki to mam wątpliwości, jeśli chodzi o OZC to jak dla mnie ma większy sens. Biorąc pod uwagę że zużyje o 200zł więcej materiału niż w projekcie którego nie zakupuję to i tak zostaje mi 500 stówek w kieszeni i można je dołożyć np. do drzwi wejściowych o lepszych parametrach. Jak dla mnie ma to większy sens. ale mogę się mylić
    Albo wydać kilka tysięcy na sprzęgło i dodatkową pompę/grupę mieszającą, jak wbudowana w kocioł/PC nie ogarnie podłogowki przez za duże opory spowodowanie tłumieniem części pętli przez konieczność podniesienia TZ do któregoś pomieszczenia.
    A wyższa TZ to mniejszy COP = wyższe koszty przy PC i kotle.

    Wystarczy sobie samemu policzyć w Purmo SDG. Chyba, że ktoś polegnie, bo nie uda się zgrać optymalnie parametrów.

Strona 1 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony