dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 153
  1. #41

    Domyślnie

    WKD wlecze się zatrzymując się w każdej wsi mającej co najmniej 3 mieszkańców. I do tego jeździ rzadko.

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    WKD wlecze się zatrzymując się w każdej wsi mającej co najmniej 3 mieszkańców. I do tego jeździ rzadko.
    Na szczęście moją lokalizację obsługują Koleje Mazowieckie i SKM-ka

  3. #43

    Domyślnie

    zaprawdę doskonały wybór lokalizacji

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    WKD wlecze się zatrzymując się w każdej wsi mającej co najmniej 3 mieszkańców. I do tego jeździ rzadko.
    Niezupełnie, WKD w szczycie jeździ co 10 minut (9,19,29,39,49,59 minut po pełnej godzinie), a SKM co pół godziny z Pruszkowa.
    Czas przejazdu WKD z Pruszkowa do Śródmieścia - 27 minut (9.09 - 9.36) , z PKP Pruszków do PKP W-Wa Środmieście S1 - 23 minut (9.13 - 9.36).
    Poza tym WKD ma swoje tory i jest niezależna od PLK PKP, nie musi czekać, żeby przepuścić jakiś opóźniony pociąg IC. Mam kilku znajomych z Pruszkowa, którym bliżej do dworca PKP, ale wybierają WKD, bo bardziej punktualna .
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 05-05-2021 o 13:47

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    s3pp

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    69

    Domyślnie

    Jak postępy z rozpoczęciem prac?

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Do końca tygodnia mam mieć uzgodniony zjazd na drogę gminną. Pozostałe dokumenty są gotowe i czekają na skompletowanie do paczki dla PnB

    Ostanio zostało zrobione też OZC i wyszło mi z niego 4,9kW mocy przy czym z kalulatora cieplowlasciwie.pl wyliczyło mi 4,6kW. Nie jest źle.

    A i podpisałem umowę rezerwacyjną na instalację PC. Mam zamiar zostać testerem i recenzentem rozwiązania od Konceptus tj. helikoidalne (spiralne) płytkie odwierty i PC o mocy 6kW https://konceptus.com.pl/zestawy/

    Tu na forum jest paru użytkowników lcze nie pisali oni za wiele o tej PC, ja mam zamiar prowadzić pełne statystyki i zdać relację jak to się sprawuje w rzeczywistości.

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    s3pp

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    69

    Domyślnie

    Trzymam kciuki za szybką realizację. Sam rozmawiam z DiD i wygląda to w miarę sensownie. Zobaczymy jak się to dalej potoczy. Sam cały czas się waham. Serce mówi szkielet drewniany, rozum: murowaniec.

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Dzięki, tu w dzienniku będą się pojawiać wpisy z budowy a w innym wątku poświęconym domom drewnianym, na koniec budowy wystawię opinię o generalnym wykonawcy.

    PS. Wczoraj dostałem pismo z nadaniem nr posesji. Juz mogę się posługiwać nie tylko nr działki. Taka niby nieistotna rzecz a cieszy

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    s3pp

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    69

    Domyślnie

    Wrzucaj jak najwięcej info. My, po nastu wiadomościach mailowych, jutro się zdzwaniamy z DiD żeby omówić szczegóły.
    Orientujesz się jak wygląda kwestia wysokości pomieszczeń? Dostaliśmy w standardzie 260 cm, a docelowo chcemy 270 cm. Do tego będziemy wyceniać sufit katedralny nad salonem z aneksem, ale nie wiem czy tu nas nie zabije cena. W ostateczności zostawimy widoczne belki stropowe.
    Reku też robisz u DiD? Za reku dostałem stawkę 27 k co przy 100 m2 PU parter bez garażu trochę mnie zdziwiło. W tym temacie będę raczej działał sam.

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Cytat Napisał s3pp Zobacz post
    Orientujesz się jak wygląda kwestia wysokości pomieszczeń? Dostaliśmy w standardzie 260 cm, a docelowo chcemy 270 cm.
    Tak standardem u nich jest 2,6. Jeżeli chcesz więcej to powiedz im i oni to wycenią i powiedzą ile będziesz musiał dopłacić. Z pewnością to możesz ustalić w ramach spotkania online z nimi

    Cytat Napisał s3pp Zobacz post
    Reku też robisz u DiD? Za reku dostałem stawkę 27 k co przy 100 m2 PU parter bez garażu trochę mnie zdziwiło. W tym temacie będę raczej działał sam.
    Robię rekuperację z nimi.Ile kosztowała dokładnie to nie wiem bo dostałem wycenę na całość. Do tego musisz się przyzwyczaić że oni nie rozbijają oferty i nie bardzo widać gdzie możesz przyoszczędzić a gdzie dać więcej budżetu.
    W standardzie dają Thessla Airpack 4+ z podstawowym modułem sterowania. Jak chcesz coś więcej to znowu wycena i dopłata

    Tu będę dokumentował swoją budow z nimi i na wpisy możesz liczyć. Jeden z kolegów założył grupę dyskusyjną na discord. Jeżeli Ciebie tam jeszcze nie ma to polecam i zapraszam https://discord.com/invite/ee3KdXNPZN

    A z belkami będzie problem bo przekrój stropu jest tak zrobiony że tam jest wdmuchana wełna Steico Zell, więc tych belek od wiązarów nie odsłonisz a będziesz raczej musiał przykręcić do kartongipsu coś co imituje taką belkę
    Ostatnio edytowane przez exetterenak ; 19-05-2021 o 13:35 Powód: uzupełnienie info o rekuperacji

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    s3pp

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    69

    Domyślnie

    Dzięki za zaproszenie
    Właśnie przeczytałem o kwocie dopłaty za sufit katedralny... 20 K PLN...
    Co do reku to dostałem już model. Sam rekuperator to jakieś 9K, materiał na nasz projekt ok 4K. Przy 27K od DiD widać, że kogoś poniosło.

  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Kolejny etap zaliczony. Wczoraj odebraliśmy pakiet z projektem od DiD. Formalności po naszej stronie i dziś o 8:00 rano wniosek o PnB złożony do Starostwa.
    Czas pokaże czy są tam braki i coś do poprawki. Inny budujący w tym samym Starostwie ogarnął temat w 3 tygodnie, więc jest nadzieja.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PXL_20210520_082319984.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	456628

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dlt7

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Lublin i okolice
    Posty
    149

    Domyślnie

    Cześć,
    Mógłbyś wrzucić więcej info na temat płyty fundamentowej i jej projektu?

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Cytat Napisał dlt7 Zobacz post
    Cześć,
    Mógłbyś wrzucić więcej info na temat płyty fundamentowej i jej projektu?
    Płyta fundamentowa jest typu "sandwich". Taki dziwny jak dla mnie przekładaniec ale podobno im się sprawdza. Garaż nie jest w żaden sposób oddzielony od reszty budynku, bo przez EPS nastąpi jego termiczna dylatacja. Tam zresztą nie będzie ogrzewania podłogoweg.

    Wrzucam projekt i przekrój

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2021-06-08 125753.jpg
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	17,1 KB
ID:	457002
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2021-06-08 125816.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	18,4 KB
ID:	457003

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Tak się teraz zastanawiam, projektant wyliczył ze dla powierzchni grzanej 132m2 OZC budynku dla -20*C wynosi 5,3kW.

    W dokumentacji projektowej mam też charakterystykę energetyczną z wartościami:
    EU=44,19
    EK=36,28
    EP=54,92

    i w sumie pomimo szukania w sieci nie do końca wiem którą wartość mam przyjąć za tę która oznacza dla mnie $$. Domyślam się że EK (skoro definicja to energia końcowa). Jak podejść do tych wartości?

  16. #56
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar LukaszP66
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Tuliszków
    Kod pocztowy
    62-740
    Posty
    329

    Domyślnie

    Jak tam postępy ? Coś nowego u ciebie?

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaszP66 Zobacz post
    Jak tam postępy ? Coś nowego u ciebie?
    Na razie flauta. Czekam na PnB. Dziś mija 5 tygodni od złożenia wniosku a z http://wyszukiwarka.gunb.gov.pl/ widzę że Starostwo w Legionowie zawalone wnioskami. Pozostaje czekać cierpliwie. Przymierzam się do drobnej wycinki drzew na działce. Jedno z nich było oficjalnie zgłaszane bo spełnia parametry pod pozowolenie na wycinkę. Reszta, czyli jakieś 4szt. to dziko rosnące drzewa owocowe.
    Dom: szkielet drewniany prefabrykowany
    Płyta: 8cm XPS/15cm EPS/15cm beton W8/6cm EPS/jastrych 12cm
    Pow użytk.: 133m2 Pow całk.: 175m2
    Dach: wiązary + membrana, blachodachówka
    Strop: 30cm Steico Zell
    Ściany: C24 szkielet drewniany, 30cm Steico Protect
    Wentylacja: Komfovent Domekt R 450
    Ogrzewanie: Konceptus PC GW 8kW + 500mb poziome DZ (5szt heliko)
    OZC: 5.3kW22*C@-20*C/100% podłogówki co 10cm

    Dziennik budowy

  18. #58
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Okres flauty przerwany. Wniosek o PnB leżał w Starostwie 55 dni i otrzymałem SMS że wydali postanowienie o błędach. Jeden z nich dotyczy zagrożenia powodzią.

    Problemem jest to że MPZP z 2007r. wskazuje że teren objęty jest 1% zagrożeniem powodzią. W 2020r. Wody Polskie aktualizowały mapy i wg obecnie obowiązujących teren ten jest objęty 0,2% zagrożenia powodzią. Starostwo jednak korzysta z map i zapisów w których wciąż jest 1%. Jak to rozwiązać? Dać oświadczenie projektanta z mapą z Wód Polskich czy wnioskować do Wód Polskich od odstępstwo?

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Niestety projektantka na urlopie i nie mogę tego z nią wyjaśnić bezpośrednio. Wystąpiłem do Wód Polskich z wnioskiem o udzielenie informacji czy działka znajduje się w strefie szczególnego zagrożenia powodzią, co wg mnie nie ma miejsca. Czas oczekiwania na informację do 14 dni kalendarzowych.
    Jako inwestor nie ogarniam tego całego administracyjnego procesu :/

  20. #60
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    "Nadzejszła wiekopomna chwiła.."

    Po 91 dniach od złożenia wniosku wydano decyzje pozytywną o PnB. Dopiero w trzecim podejściu wszystko było ok.


    Okazało się jak już wcześniej pisałem że moja działka jest wg Starostwa na terenie zalewowym. Wody Polskie wydały mi zaświadczenie że nieruchomość objęta jest zagrożeniem tylko i wyłącznie w przypadku przerwania wału i prawdopodobieństwo takie oceniają 1 raz na 500lat. Co więc umyślili urzędnicy Starosty? Z projektu musiałem usunąć szambo (tak wiem że to przekichane to szambo ale kanaliza dopiero się buduje w tej wsi a oczyszczalnia zabroniona przez MPZP) i wnioskować o sam dom. A co z szambem? Do tego będę musiał składać oddzielny wniosek o PnB i w moim imieniu Starosta wystąpi do właściwego ministra o odstępstwo od warunków technicznych. I już za 3-4 miesiące będę mieć zgodę na budowę zbiornika przydomowego

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony