dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Problem z baterią

    Posiadam pod prysznicem baterie starego typu 2 zaworową od wody zimnej i ciepłej. Już od jakiegoś czasu mam taki problem, że nie mogę dobrze dokręcić pokręteł na tyle, aby z prysznica nie leciała woda - muszę brać jakiś ręcznik żeby mieć dobry chwyt i wtedy dopiero udaje mi się dokręcić, aby nic nie kapało ze słuchawki. Czy mogę coś z tym zrobić ? Wymiana samych plastikowych pokręteł wystarczy czy lepiej dla spokoju wymienić głowicę wraz z pokrętłami ? Dodatkowo te zawory nie były ruszane x lat.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Wymienić uszczelki w głowicach na nowe i po sprawie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	514077_86615.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	77,6 KB
ID:	453160

    Jeśli jednak chcesz bardziej niezawodne to można wymienić głowicę na ceramiczną:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	grohe-glowica-zaworu-4534200_120170.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	18,7 KB
ID:	453161
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Próbowałem odkręcić głowicę szwedzikiem i ani rusz - strasznie zakamieniona i polewałem ją octem oraz colą, ale nic nie dało. Może jak bym miał klucz oczkowy i przedłużkę to jeszcze by poszło.

    Ale teraz inny problem, bo padło mi drugie pokrętło od wody zimnej kompletnie chyba ząbki w pokrętle się zjechały i nie mogę dokręcić w ogóle wody i wali na maksa ( mam 2 różne pokrętła stąd od wody ciepłej zdjąłem bez problemu a od wody zimnej jest inne i nie mogę), że muszę zakręcać główny zawór. Jeszcze to taka chińszczyzna, że nie mam jak wykręcić ewentualnie tego plastiku, bo trzyma się to na nakrętce do której nie mogę dojść szwedem, bo za gruby jest a najlepszy byłby chyba oczkowy ewentualnie płaski i od czoła. Doszedłem do wniosku, że nie chcę mi się bawić w wykręcanie 15 letnich głowic i chyba wymienię w całości baterie. Wystarczy, że odkręce obecną baterię i wkręce nową ? U mnie to jakoś dziwnie wygląda i podłączenie wody nie ma chyba mimośrodów ( albo dobrze to jest ukryte) ze ściany odstają plastikowe rury i to wszystko. Dodaje zdjęcia dla podglądu. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	151650036_3761113677304007_1697399256882005008_n.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	80,8 KB
ID:	453238Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	151617227_490310978633021_5535202990685782718_n.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	84,6 KB
ID:	453239

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Musisz tylko odkręcić te dwie nakrętki , pod spodem są uszczelki. Z zakupem nowej będzie ich komplet.
    O estetyce wykonania się nie wypowiem bo ktoś nie założył rozet(ozdobnych)
    https://www.google.com/search?q=roze...hrome&ie=UTF-8 i wygląda to fatalnie. W komplecie nowej powinny być dwie.
    Pozdrawiam.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	151617227_490310978633021_5535202990685782718_n.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	84,0 KB
ID:	453240
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Czyli tutaj nie trzeba się bawić mimośrodami ? A co z rozstawem kupie idealnie taki kran, aby pasował ( oczywiście zmierze to przed zakupem) a co do uszczelek to dosłownie jakaś typu o-ring czy trzeba będzie owinąć pakułami/teflonem ? Dziwne jak dla mnie jest to, że te przyłącze wody jest z rur plastikowych - gwinty mogą przecież się łatwo uszkodzić przy montażu czy coś. Mieszkanie nie jest moje wynajmuje tylko i zawiewa tutaj PRL'em.
    Dodatkowo widzę, że tam jest napisane 3/4" takie w ogóle baterie można kupić ? Bo jak patrze to wszystko na 1/2" jest
    Ostatnio edytowane przez Barnabasz ; 18-02-2021 o 08:52

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Tak tam jest 3/4 i prawie wszystkie baterie tego typu mają takie przyłącze.
    Uszczelka jest preszpanowa lub gumowa, pakuł ani teflonu się nie stosuje.
    Rozstaw powinien być znormalizowany więc ustawienie przy pomocy mimośrodów nie będzie potrzebne.
    To co widzisz to typowa złączka instalacji wykonanej PP - trudno jest to popsuć.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #7

    Domyślnie

    Jednak udało mi się w końcu ruszyć te głowice, wymieniłem od razu 2, ale to nie są ceramiczne tylko takie same - za daleko do typowego marketu budowlanego i kupiłem w jakimś lokalnym sklepie. Sprzedawca stwierdził, że te są najlepsze niż ceramiczne, których i tak nie miał więc wziąłem to co było. Teraz działa sprawnie co najwyżej mam taki luz, że zanim woda poleci muszę zrobić 1/2 obrotu ale to nie jest jakiś tam problem. Właściciel zadowolony, że musiał mi oddać tylko 26 zł za głowice z pokrętłami niż wydać 150 zł na nowy kran

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barnabasz Zobacz post
    Jednak udało mi się w końcu ruszyć te głowice, wymieniłem od razu 2,
    "Bohater domu"

    Pozdrawiam , oby tylko takie problemy pojawiały się w domu.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony