dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 8
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 153
  1. #61

    Domyślnie

    To jest cyrk niestety. Ja nie mogłem wystąpić o PNB na budynek i przyłącze gazowe, bo rura od gazu musiała iść przez grunt wyłączony z produkcji leśnej. Ale na osobnym PNB już by nie musiała.

  2. #62
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    To jest cyrk niestety. Ja nie mogłem wystąpić o PNB na budynek i przyłącze gazowe, bo rura od gazu musiała iść przez grunt wyłączony z produkcji leśnej. Ale na osobnym PNB już by nie musiała.
    To jest cyrk na maxa. W tej wsi działa lokalnie i prężnie deweloper, który stawia domy ze swojego katalogu. Otrzymuje pozytywne PnB po max 3 tygodniach a ja się muszę tłumaczyć.

  3. #63
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Minęło kilka kolejnych tygodni. Po oczekiwaniu na odstępstwo od warunków technicznych, wreszcie mam zgodę od ministra i starostwa na budowę zbiornika. Jest tylko drobne "ale". Poprawnie wypełniłem wniosek do ministra ale urzędnik w starostwie się pomyłi i zamiast działki "25" wpisał w eupap nr "295". Przez tego barana mam zgodę na budowę szamba ale nie na mojej działce. Przyjazne państwo kutwa jego mać. Teraz starosta to odkręca

    Pomimo tego błędu mój wkurw nie jest jakiś gigantyczny bo zaczęły się prace ziemne i mam podbudowę pod płytę fundamentową.
    Kolejne etapy mam nadzieję niebawem



    Ostatnio edytowane przez exetterenak ; 29-11-2021 o 07:21

  4. #64
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Na dniach ma powstać u mnie płyta fundamentowa. W sumie to miała być już tydzień temu ale okazało się że podbudowa przemarzła i musiała zostać wymieniona. Tak więc mam praktycznie nową podbudowę płyty.



    Co ciekawe firma zamówiła piach na podbudowę ale okazało się że ten na mojej działce jest lepszy i wykopali wielki dół z którego wzięli piasek rzeczny spoczywający tam od tysięcy lat bo miał lepsze parametry niż zakupiony. A zakupiony został wrzucony w ten dół. Przy okazji zobaczyłem jak na circa 3m w głąb wygląda przekrój geologiczny mojej działki. Panowie prawie dobili się do warstwy wodonośnej

  5. #65

    Domyślnie

    Podczytuję.
    Jak tak sobie wspomnę obie moje budowy, to ten etap, kiedy się po tych wszystkich wydatkach i przeszkodach: ZACZYNA....jest najfajniejszy.
    Dużo samodyscypliny i siły życzę.

    Pisz, fotkuj....

    PS. 1. Duuży plus za gruntówkę,
    PS. 2. Wywal z koncepcji ten kominek
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  6. #66
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Podczytuję.
    Jak tak sobie wspomnę obie moje budowy, to ten etap, kiedy się po tych wszystkich wydatkach i przeszkodach: ZACZYNA....jest najfajniejszy.
    Dużo samodyscypliny i siły życzę.

    Pisz, fotkuj....
    Dzięki ProStaś. Postaram się ale wbrew pozorom nie przewiduję że to będzie jakiś obszerny dziennik. Z racji galopujących cen zdecydowałem się na budowę domu w systemie szkieletu drewnianego prefabrykowanego. Tylko takie podejście dało mi szanse na zapanowanie nad trójkątem projektowym budżet<=>czas<=>jakość.
    Wiele tematów załatwia za mnie firma. Postaram się to dobrze udokumentować przez zdjęcia

    Dobrze trafiłeś z emocjami. Dużo działo się na etapie koncepcji i planowania. Było wtedy dużo zabawy i uciechy. Ale potem trafiliśmy z kilkoma tematami na urzędniczą ścianę i już mi do śmiechu nie było. Przez te opóźnienia i kłopoty nawet odechciało mi się domu przez chwilę. Teraz temat rusza już i się materializuje i nadzieja wraca

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    PS. 1. Duuży plus za gruntówkę,
    Gazu tam nie ma. W domu rodzinnym najpierw był kopciuch potem jakiś piec na ekogroch i to nie dla mnie. Sąsiad ma pellet. Niby nie trudne w obsłudze ale jednak dołożyć zawsze trzeba. Została mi zatem PC. Długo bilem się z myślami i analizowałem PW czy GW i znalazłem sporo "polskich garażowych gruntówek" w dobrych cenach. A przecież one idą na tych samych podzespołach co znane "brandy" i tak padł wybór na grunt. Ja wiem że są zwolennicy PW i że ta technologia z roku na rok staje się bardziej przystępna cenowo i instalatorzy też bardziej ogarnięci ale wizualnie jakoś te wiatraki mnie odrzucają.

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    PS. 2. Wywal z koncepcji ten kominek
    Chciałbym ale z żoną się nie dyskutuje. Żałuj że nie widziałeś pierwszej koncepcji. Miałem w salono/kuchni piękny ogromny piec kaflowy. Na szczęście budżet i brak miejsca ubił tę ideę. Dlatego w toku negocjacji doszliśmy do tego że będzie to piec typu koza. Wolałbym bez niego rownież ale....
    Ostatnio edytowane przez exetterenak ; 31-01-2022 o 22:13

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    Z racji galopujących cen zdecydowałem się na budowę domu w systemie szkieletu drewnianego prefabrykowanego. Tylko takie podejście dało mi szanse na zapanowanie nad trójkątem projektowym budżet<=>czas<=>jakość.
    Wiele tematów załatwia za mnie firma.
    Bez cienia złośliwości, życzę Ci by się udało. Są firmy i firmy. Sporo negatywnych ocen wszelkich prefabrykatów, a to z przyczyn leżących po stronie firm, a to po stronie inwestorów, a to przez jednych i drugich.
    Zrozumienie, uczciwość w relacjach, dobra umowa i elastyczność to klucz do sukcesu. Gdy tego zabraknie robi się miazga, szukanie dziur, prawnicy, przestoje itp itd.
    Ja bym nie zaryzykował, ale może i ten rynek się w końcu ucywilizował?

    Nie wiem, będę śledził.


    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post

    Dobrze trafiłeś z emocjami. Dużo działo się na etapie koncepcji i planowania. Było wtedy dużo zabawy i uciechy. Ale potem trafiliśmy z kilkoma tematami na urzędniczą ścianę i już mi do śmiechu nie było. Przez te opóźnienia i kłopoty nawet odechciało mi się domu przez chwilę. Teraz temat rusza już i się materializuje i nadzieja wraca
    Ba!!! Uwierz, będzie jeszcze ciekawie zobaczysz. Z przymrużeniem oka: człowiek i budowlaniec nie mają wspólnego przodka...
    A po wszystkim będą wychodzić babole i niedociągnięcia.

    Wtedy należy stanąć przed domem i pomyśleć: 2 lata temu nie było tu nic, a teraz jest DOM. Coś na pustym polu. Stworzone.


    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    Gazu tam nie ma. W domu rodzinnym najpierw był kopciuch potem jakiś piec na ekogroch i to nie dla mnie. Sąsiad ma pellet. Niby nie trudne w obsłudze ale jednak dołożyć zawsze trzeba. Została mi zatem PC. Długo bilem się z myślami i analizowałem PW czy GW i znalazłem sporo "polskich garażowych gruntówek" w dobrych cenach. A przecież one idą na tych samych podzespołach co znane "brandy" i tak padł wybór na grunt. Ja wiem że są zwolennicy PW i że ta technologia z roku na rok staje się bardziej przystępna cenowo i instalatorzy też bardziej ogarnięci ale wizualnie jakoś te wiatraki mnie odrzucają.
    .
    Temat rzeka. Nie będę epatował swoimi racjami. Wiem jedno: będziesz zadowolony z wyboru (choć samej PC nie widziałem). I im gorsza pogoda, tym BARDZIEJ będziesz zadowolony.

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    Chciałbym ale z żoną się nie dyskutuje. Żałuj że nie widziałeś pierwszej koncepcji. Miałem w salono/kuchni piękny ogromny piec kaflowy. Na szczęście budżet i brak miejsca ubił tę ideę. Dlatego w toku negocjacji doszliśmy do tego że będzie to piec typu koza. Wolałbym bez niego rownież ale....
    Dwie rady:
    1. zostaw to na koniec procesu inwestycyjnego, wytłumacz żonie, że inne rzeczy są absolutnie priorytetowe (zrób dla spokoju komin)...po pierwszym roku grzania PC GW i ...pewnie....napiętym budżecie.....być może nastąpi zmiana koncepcji (przećwiczone u mnie...)
    2. poproś żonę o rozłożenie 1m3 drewna pod wiatę, połupanie, przynoszenie do chałupy, rozpalanie, wynoszenie popiołu, czyszczenie kominka, czyszczenie wokół kominka i malowanie ścian oraz sufitu max. co 3-5 lat - niech gdzieś potrenuje na sucho poświęcając na to swój czas i siły...
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  8. #68
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Na budowie wreszcie zaczyna się materializować. Po raz pierwszy zobaczyłem zarys budynku dzięki częściowo zrealizowanej płycie fundamentowej. Mam już wszystkie przepusty. Pozostaje zrobienie rozproszonego zbrojenia i zalanie płyty

    Najbardziej bałem się że nie zostanie nic z ogrodu od strony sąsiada. Ale jest całkiem spoko




  9. #69
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Dwie rady:
    1. zostaw to na koniec procesu inwestycyjnego, wytłumacz żonie, że inne rzeczy są absolutnie priorytetowe (zrób dla spokoju komin)...po pierwszym roku grzania PC GW i ...pewnie....napiętym budżecie.....być może nastąpi zmiana koncepcji (przećwiczone u mnie...)
    2. poproś żonę o rozłożenie 1m3 drewna pod wiatę, połupanie, przynoszenie do chałupy, rozpalanie, wynoszenie popiołu, czyszczenie kominka, czyszczenie wokół kominka i malowanie ścian oraz sufitu max. co 3-5 lat - niech gdzieś potrenuje na sucho poświęcając na to swój czas i siły...
    Sprytne, może spróbuję przetestować. Małża na szczęście nie czytuje FM więc mogę sobie na to pozwolić

  10. #70
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Stan zerowy osiągnięty. Piątek 04 lutego to był kolejny dobry dzień





    I generalnie z jednej rzeczy mocno się cieszę że jest wilgotno i brak mrozów. Na działce wciąż nie ma ani wody ani prądu, więc pielęgnacja płyty byłaby trudna w przypadku np lata. A tak wszystko samo się zwiąże

  11. #71

    Domyślnie

    dalej budujesz z DiD ?
    duży wzrost wyceny od wersji pierwotnej ?

  12. #72
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sanok1 Zobacz post
    dalej budujesz z DiD ?
    duży wzrost wyceny od wersji pierwotnej ?
    Tak, generalny wykonawca się nie zmienił. Cena wzrosła z racji opóźnienia po mojej stronie ale uważam że nadal rozsądnie i zdecydowanie poniżej poziomu inflacji
    A Ty się już zdecydowałeś na szkielet? Pamiętam że też rozważałeś
    Ostatnio edytowane przez exetterenak ; 09-02-2022 o 22:01

  13. #73

    Domyślnie

    Tak, szkielet.
    W czwartek dostałem zawiadomienie z urzędu o przyznaniu pnb. po niemal 3 tyg
    Teraz czekamy na re kalkulacje od wykonawcy - ostatnie była w lutym 2021
    Robiłeś OZC ?

  14. #74
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sanok1 Zobacz post
    Tak, szkielet.
    W czwartek dostałem zawiadomienie z urzędu o przyznaniu pnb. po niemal 3 tyg
    Ładny wynik. Ja po bojach ze starostwem złożyłem projekt na kanalizację i czekam już 2 tygodnie a nikt nawet do tego nie zajrzał :/
    Cytat Napisał Sanok1 Zobacz post
    Teraz czekamy na re kalkulacje od wykonawcy - ostatnie była w lutym 2021
    Cały rynek budowlany jest dynamiczny. Pochwal się jaki % wzrost masz 2022 vs 2021
    Cytat Napisał Sanok1 Zobacz post
    Robiłeś OZC ?
    Tak robiłem. Dla grzanych 132m2 mam 5,3kW@-20*C

  15. #75
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Czekam z niecierpliwością na montaż domu. Podobno ma się to zadziać w okolicy 08 kwietnia, zobaczymy na ile terminowa jest firma. W międzyczasie płyta związała już się na kamień i jest gotowa do postawienia ścian.

    Oczywiście burdel wywołany przez Putina, oprócz tego że tak po ludzku mnie dobija i wkurwia, to dodatkowo wpływa na moją budowę. Na przykład brama garażowa i osprzęt okazało się że częściowo produkowane w Ukrainie i Białorusi, więc potrzebna jest zmiana dostawcy. Wiec zamiast Alutech będzie Wiśniowski

    Zleciłem też wreszcie prace porządkowe. Koparkowy trochę się narobił przy hałdzie ziemi do rozprowadzenia po działce. Bałagan ma być jeszcze większy na koniec marca bo wtedy wjeżdża firma od PC i będzie robić odwierty pod dolne źródło. Zobaczyłem już teraz natomiast jak wygląda działka gdy jest otwarta.



    A i żeby nie było za łatwo na budowie to ostatnie wichury trochę zmieniły mi otoczenie. Dobrze że nie zrobiłem ogrodzenia bo już by go nie było.

    Położone są drzewa z zachodniej części mojej działki (wpadły od sąsiada), czyli tak jak wiatr wiał. I oczywiście poszły te z najbujniejszą koroną, czyli te które stawiały największy opór.

    Ogołocone z liści dęby i brzozy mimo że też ogromne przetrwały.

    Dzięki tej "przygodzie" miałem okazję bliżej poznać przyszłych sąsiadów i wszyscy bierzemy się do porządkowania tego bałaganu



  16. #76
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Wielkimi krokami zbliża się montaż. Ściany i wiązary czekają na hali produkcyjnej na transport i ekipę....



  17. #77
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Wczoraj wreszcie dom zaczął nabierać kształtów. Ekipa wpadła z drobnym poślizgiem, musieli dokończyć prace u innego inwestora. W 3h postawili ściany nośne. Dziś mają zrobić działowe, wiązary, membranę, łaty i kontrłaty


  18. #78
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Wczoraj konstrukcja dachu miała być gotowa do położenia blachy ale jeszcze nie zdążyli. Są wiązary i ściany działowe





  19. #79

    Domyślnie

    Łeee....co to za budowanie?
    Nie można sobie przez tygodnie przychodzić i patrzyć jak rosną, pustak po pustaku najpierw ściany, potem drewienko do drewienka konstrukcja dachu,

    PS. Wygląda dość proporcjonalnie.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  20. #80
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Łeee....co to za budowanie?
    Nie można sobie przez tygodnie przychodzić i patrzyć jak rosną, pustak po pustaku najpierw ściany, potem drewienko do drewienka konstrukcja dachu,

    PS. Wygląda dość proporcjonalnie.
    Tak się właśnie zastanawiałem czy prowadzić taki dziennik bo tu większość robót idzie przez firmę która stawia dom.

    A co do proporcji. Mnie odpowiada choć znajomy powiedział że niezły tramwaj postawiłem na działce

Strona 4 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony