dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21

    Domyślnie

    @finlandia no nie przeszkadza mi próg w moim systemie R+UR, bo spełnia swoje zadanie- nie nawiewa mi do salonu piasku i liści. Za to piasek, kurz, włosy i inne niespodzianki zbierają się w szynie od HST.
    Otwieranie "od zewnątrz" zaprezentowali mi w salonie Oknoplast.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał JontekJontkowski Zobacz post
    @finlandia no nie przeszkadza mi próg w moim systemie R+UR, bo spełnia swoje zadanie- nie nawiewa mi do salonu piasku i liści. Za to piasek, kurz, włosy i inne niespodzianki zbierają się w szynie od HST.
    Otwieranie "od zewnątrz" zaprezentowali mi w salonie Oknoplast.
    Zapewne pokazano Ci wersję "odstawno - przesuwną" i o nich myślałem wspominając o możliwościach. Większość PSK jest jednak "uchylno- przesuwna" i tu przymykając okno można się zdziwić w jakiś wiosenny poranek po wyjściu w spodenkach na fajka ...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.595

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Oj, aż tak ?
    Szkoda że nie wiedziałem tego wcześniej, to może bym się nie zdecydował Według mnie kwestia przyzwyczajenia. Po czasie otwierasz i zamykasz instynktownie. A z plusów:

    - uchył
    - szczelność
    - cena

    Mam otwór 4m chcąc robić HST, koszt to 15 tys. Za PSK na Vece zapłaciłem 6,5 tys w konfiguracji fix + suwanka na łączniku. Oczywiście, jakbym miał nieograniczony budżet wybrał bym HST, ale nie ze względu na otwieranie, tylko na wygląd.
    Obsługa instynktowna- tak! Wszak człowiek wystrzelił łazika na Marsa, to powinien uporać się z obsługą okien w czasie znacznie krótszym... ale np. jego goście, niekoniecznie mieszkańcy ziemianek, nie spotykają codziennie rozwiązań akurat w tym systemie i - zanim nieco skonkludują, zdążą nadwyrężyć konstrukcję...Obserwując mnogość rozwiązań rynkowych- podchodzę samemu ostrożnie do nieznanej, bowiem wymagają różnego operowania klamką.


    Plusy ?
    1. Uchylić nie można, ale można odsunąć na 1 cm, aby rozszczelnić, zamknąć drzwi i wyjść z domu. Pomimo zamknięcia na jeden rygiel, zabezpieczenie jest wyższe niż uchylone PSK. Dodatkowo można odsunąć skrzydło na dowolną szerokość, np.10 cm i opuścić, zapewniając wentylację. Oczywiście drzwi nie są zamknięte, ale... jw
    2. Proszę z tą legendarną nieszczelnością nie przesadzać. Jest to opinia sprzedawców i monterów, nie mających pojęcia o wyrobie, a w szczególności o sposobie jego poprawnego montażu i szklenia. Od wielu lat montujemy kilkadziesiąt HS-ów rocznie- z pvc, aluminium i rzadziej z drewna- i nie muszę się ukrywać przed klientami z powodu wad tego wyrobu. Wielu by mnie znalazło, nawet na tym forum... Gdyby było inaczej, odradzałbym to wszelkimi sposobami- jak ci powyżej.
    3. Cena- tak. Proszę jednak zwrócić uwagę, że okno tarasowe to wyjście zewn. od którego bardziej eksploatowane w użytkowaniu codziennym są tylko drzwi wejściowe, ew. bramę pomijam w porównaniach.
    Zarówno sprzedający jak i użytkownik PSK z pvc, o wymiarze 4 x 2,3 m, dodatkowo z podziałem symetrycznym, bardzo szybko spotkają się na udeptanej ziemi

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.595

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Zapewne pokazano Ci wersję "odstawno - przesuwną" i o nich myślałem wspominając o możliwościach. Większość PSK jest jednak "uchylno- przesuwna" i tu przymykając okno można się zdziwić w jakiś wiosenny poranek po wyjściu w spodenkach na fajka ...
    Niektóre wersje ze wspomaganiem mają zabezpieczenie w klamce, aby ją pozostawić w pozycji na 45* dolnej zamiast poziomej, niektóre klamki można tak ustawić bez specjalnych suwaków i wówczas skrzydło się nie zamknie pod jednym warunkiem... należy pamiętać o takim ustawieniu. Problem polega na tym, że działamy instynktownie i chcemy przymknąć skrzydło odruchowo, wychodząc na tego fajka jak napisał Fin. A wówczas zonk i do własnego domu, przy uchylonym skrzydle, wejść nie możemy.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony