dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Wąski / Nieduży Zmiękczacz

    Witam,

    Planuje wyposażyć swoją szeregówkę w zmiękczacz wody. Z uwagi na miejsce w garażu chciałbym, żeby ten zmiękczacz zajmował niedużo miejsca.
    Z założeń:
    - Rodzina 2 + 2
    - twardość wody 18
    - 2 łazienki
    - woda wodociągowa

    To co doczytałem na forum i od czego wyszedłem, że pewnie będę potrzebował zmiekczacz ze złożem 20-26 litrów. Chciałbym poprawić smak wody ale już doczytałem, że może lepsze będzie zainstalowanie osobno filtra węglowego.

    Jak rozeznałęm temat i znalazłem następujące zmiękczacze:
    1. Erie IQSoft 26
    Głowica: Erie/ Złoże: Lewitat
    To co rozeznałęm to z oficjalnych punktów dystrybucyjnych w Polsce są ze 4 miejsca na całą Polskę. Nie ma za dużo tego produktu obecnego w Polsce. W 2018 było troche szumu ale teraz z reguły produkt raczej żadko jest kupowany.
    Koszt 4290zł.
    2. Trinity Slim 20
    Z tego co rozeznałem to Cosmowater zostało przejęte przez markę Trinity. Cosmowater z reguły miały dobre Głowice i złoże.
    Pytanie jak jest z tym produktem?
    Cena 2800zł
    3. ??? - co dalej?

    Chciałym zakupić dobry sprzęt i lubie bajery wiec jakieś smart funkcje fajnie jak będą ale to nie jest "must have". Ale nie chce przepłacać 30% jeżeli jest coś dobrego innego na rynku (patrz różnica Erie vs. Trinity). Proszę o pomoc w doborze.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyl Zobacz post
    Witam,

    Planuje wyposażyć swoją szeregówkę w zmiękczacz wody. Z uwagi na miejsce w garażu chciałbym, żeby ten zmiękczacz zajmował niedużo miejsca.
    Z założeń:
    - Rodzina 2 + 2
    - twardość wody 18
    - 2 łazienki
    - woda wodociągowa

    To co doczytałem na forum i od czego wyszedłem, że pewnie będę potrzebował zmiekczacz ze złożem 20-26 litrów. Chciałbym poprawić smak wody ale już doczytałem, że może lepsze będzie zainstalowanie osobno filtra węglowego.

    Jak rozeznałęm temat i znalazłem następujące zmiękczacze:
    1. Erie IQSoft 26
    Głowica: Erie/ Złoże: Lewitat
    To co rozeznałęm to z oficjalnych punktów dystrybucyjnych w Polsce są ze 4 miejsca na całą Polskę. Nie ma za dużo tego produktu obecnego w Polsce. W 2018 było troche szumu ale teraz z reguły produkt raczej żadko jest kupowany.
    Koszt 4290zł.
    2. Trinity Slim 20
    Z tego co rozeznałem to Cosmowater zostało przejęte przez markę Trinity. Cosmowater z reguły miały dobre Głowice i złoże.
    Pytanie jak jest z tym produktem?
    Cena 2800zł
    3. ??? - co dalej?

    Chciałym zakupić dobry sprzęt i lubie bajery wiec jakieś smart funkcje fajnie jak będą ale to nie jest "must have". Ale nie chce przepłacać 30% jeżeli jest coś dobrego innego na rynku (patrz różnica Erie vs. Trinity). Proszę o pomoc w doborze.

    Pozdrawiam
    Dzień dobry.
    Czy wiadomo jakie jest zużycie wody? Twardość w jakiej skali?

    Jeśli szuka Pan oszczędnego zmiękczacza, który zajmie niewiele miejsca, to możemy polecić zmiękczacze wody Ecoperla Slimline CS - zmiękczacze występują w kilku wariantach wielkości. Ceny tych urządzeń są trochę niższe, niż w przypadku IqSoft Eco, a jakość bardzo satysfakcjonująca.

    Więcej informacji:

    https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/slimline-cs/

    https://youtu.be/K-xyJAlWTu8
    Ostatnio edytowane przez KLARSAN ; 15-02-2021 o 14:38
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyl Zobacz post
    Z założeń:
    - Rodzina 2 + 2
    - twardość wody 18
    - 2 łazienki
    - woda wodociągowa

    To co doczytałem na forum i od czego wyszedłem, że pewnie będę potrzebował zmiekczacz ze złożem 20-26 litrów.
    Przy 4 osobach zakładałbym zużycie na poziomie 10-12 m3 miesięcznie.
    I teraz jeśli twardość jest podana w skali niemieckiej (dH) to raczej celowałbym w zmiękczacz z 30 litrami złoża.

    Chciałbym poprawić smak wody ale już doczytałem, że może lepsze będzie zainstalowanie osobno filtra węglowego.
    Jeśli chodzi o sam smak to może nie warto montować filtra węglowego na cały dom, a zamiast tego dać go tylko na wodzie do picia (czyli zazwyczaj na kranie w kuchni) lub zainstalować osobny zestaw filtracyjny do wody pitnej (np. ultrafiltrację i od razu z mineralizatorem bo po zmiękczaczu tych minerałów nie będzie)?

    Chciałym zakupić dobry sprzęt i lubie bajery wiec jakieś smart funkcje fajnie jak będą ale to nie jest "must have". Ale nie chce przepłacać 30% jeżeli jest coś dobrego innego na rynku (patrz różnica Erie vs. Trinity).
    Bajery w stylu WiFi lub aplikacji na telefon będą kosztowały ok 30-40% wartości tego samego sprzętu bez bajerów... W granicach 3000-3500 kupisz już naprawdę solidny zestaw z dużym złożem i wszystkimi dodatkami (które będą faktycznie wykorzystane).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony