dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tommy2400

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Alphen aan den Rijn
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    5

    Domyślnie Problem z suwanką HS - stukajace kółka

    Witam wszystkich. Mam problem z sòwanką HS(drzwi podnoszono przesowne Iglo HS) z firmy Dru..... Drzwi zostaly zamontowane w 2017 i działały przez długi czas bez zarzutu. Od jakiegoś czasu(kilka miesięcy)jednak podczas przesowania kółka delikatnie stukają, jakby nie były idealnie okrągłe tylko w jednym miejscu lekko odkształcone/płaskie. Szyna po której się sòwają jest czysta i nie poniszczona. Na tyle na ile udało mi się z boku obejrzeć sanki,kółka wyglądają na czyste nie obklejone brudem. Skrzydło jest dość duże(180×250) z potrójną szybą,dziękiczemu bardzo ciężkie. Spotkał się której z podobnym problemem ? W jaki sposób dostać się do sanek ? Jedynym sposobem jest demontaż skrzydła? Czy jako klient indywidualny mogę gdzieś dostać sanki Maco, bo takie według Dru.... zostaly tam zamontowane ?
    Problem jest na tyle skomplikowany ze mieszkam w NL i Dru... nie chce wysłać serwisu do indywidualnego klienta w NL. Musiał bym to załatwiatć przez firmę która to montowała z którą nie mam kontaktu.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tommy2400 Zobacz post
    Witam wszystkich. Mam problem z sòwanką HS(drzwi podnoszono przesowne Iglo HS) z firmy Dru..... Drzwi zostaly zamontowane w 2017 i działały przez długi czas bez zarzutu. Od jakiegoś czasu(kilka miesięcy)jednak podczas przesowania kółka delikatnie stukają, jakby nie były idealnie okrągłe tylko w jednym miejscu lekko odkształcone/płaskie. Szyna po której się sòwają jest czysta i nie poniszczona. Na tyle na ile udało mi się z boku obejrzeć sanki,kółka wyglądają na czyste nie obklejone brudem. Skrzydło jest dość duże(180×250) z potrójną szybą,dziękiczemu bardzo ciężkie. Spotkał się której z podobnym problemem ? W jaki sposób dostać się do sanek ? Jedynym sposobem jest demontaż skrzydła? Czy jako klient indywidualny mogę gdzieś dostać sanki Maco, bo takie według Dru.... zostaly tam zamontowane ?
    Problem jest na tyle skomplikowany ze mieszkam w NL i Dru... nie chce wysłać serwisu do indywidualnego klienta w NL. Musiał bym to załatwiatć przez firmę która to montowała z którą nie mam kontaktu.
    Należy jednak zdjąć skrzydło- które jeszcze takie ogromne nie jest dla HS-a- i obejrzeć te wózki.
    Generalnie, okucie jest masywne i mało skomplikowane, więc rzadko sie psuje. Ot kółka suwają sie na grzbiecie progu, więc obstawiam, że są brudne te kółka, może coś tam podeszło albo ktoś podważał jakąś łapką...

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tommy2400

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Alphen aan den Rijn
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.
    Podważać nikt tam nic nie podważał(mieszkam jedynie z synem 10lat i żoną), brud i oczywiście mógł jakoś przez tyle lat podejść. Zdarza się że kółka robią sie "kwadratowe" ?
    Dobra czyli trzeba wyjąć szkło ? Gdy je wkładaliśmy trzeba bylo do tego 3 mocnych chłopa i mocno sie napociliśmy.
    A co dalej jak zdjąć drzwi ? Są jakoś zabezpieczone, z jednej strony czy z obu ?
    Suwanka dotarła do mnie już złożona z Dru.... musieliśmy jedynie oszklić .

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Syf na kółkach i tyle w temacie
    Zdjąć skrzydło
    Wyczyścić dokładnie rolki
    Założyć
    Pamiętać by dbać o czystość części jezdnej progu bo znow się powtórzy zjawisko

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tommy2400 Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź.
    Podważać nikt tam nic nie podważał(mieszkam jedynie z synem 10lat i żoną), brud i oczywiście mógł jakoś przez tyle lat podejść. Zdarza się że kółka robią sie "kwadratowe" ?
    Dobra czyli trzeba wyjąć szkło ? Gdy je wkładaliśmy trzeba bylo do tego 3 mocnych chłopa i mocno sie napociliśmy.
    A co dalej jak zdjąć drzwi ? Są jakoś zabezpieczone, z jednej strony czy z obu ?
    Suwanka dotarła do mnie już złożona z Dru.... musieliśmy jedynie oszklić .
    To, że nie jest ogromne dla HS-a, to nie oznacza, że jest lekkie, bowiem o tych wymiarach waży pewnie ok. 200 kg i potrzeba sposobu aby się z tym uporać.
    Nie znam techniki okuwania HS-ów tej firmy, więc musiałbym się przyjrzeć, bowiem mozliwości może byc kilka...
    - podnieść skrzydło i odsunąc dół a góra wyjdzie
    - ew. odkręcić wcześniej górne narozniki
    - ew. odkręcić górną szynę
    Należy zabezpieczyć podłogę przed porysowaniem czy zagniecieniem.
    Dobrze, aby było rzeczywiście 3-4 mocniejszych zawodników, słuchawki do szyb i jeden z nich, który wykonywał to wcześniej....inaczej nie radzę tego dotykać.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Raz wymieniałem wózki w HS, telepało kółko. Nie mam pojęcia jak i dlaczego. Jedyne rozsądne wytłumaczenie to przesunięcie skrzydła w pozycji opuszczonej, ale tego też sobie nie wyobrażam kto dałby radę.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tommy2400

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Alphen aan den Rijn
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Zakładając że będzie uszkodzony wózek. Gdzie mogę taki kupić jako indywidualny klient ?
    Z jakimi kosztami muszę się liczyć za komplet ?

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tommy2400

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Alphen aan den Rijn
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Bez ściągania drzwi udało mi się dojrzeć że wewnętrzne kółko się odkształciło w jednym miejscu. Prawdopodobnie wbił się w nie mały kamyk, podczas suwania musiał wypaść. Czy istnieje możliwość wymiany samego kółka ? Czy sanki są zanitowane/zespawane ? Gdzie mogę tego szukać?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Szukaj u Producenta swojego okna. To nie są codzienne naprawy by znać wszystko na pamięć. To bardzo sporadyczne przypadki i idę o zakład, że 99% montażystów (tym bardziej sprzedawców) nie zaglądało pod Hs`a.
    Producent może podać Ci konkretny symbol okucia i możliwości.
    Kolejna sprawa - lepiej by zrobił to ktoś z doświadczeniem.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Artur3165

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Podwilk
    Kod pocztowy
    34-722
    Posty
    1

    Domyślnie

    Panowie
    Pomóżcie mi założony wczoraj hst veka ciężko chodzi trzeba się zaprzeć żeby zamknąć

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur3165 Zobacz post
    hst veka
    Czyli producent okien no name na profilach veka i serwis nie odbiera telefonu?

    Nie masz w umowie regulacji po montażu? U mnie była w cenie regulacja przy montażu i druga po pracach wykończeniowych. A że szybko znowu się rozregulowały, to przyjechał serwis nie sprzedawcy, a producenta - i definitywnie rozwiązał problem.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Dokładnie jak pisze Kaizen: telefon do wykonawcy.

    Najczęstszy problem:
    - podparcie progu.
    - wyparcie narożników
    - usterka. np. podwinięcie uszczelek, ciało obce w okuciu.

    Foto całości może pomogło by naprowadzić na przyczynę problemu.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marmax

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur3165 Zobacz post
    Panowie
    Pomóżcie mi założony wczoraj hst veka ciężko chodzi trzeba się zaprzeć żeby zamknąć
    1. Sprawdzić poziomicą dolną ramę/szynę aluminiową jak jest ok to:
    2. Sprawić prześwit na wysokość: bok ramy, środek, bok drugi - zdarza się ugięcie górnej ramy, które powoduje ciężkie przesuwanie skrzydła jak jest ok to:
    3. Sprawdzić skrzydło przesuwane: po stronie słupka środkowego skrzydło ma zaślepkę na całej wysokości skrzydła - czasami jest za mało zeszlifowana górą przy prowadnicy. Jak otwierasz skrzydło i zaślepka będzie dotykać górnej prowadnicy aluminiowej będzie dawać opór.
    pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony