dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Rozkuty Komin - jak wzmocnić

    witam
    Posiadam komin 4 komorowy z kermazytu Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ssda.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	16,2 KB
ID:	453081. Hydraulik po wadliwie wykonanym odpowietrzeniu kanalizacji, rozkuł go przy podstawie, wstawił kolano i nasadził od góry w przewodzie rurę łącząc ją z kolanem Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	załacznik nr1.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	453082.
    Efekt jest taki,że mam rozkuty pustak przy podstawie, a ubytek wygląda w ten sposób Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ssda — kopia.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	11,7 KB
ID:	453083. Prosiłbym o radę jak zabezpieczyć komin ponieważ obawiam się, że RUNIE. Przewod nr 1 jest pusty i wentyluje kotłownie, jest w nim również pęknięcie do komory z odpowietrzeniem powstałe podczas kucia . W przewodzie nr 2 jest rura spalinowa od kotła gazowego, przewod nr 3 w zasadzie jest doszczętnie rozkuty i łączy się z tym w którym jest odpowietrzenie. Wstawiłem na szybko taki stempel Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210214_193244.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	75,3 KB
ID:	453084. Chcę cały ubytek zalać betonem umieszczając w przysufitowych otworach wentylacyjnych nr 3 i nr 1 jakiś szeroki peszel, spuścić go w dół i nimi wtłoczyć beton plombując cały ubytek. Pytanie czy takie rozwiązanie się sprawdzi i czy jest bezpieczne czy może zrobić to inaczej?
    Film pokazujący stan komina po pracach kliknij tu aby obejrzeć
    Z góry dziękuję za wskazówki.
    Ostatnio edytowane przez Karol58745 ; 14-02-2021 o 21:15 Powód: poprawki

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    A jakby tak fotkę realną ubytku wstawić łatwiej by było.

  3. #3

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedynie film pokazujący stan komina po pracach (kliknij aby obejrzeć)
    Ostatnio edytowane przez Karol58745 ; 14-02-2021 o 21:26 Powód: edit

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Jak bardzo chcesz to wzmocnić podmuruj brakujący narożnik np. cegłą pełną w co 3 spoinę wbij coś w bloczek np spory gwóźdź czy kawałek zbrojenia.
    Ale to bardziej dla własnego spokoju bo to raczej nie stanowi zagrożenia

  5. #5

    Domyślnie

    Dziekuję za podpowiedz, dzisiaj niestety po dokładnym przejrzeniu otworu, zauważyłem pęknięcie na zaprawie łączącej pustakiKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rysa.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	453137 i w miejscu pęknięcia wzdłuż tej spoiny między pustakami jest rysa na zewnętrznej stronie pustaka Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rysa na zewnętrznej scianie otynkowanego pustaka.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	80,8 KB
ID:	453138
    Pytanie co o tym sądzić bo bardzo mocno mnie to zaniepokoiło
    Ostatnio edytowane przez Karol58745 ; 15-02-2021 o 19:26 Powód: poprawka

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Zewnętrzna ściana pustaka to co znaczy? To ściana działowa, czy ściana zewnętrzna budynku? Jaka grubość tej ściany ? Wydaje mi się z poprzednich fotek że masz ściany z bloczków BK nie zauważyłem pustaków.
    Jak ktoś kuł w bloczku kominowym, a te są dość twarde to może ściana ucierpiała.

  7. #7

    Domyślnie

    Miałem na myśli pęknięcie na bloczku kominowym -juz pokazuje zdjęcie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210215_204638.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	453139
    Pękła spoina łącząca dwa bloczki kominowe (na linii kucia) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rysa.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	453140 i tam gdzie biegnie ta pęknięta spoina po zewnętrznej stronie komina zarzuconego tynkiem też widać rysę Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rysa na zewnętrznej scianie otynkowanego pustaka.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	453141. Sciany są całe, komin jest wolno stojący na stopie fundamentowej i nie styka się ze ścianami działowymi.
    Ostatnio edytowane przez Karol58745 ; 15-02-2021 o 20:19 Powód: POPRAWKI

  8. #8

    Domyślnie

    Podmurowanie samego narożnika jest niemożliwe gdyż kolano wypełnia niemal w całości to miejsce i nie było by tam jak upchać całej cegły .Myślę wyciąć ten stempel Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stempel.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	75,3 KB
ID:	453320 diaksą bo wydaje mi się że nie spełnia swojej roli i zrobić w tym miejscu jakąś małą wylewkę betonem b25 zeby było płasko. Następnie wstawić w to miejsce 2 podnośniki butelkowe 10t Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podnosnik.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	5,9 KB
ID:	453321górą otworu wstawić jakiś szeroki profil plus coś miękkiego żeby ostrożnie dociągnąć podnośniki ..Pytanie CZY TO DOBRY ROZWIĄZANIE?? ALBO CZY KTOŚ MA JAKIŚ INNY POMYSŁ?
    Ostatnio edytowane przez Karol58745 ; 20-02-2021 o 17:09 Powód: EDIT

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Roli stempla nie rozumiem, nie oceniam czy potrzebny czy nie. Ale te podnośniki odradzam, wg mnie to że uszkodzisz pustaki kominowe raczej pewne.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Prawdziwych szkód narobisz dopiero tymi podnośnikami. Ja rozkuwając komin, często używam elementów wykutych (raczej wyciętych fleksem) do ponownego załatania dziury. Rysę na ścianie możesz pogłębić i wprowadzić tam klej (np do płytek.). Podobnie potraktuj inne miejsca które Cię niepokoją. Wyczyść i napakuj tam kleju. Może być dużo. W większe ubytki wkomponuj gruz z rozkuwania komina. Poprawne wykonanie rozpocznij od wyczyszczenia miejsca klejenia. Odkurzacz i wilgotny pędzelek będą w tym pomocne....

  11. #11

    Domyślnie

    Ten Stempel Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stempel.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	75,3 KB
ID:	453348 jest wykonany z kostki kostki brukowej przy użyciu kleju do styropianu. Postawiłem go z myślą o wzmocnieniu i wypełnieniu tego ubytku, ale nie wydaje mi się sądząc po tych pękniaciach w zaprawie łączej pustaki kominoweKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210220_182834.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	453350 że spełnia swoją rolę- (dodatkowo między kostkami, na kleju trzymającym to wzmocnienie też są rysy). Niestety ten stempel wypełnia całą przestrzeń, więc aby mieć dostęp do tego miejsca i rozpocząc prace naprawcze, musiałbym go usunąć co też może być problematyczne( wyburzanie to kolejne osłabianie kominu, a nie wiem czy diaksa da radę... Pozostałości gruzu z wyburzania nie będę w stanie wykorzystać ponieważ jest zbyt mocno rozdrobniony (wykonawca rozkuwał stopniowo drobnymi fragmentami....) Myślę jeszcze nad ostatecznym rozwiązaniem czyli zalaniem całego ubytku betonem z worka np typu b25... Od góry otworem wentylacyjnym chcę wprowadzić jakąś rurę i za jej pomocą całą tą WYKUTĄ PRZESTRZEŃ zalać Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	załacznik nr1.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	453361
    Ale pytanie czy beton przekpnąc nie spowoduje szkód jak pęknięcie rury odpowietrzającej albo czy nie spowoduje że komin utraci stabilność, tym bardziej że na pewno przedostałby się poza komin (między kominem a ścianą działową jest nieco luzu więc w miejscu rozkucia ten beton by wszedł między zewnętrzną ścianę komina a ścianę działową) ....
    Ostatnio edytowane przez Karol58745 ; 21-02-2021 o 16:39 Powód: edit

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Chcesz to wszystko zalać betonem tzn kanalizację? Strasznie kombinujesz z ta dziurą. Zostaw to w spokoju.

  13. #13

    Domyślnie

    Nie kanalizację, miałem na myśli tylko to miejsce rozkucia przy kolanie tak aby beton zetknął się ze ściankami uszkodzonego pustaka kominowego, kanalizacja znajduje się za ścianą działową a to kolano od odpowietrzenia przy ścianie jest zapiankowane więc beton by się tam nie przedostał, niemniej jednak mając już dostęp do tego miejsca faktycznie wolałbym zrobić podmurówkę narożnika jak doradzałeś, problem w tym ze to kolano zajmuje dołem niemal w całości te dwa rozkute kanały i nie ma tam za bardzo miejsca do pracy...
    Ostatnio edytowane przez Karol58745 ; 21-02-2021 o 16:51 Powód: edit

  14. #14

    Domyślnie

    Jak robisz zdjęcie rozkucia to z tej strony zarzuć dziurę betonem, nie musisz kombinować wlewania od góry

  15. #15

    Domyślnie

    Teraz w tej dziurze jest stempel z kostki i nie ma za bardzo miejsca żeby zarzucić tym rozkuciem. Tak to teraz wygląda Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stempel.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	75,3 KB
ID:	453364 . Gdyby udałoby mi się jakoś bezpiecznie zdjąć tę kostkę, myślałem zrobić nawet jakiś prowizoryczny szalunek przy ścianie tak żeby nie zalać rury a zrobić taką jakby podporę (ściankę) zlewającą się ze skutą ścianą komina ale problemem jest ciągle to że to kolano zajmuje tam praktycznie całą przestrzeń przy tej ścianie więc dołem tak czy owak nie wiele da się tam podziałać
    Ostatnio edytowane przez Karol58745 ; 21-02-2021 o 18:28

  16. #16

    Domyślnie

    A co szkodzi jak obetonujesz rurę? Peknie? Kanalizacja przestanie działąć?A może planujesz wymianę leżaków w domu? .Przystawiasz kawałek płyty, wlewasz beton ile możesz potem zarzucasz pozostałą szczelinę i masz wolne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony