dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 156 z 156
  1. #141
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Bo forumowicz nowicjusz jak tu wchodzi i chce wiarygodnych informacji . A oglądając filmik ,niechlujnie zainstalowaną PC ,brak sladów po defrostach magazyn na drewno nasuwa sie jedna odpowiedź. Po za tym pisał że PC grzeje kiedy chce, wczoraj podał że tylko w II tar. więc coś się nie zgadza. BO grzanie kiedy PC chce to wyższe zużycie kWh a grzanie tylko w II tar. to może nie mieć nic wspolnego z rzeczywistym zapotrzebowaniem jak również ze zużyciem . Jak na razie ja mam od niego 2 x więcej zużycia choć mam dom 2 x większy mostek ok.18m2 + słabo ocieplony strop ( będzie to usunięte ) a nie uważam że dom mam dobrze docieplony w przeciwieństwie do niego. A moderator wcale nie musi znać jak wygląda dobrze czy tam źle ocieplony dom.
    Grzanie "kiedy PC chce" to wyższe zużycie kWH ????
    Przemyslałeś to ?
    No proszę, a ja sądziłem, że grzanie w taniej to nieco więcej kWh - bo nocą gorszy COP

    Słuchaj, jesteś tu dość krótko, paru rzeczy nie wiesz więc poświęcę parę chwil, żeby ciebie wyedukować.
    Dokładnie śledziłem powstawanie domu Arturo, gdyż zamierzałem budować w podobnej technologii.
    I choć daleko mi do sympatyzowania z nim, to jedno mogę Ci powiedzieć - w kotłowni komina nie pobudował, a ogrzewać się kominkiem jaki zainstalował mógłby tylko
    masochista.
    Zluzuj majty, bo robisz się śmieszny...
    Poza tym, jeśli uważasz, że 2x większy, tak samo ocieplony dom powinien zużywać 2x wiecej energii świadczy, że nie bardzo czujesz temat.

    Zresztą teraz to nie wiem, jaki jest Twój przekaz - ze dom Arturo zużywa za duzo kWh, bo ma źle dobraną pompę, czy za mało, bo pompa stoi, a on pali drewnem.
    Zakręciłeś się...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 24-02-2021 o 14:17
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #142

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Grzanie "kiedy PC chce" to wyższe zużycie kWH ????
    Przemyslałeś to ?
    No proszę, a ja sądziłem, że grzanie w taniej to nieco więcej kWh - bo nocą gorszy COP

    Słuchaj, jesteś tu dość krótko, paru rzeczy nie wiesz więc poświęcę parę chwil, żeby ciebie wyedukować.
    Dokładnie śledziłem powstawanie domu Arturo, gdyż zamierzałem budować w podobnej technologii.
    I choć daleko mi do sympatyzowania z nim, to jedno mogę Ci powiedzieć - w kotłowni komina nie pobudował, a ogrzewać się kominkiem jaki zainstalował mógłby tylko
    masochista.
    Zluzuj majty, bo robisz się śmieszny...
    Poza tym, jeśli uważasz, że 2x większy, tak samo ocieplony dom powinien zużywać 2x wiecej energii świadczy, że nie bardzo czujesz temat.

    Zresztą teraz to nie wiem, jaki jest Twój przekaz - ze dom Arturo zużywa za duzo kWh, bo ma źle dobraną pompę, czy za mało, bo pompa stoi, a on pali drewnem.
    Zakręciłeś się...
    Tlumacz sobie jak chcesz. Nie ma sensu i mi się już nie chce wyjaśniać kwestię grzania kiedy PC chce .A majty mam zluzowane od zawsze.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  3. #143
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wytłumacz wytłumacz - teza dość kontrowersyjna, chciałbym poznać jej uzasadnienie.
    Myślę, że "forumowicze nowicjusze", którzy tu wejdą też by tego chcieli
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 24-02-2021 o 14:42
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #144

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Wytłumacz wytłumacz - teza dość kontrowersyjna, chciałbym poznać jej uzasadnienie.
    Myślę, że "forumowicze nowicjusze", którzy tu wejdą też by tego chcieli
    Widzę że należysz do tych co jak sie ruszy to śmier..i . Nie chodzi mi o COP tylko o zapotrzebowanie budynku na cieplo. Jeżeli grzanie w II tar dostarczy wystarczającą ilość kWh /doba to spoko i jeszcze jak temp w domu jest stała komfortowa to sukces. Natomiast jak grzejemy tylko w II tar bo jest taniej a dom by potrzebował jeszcze 2 lub 3 grzania aby było komfortowo to jest przerost złotówek nad ciepło w domu. Dlatego jak mamy grzanie kiedy PC chce i ustawioną histerezę na 0,5*C to zawsze mamy w domu np. 22,8--23,4*C niezależnie od pory dnia. Fakt podłogówka ma zmagazynowaną energię którą oddaje. Jak to wszystko mieści się w widełkach 22,8---a 23,4* ( dla mnie oczywiście ) to pytań więcej nie mam.
    Jeszcze raz 24h temp w domu 22,8---23,4* i niech PC robi tak by te wartości były. A kolega Arturo najpierw pisał że PC grzeje kiedy chce później że grzeje tylko w II tar. OK --rozumie i popieram pod jednym warunkiem takim jak wyżej 22,8---23,4. A czy grzejąc tylko w II tar da się tak wyregulować temp. by tą wartość osiągnąć? raczej nie da się . Musiała by być identyczna temp codziennie w dzień i noc bo przy podłogówce i jej czasem reakcji jest to niemożliwe. Po za tym same zalety: niska temp zasilania
    PS nie rozumie twej intencji. Co tu tłumaczyć czego nie rozumiesz.? Podłogówka ma dużą bezwładność i trudno ją ustawić . Bo przez 3 dni bedzie w dzień zimno a w czwarty wyjdzie słońce i będzie za gorąco.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 24-02-2021 o 15:23
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  5. #145
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    A kolega Arturo najpierw pisał że PC grzeje kiedy chce później że grzeje tylko w II tar. OK --rozumie i popieram pod jednym warunkiem takim jak wyżej 22,8---23,4. A czy grzejąc tylko w II tar da się tak wyregulować temp. by tą wartość osiągnąć? raczej nie da się . Musiała by być identyczna temp codziennie w dzień i noc bo przy podłogówce i jej czasem reakcji jest to niemożliwe. Po za tym same zalety: niska temp zasilania
    PS nie rozumie twej intencji. Co tu tłumaczyć czego nie rozumiesz.? Podłogówka ma dużą bezwładność i trudno ją ustawić . Bo przez 3 dni bedzie w dzień zimno a w czwarty wyjdzie słońce i będzie za gorąco.
    Co Ty o tym wiesz gosteczku miętowy, mieszkający w durszlaku grzanym kalafiorami
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8026184

    Od września 2014r mam taryfę G12W i każdy zainteresowany wie,że grzeje 99% w taniej taryfie a nie kiedy mi się chce

    Nawet wygrzebałem moj post z 2014r na ten temat
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    I male podsumowanie równo po miesiącu od przejścia na G12W:
    -zużycie prądu w całym domu-731kWh
    z czego:
    -w taniej taryfie 561kWh
    -w drogiej taryfie 170kWh
    z czego 440kWh to c.o i cwu(c.o 330kWh) 100% w taniej taryfie i z tego wychodzi,że prąd bytowy za miesiąc to 291kWh i tu niespodzianka:
    -prąd bytowy w taniej taryfie 121kWh
    -prąd bytowy w drogiej taryfie 170kWh

    Czyli prądu bytowego zużywam więcej w drogiej taryfie.
    Znając Ciebie zaraz mi zarzucisz, że przecież pompę mam od 2013 a mówię o 2014r.
    Uprzedzę Cię, pierwszy sezon grzewczy z pompa ciepła był w taryfie G11 jako testowy
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 24-02-2021 o 16:47

  6. #146
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.286
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No proszę, a ja sądziłem, że grzanie w taniej to nieco więcej kWh - bo nocą gorszy COP
    COP zależy również od obrotów sprężarki. Więc chodzenie na minimum w wyższej temperaturze nie koniecznie będzie oznaczało wyższy COP, niż chodzenie na średnich obrotach w niższej o 3-4* - pytanie, przy jakiej różnicy temperatur COP się zrówna.
    Do tego pompa puszczona samopas często nie odpali się w dzień - bo będą za duże zyski. A odpalona "na siłę" w dziennym okienku finalnie wyprodukuje z 1/3 ciepła do CO więcej w najcieplejsze godziny, niż puszczona samopas. Do tego przy wyższych obrotach.

  7. #147
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Odezwał się specjalista od pomp PW i ich działania... Pompy na oczy chyba nigdy nie widział...

  8. #148
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Widzę że należysz do tych co jak sie ruszy to śmier..i . Nie chodzi mi o COP tylko o zapotrzebowanie budynku na cieplo. .
    Coraz lepiej. To zapotrzebowanie na ciepło budynku zmienia się w zależności, czy grzejemy taryfowo, czy całodobowo ?
    Miałeś wykazać, że grzanie nocą (np w temp 0C, plus 2h w ciągu dnia zabierze mniej kWh, niż grzanie w temperaturze np 10C
    I nie pisz mi, że
    Jak to wszystko mieści się w widełkach 22,8---a 23,4* ( dla mnie oczywiście ) to pytań więcej nie mam.
    Bo nie o komforcie piszemy, ale ilosci kWh, jakie należy pobrać z sieci, aby dostarczyć poprzez PC wymaganą ilość energii dla danego budynku w trakcie doby z amplitudą temperatur 0-10C

  9. #149
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    COP zależy również od obrotów sprężarki. Więc chodzenie na minimum w wyższej temperaturze nie koniecznie będzie oznaczało wyższy COP, niż chodzenie na średnich obrotach w niższej o 3-4* - pytanie, przy jakiej różnicy temperatur COP się zrówna.
    Do tego pompa puszczona samopas często nie odpali się w dzień - bo będą za duże zyski. A odpalona "na siłę" w dziennym okienku finalnie wyprodukuje z 1/3 ciepła do CO więcej w najcieplejsze godziny, niż puszczona samopas. Do tego przy wyższych obrotach.
    Po pierwsze - jeśli mamy pompę w G11, to spokojnie możemy ustalić okna grzania tak, aby energii była wyprodukowana w ciągu dnia (tak działa mój kocioł gazowy - ze względu na komfort od 23 do 04 nie pracuje)
    Po drugie - dobrze dobrana pompa w tych oknach nie będzie pracowała na minimalnych obrotach.
    Po trzecie - PC w podczas tych dwóch godzin w taniej taryfie raczej nie wyprodukuje 1/3 energii, bo wydaje mi się, że po porannych prysznicach sporą część czasu będzie grzała CWU
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 24-02-2021 o 17:42
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #150
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Arturo1972 tylko w swojej płycie zmagazynuje ok.45kWh dla 1K, nie licząc ścian z silikatów. Więc jak grzeje, o której i jakim COP to jest mu w zasadzie obojętne.
    Jedynie musi jego pompa nadrobić straty dobowe i tyle. A jego dom traci ok.2,5kW na godzinę więc zobaczcie kiedy spadnie u niego temperatura o 1K.
    Dlatego ma komfort temperatury i niskie rachunki, a pompa chodzi w II taryfie bo ma czas. A że nie taktuje bo za jednym razem ma więcej do uzupełnienia i to dla sprężarki lepiej.
    A jaką pompę wybrać, to należy sprawdzić swój dom i porównać do tego jak ma to funkcjonować. Po drodze jeszcze są koszty serwisu o których żaden pompiarz nie wspomina o to często ok. 800-900kWh na sezon.
    Piętrowy 146 m2 PU, ściany BK 24+20cm 032, dach Teriwa+40cm 038, podłoga 20cm 038, CO bufor z grzałką 12kW, podłogowe parter i piętro, CWU 300litrów grzałka 3kW, rekuperacja Kinetic Plus 400, taryfa G12w Tauron; CO 2018/19 - 5060 kWh II 1260zł ; CWU 2910 kWh - 728zł 5 os.
    CO 2019/20 - 4070 kWh II 1018zł , CWU 2880 kWh - 720zł 5 os.
    CO 2020/21 - 5756 kWh II 1554zł , CWU 2460 kWh - 632zł 5/3 os.
    CO 2021/22 - 5535 kWh II 1830zł, CWU 2112 kWh - 668 zł 3 os.

  11. #151
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.286
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Po pierwsze - jeśli mamy pompę w G11, to spokojnie możemy ustalić okna grzania tak, aby energii była wyprodukowana w ciągu dnia (tak działa mój kocioł gazowy - ze względu na komfort od 23 do 04 nie pracuje)
    G11 to najdroższa taryfa. Najtaniej wyjdzie G12as (w dzień jak G11, w nocy kilkakrotnie taniej). Ale inne G12 czy G13 też wyjdą taniej.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Po drugie - dobrze dobrana pompa w tych oknach nie będzie pracowała na minimalnych obrotach.
    Dobrze czyli jak? Taka, co przy -20 daje radę pracując 24x7 na maksymalnych obrotach przy zupełnym braku zysków słonecznych i bytowych? To będzie miała w okolicach 0 za dużą moc do pracy na minimum 24/7 po uwzględnieniu zysków. W praktyce puszczona samopas prawie każda większość czasu pracuje na minimum.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Po trzecie - PC w podczas tych dwóch godzin w taniej taryfie raczej nie wyprodukuje 1/3 energii, bo wydaje mi się, że po porannych prysznicach sporą część czasu będzie grzała CWU
    Jak ma 8kW mocy w dzień, to w dwie godziny wyprodukuje 16kWh. Przy dziennym zużyciu 100l CWU o temperaturze 55* (jak niższa temperatura to owszem, więcej litrów - ale energii do ogrzania trzeba tyle samo) potrzeba na to 5,4kWh dziennie - zostaje ponad 10kWh na CO. To wyjdzie raczej więcej niż 1/3 potrzebnego ciepła w sezonie.

  12. #152
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak ma 8kW mocy w dzień, to w dwie godziny wyprodukuje 16kWh. Przy dziennym zużyciu 100l CWU o temperaturze 55* (jak niższa temperatura to owszem, więcej litrów - ale energii do ogrzania trzeba tyle samo) potrzeba na to 5,4kWh dziennie - zostaje ponad 10kWh na CO. To wyjdzie raczej więcej niż 1/3 potrzebnego ciepła w sezonie.
    Inaczej, to uzupełni magazyn energii na następne 4-8 godzin w zależności od temperatury zewnętrznej..
    Piętrowy 146 m2 PU, ściany BK 24+20cm 032, dach Teriwa+40cm 038, podłoga 20cm 038, CO bufor z grzałką 12kW, podłogowe parter i piętro, CWU 300litrów grzałka 3kW, rekuperacja Kinetic Plus 400, taryfa G12w Tauron; CO 2018/19 - 5060 kWh II 1260zł ; CWU 2910 kWh - 728zł 5 os.
    CO 2019/20 - 4070 kWh II 1018zł , CWU 2880 kWh - 720zł 5 os.
    CO 2020/21 - 5756 kWh II 1554zł , CWU 2460 kWh - 632zł 5/3 os.
    CO 2021/22 - 5535 kWh II 1830zł, CWU 2112 kWh - 668 zł 3 os.

  13. #153
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    .Dobrze czyli jak? Taka, co przy -20 daje radę pracując 24x7 na maksymalnych obrotach przy zupełnym braku zysków słonecznych i bytowych? To będzie miała w okolicach 0 za dużą moc do pracy na minimum 24/7 po uwzględnieniu zysków. W praktyce puszczona samopas prawie każda większość czasu pracuje na minimum.
    Dobiernie pompy na 100% przy -20C przy "zupełnym braku zysków słonecznych i bytowych" to jakiś absurd.
    Jeśli dobrze czytałeś, to powinieneś zauważyć, że nie pisałem o pompę puszczonej samopas.

    Poza tym pisanie o "jakieś pompie 8kW" w "jakimś domu, gdzie w pewnej temperaturze 10kW to 1/3 dziennego zapotrzebowania" to jedna wielka abstrakcja.
    Jak się weźmie pod uwagę, że ja latem zużywam 1m3 gazu na CWU (zimą pewnie trochę więcej) to powyższe obliczenia też się nie spinają.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #154
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Dobiernie pompy na 100% przy -20C przy "zupełnym braku zysków słonecznych i bytowych" to jakiś absurd..
    Zależy kto co lubi i przede wszystkim jaki ma dom
    Gdybym chciał grzać grzałką to bym sobie pyknął za 3 klocki Elterma i moje 3200kWh(*3) kosztowały by ok.3200zl. Ale wybrałem pompę nie po to żeby sobie grzała z COP1 pon . jakiejś tam temp.tylko po to żeby COP był zawsze ok.3.
    Inaczej inwestycja w pompę ciepła nie ma sensu Taniej wyjdzie Elterm i grzanie prądem.

  15. #155
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Już chyba dyskutowaliśmy na ten temat i serio, nie chce mi się do tego wracać, szczególnie, jak czytam:
    Ale wybrałem pompę nie po to żeby sobie grzała z COP1 pon . jakiejś tam temp.tylko po to żeby COP był zawsze ok.3.
    No, przy tych -20C to faktycznie masz COP=3, zwłaszcza przy CWU.

    Równi dobrze zamiast T_Cap 9kw mógłbyś mieć zwykłą 7kW i w niektórych sezonach ostatniej dekady nawet nie musiałaby włączyć grzałek
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #156
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Już chyba dyskutowaliśmy na ten temat i serio, nie chce mi się do tego wracać, szczególnie, jak czytam:

    No, przy tych -20C to faktycznie masz COP=3, zwłaszcza przy CWU.

    Równi dobrze zamiast T_Cap 9kw mógłbyś mieć zwykłą 7kW i w niektórych sezonach ostatniej dekady nawet nie musiałaby włączyć grzałek
    Masz racje, nie powielajmy tematu ale to nie jest do końca jak piszesz.
    Dzisiaj,tutaj na forum nawet, ludzie chcą grzać pompą ciepła do -7st.C a później żeby grzało im z COP1.
    To jest dla mnie patologia i zwykła głupota.

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony