dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 156
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Taka hybryda jest juz fabrycznie w pompie .
    A nawet jakby to wilalbym taki piecyk elektryczny plus pompa bo mam dwa zrodla jak sie pompa posypie to wlaczam piecyk i jedzie a i tak by jeszcze kasy zostalo z tcapa.

    Dobrze wiesz ze masz za duza pompe i ogrzalbys nia jeszcze dwoch sasiadow a swoja chate ogrzalbys zwykla 7kw a moze nawet 5kw.
    Tylko walisz tutaj glupa na forum bo jedyny cel jaki masz w zyciu to wlasnie walenie glupa,ale no coz jak widac inwestorzy nie ida Twoim sladem i nie zakladaja tcapow do cieplych domow i to Cie chyba najbardziej dobija.
    Nie masz sily przebicia .
    Czekamy jeszcze na kogos kto zalozy tcapa na obciazenie 3,5kw ale chyba bedziesz takim rodzynkiem na skale swiatowa.
    Kuźwa codix . 100% zgoda jedyny taki gamoń
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Poza ceną nie widzę przeciwskazań do T-CAP 9kW w domu 3,5kW. Ale poprawnie zbudowanym domu a nie durszlaku czy jakiejś popierdolce kartonowej z gipsową podłoga czy z grzejnikami
    Osobiście miałem mieć Atlantica 8kW,która przy -20st.C ma moc 4,2kW bodajże ale T-CAP 9kW był w tej samej cenie i żal było nie skorzystać
    Coś ci przymroziło .Chyba raczej do durszlaka 9kW bardziej się nadaje lub dużego No ale to ty i tylko ty. Jeden jedyny okaz wyjątkowy. Co niewiedza może robić. Jaki to dom poprawnie zbudowany? bo raczej wiekszość na forach ma ciepłe domy a nie poprawnie zbudowane . Bo poprawnie to taki na 3
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  3. #43

    Domyślnie

    Chlopaki nie ma co z nim dyskutowac . On zdania nie zmieni, choc by czarne było czarne to on powie że jest białe i tak bedzie twierdził.
    Tylko on ma super dom zbudowany na 3 Kto rozsądny zakłada PC 3 x większą ? No kto ? Albo osoba którą ktos nabił w butelke i teraz co ma zrobić lub osoba która właśnie takiej mocy potrzebuje a na forum robi zamęt bo to go rajcuje.
    IGNORWAĆ GO I NIE PISAĆ
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Jak "podgrzewacz elektryczny szczytowy" ma przejąć rolę pompy ciepła przy -7st.C i niżej to po co przepłacać za Panasa 30tys.zl ?
    Piękna Julka za niecałe 8tys.zl:
    https://www.jula.pl/catalog/artykuly...-416116/#tab02
    Ty kupiłeś Panasa 9kw + grzałka przy zapotrzebowaniu 3kw, ty zalecasz przepłacanie za pompę aby broń bobrze nie pracowała z grzałką przez kilka godzin w roku raz na 3 lata. Możesz udzielać wykładów na ten temat.

  5. #45
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emtebe Zobacz post
    Ty kupiłeś Panasa 9kw + grzałka przy zapotrzebowaniu 3kw, ty zalecasz przepłacanie za pompę aby broń bobrze nie pracowała z grzałką przez kilka godzin w roku raz na 3 lata. Możesz udzielać wykładów na ten temat.
    Ja mam pompę ciepła a nie hybrydę pompa ciepla+podgrzewacz elektryczny szczytowy
    Jak jara Cię taka hybryda i będziesz się zlewal jak grzałka Ci się włączy poniżej -7st.C to ponownie polecę pompę z Juli, moc 9kW+3kW grzałka.
    Jest promocja, 7tys.zl
    https://www.jula.pl/catalog/artykuly...e-woda-416116/

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Ja mam pompę ciepła a nie hybrydę pompa ciepla+podgrzewacz elektryczny szczytowy
    Jak jara Cię taka hybryda i będziesz się zlewal jak grzałka Ci się włączy poniżej -7st.C to ponownie polecę pompę z Juli, moc 9kW+3kW grzałka.
    Jest promocja, 7tys.zl
    https://www.jula.pl/catalog/artykuly...e-woda-416116/
    Fajna ta PC chyba norweska ciekawe jaka tam jest sprężarka.

  7. #47
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Fajna ta PC chyba norweska ciekawe jaka tam jest sprężarka.
    Temat nie jest nowy, na forum X lat temu kolega qubic zapodal sobie mniejszą siostrę tejże 9kW.
    Obszerną relację prowadził tutaj, z tego co pamiętam ta 5kW spisywała się bardzo fajnie:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...ep%C5%82a+jula

    Idealne rozwiązanie dla tych,którzy lubią się spuszczać jak im grzałka włącza się przy -7st.C

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Temat nie jest nowy, na forum X lat temu kolega qubic zapodal sobie mniejszą siostrę tejże 9kW.
    Obszerną relację prowadził tutaj, z tego co pamiętam ta 5kW spisywała się bardzo fajnie:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...ep%C5%82a+jula

    Idealne rozwiązanie dla tych,którzy lubią się spuszczać jak im grzałka włącza się przy -7st.C
    To już 8 lat ciekawe jak się sprawuje.

  9. #49
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    To już 8 lat ciekawe jak się sprawuje.
    Nie mam pojęcia ale jak ktoś ciekawy to może zagadać do qubic-a

    Ja wiem, z racji wieku i stażu, że Julka fajnie ogarniała temat, także tylko tyle
    A młodzież dzisiejsza jest niezbyt pełnowartościowa i nie tylko tego tematu nie ogarnia
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 18-02-2021 o 22:42

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post

    Idealne rozwiązanie dla tych,którzy lubią się spuszczać jak im grzałka włącza się przy -7st.C
    A co za różnica, czy ciepło w domu pochodzi z pracy sprężarki, czy (przez kilkadziesiąt godzin w roku) grzałki ?

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Ja mam pompę ciepła a nie hybrydę pompa ciepla+podgrzewacz elektryczny szczytowy
    Jak jara Cię taka hybryda i będziesz się zlewal jak grzałka Ci się włączy poniżej -7st.C to ponownie polecę pompę z Juli, moc 9kW+3kW grzałka.
    Jest promocja, 7tys.zl
    https://www.jula.pl/catalog/artykuly...e-woda-416116/
    O czym ty piszesz? Jaka hybryda? Może wskaż taką właściwą, twoim zdaniem, pompę ciepła PW bez grzałki i jeśli ma być bez grzałki to dlaczego wybrałeś tcapa? W czym masz problem z tymi -7*C? Pompa powinna być dobrana tak, aby pracować jak najwięcej w optymalnym dla siebie zakresie mocy i temperatury.

  12. #52
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A co za różnica, czy ciepło w domu pochodzi z pracy sprężarki, czy (przez kilkadziesiąt godzin w roku) grzałki ?
    Jak co to za różnica ? Ciepło z grzałki to jest COP1 a cieplo ze sprężarki COP3

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A Jula to 7tyś a przewymiarowany T-Cap 21tyś.

    Kiedy więc ten T-cap z COP 2-2.5 (bo raczej nie 3 przy -15) nadgoni tę róźnicę ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #54
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A Jula to 7tyś a przewymiarowany T-Cap 21tyś.

    Kiedy więc ten T-cap z COP 2-2.5 (bo raczej nie 3 przy -15) nadgoni tę róźnicę ?
    No przecież polecam tą Julkę zamiast Panasa

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Jak co to za różnica ? Ciepło z grzałki to jest COP1 a cieplo ze sprężarki COP3
    Straszne jest dostarczać przez kilkadziesiąt godzin rocznie ciepło grzałką z COP1, ale fantastycznie przez klika miesięcy dopłacać do zasilania przewymiarowanej pompy pracującej od czasu do czasu z COP3.

  16. #56
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emtebe Zobacz post
    Straszne jest dostarczać przez kilkadziesiąt godzin rocznie ciepło grzałką z COP1, ale fantastycznie przez klika miesięcy dopłacać do zasilania przewymiarowanej pompy pracującej od czasu do czasu z COP3.
    To kup sobie pelnoprawny kociołek elektryczny, wyjdzie zdecydowanie taniej niż hybryda z pompą ciepła

    A powinno być odwrotnie, przy niższych temperaturach gdzie jest wyższe zużycie energii włącza się grzałka.
    Bardzo logiczne i ekonomiczne rozwiązanie

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    No przecież polecam tą Julkę zamiast Panasa
    Dobrze, że zmieniłeś zdanie, bo wcześniej pisałeś, że pompa ja być tak dobrana, aby objechać cały sezon na sprężarce.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #58
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Dobrze, że zmieniłeś zdanie, bo wcześniej pisałeś, że pompa ja być tak dobrana, aby objechać cały sezon na sprężarce.
    Nie zmieniłem zdania, pompa ciepła ma być dobrana pod obciążenie cieplne domu. Koniec kropka.
    Jeśli ktoś sobie ubzdurał, że od -5 będzie grzał grzałką to jego problem a dla mnie głupota.

    Powiem więcej, kiedyś Panas nie stosował takiej narracji, że moc grzewcza pompy+moc grzałki to się równa moc tej hybrydy.
    Kiedyś Panas w swoich pompach nie pozwalał na włączenie grzałki przy dowolnej temperaturze na zewnątrz jak to robi dzisiaj.
    Kiedyś pompy Panasa były przystosowane do pracy do -26st.C bez zająknięcia a grzałka włączała się automatycznie jak brakowało mocy pompie a nie wg widzimisię użytkownika.
    Dla mnie oznacza to tyle, że Panas obecnie robi badziewie a nie pompy,coś ala chinszczyzna, dlatego jak ktoś się lubuje w hybrydach to głupota jest wywalać kasę na Panasa jak może sobie kupić za 1/3 ceny Julke.

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Nie zmieniłem zdania, pompa ciepła ma być dobrana pod obciążenie cieplne domu. Koniec kropka.
    Jeśli ktoś sobie ubzdurał, że od -5 będzie grzał grzałką to jego problem a dla mnie głupota.

    .
    Czyli nie zrozumiałes. Dlaczego to mnie nie dziwi ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #60
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Czyli nie zrozumiałes. Dlaczego to mnie nie dziwi ?
    Ty też dobierałes moc kotła do -5st.C a później przechodziłeś na palenie w kominku bo taniej ?
    U Ciebie kocioł w dodatnich temperaturach jest mocno przewymiarowany,masz problem z tzw "taktowaniem" ?
    Tutaj jest podobna sytuacja a nawet jeszcze smiesniejsza i bardziej kuriozalna.
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 19-02-2021 o 12:10

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony