dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Podłączenie zmywarki nie koło zlewu a w zabudowie o głebokość 60cm

    Czesc,

    Chce zabudowac zmywarke (55cm glebokosci) w zabudowie glebokiej na okolo 60cm. Mam maly aneks kuchenny i zmywarka nie bedzie kolo zlewu, zeby zwiekszyc ilosc blatu roboczego. Do zlewu bedzie okolo 2,5m i bedzie dzielil komin wiec nie mozna doprowadzic wody wezem. Moj fachowiec doradzil mi wbic wode i odplyw w sciane oraz obnizyc na wysokosc okolo 15cm zeby zmiescilo sie w zaglebienie, ktore zazwyczaj maja zmywarki.

    Zalezy mi zeby jak najmniej zawor odpychal zmywarke od sciany dlatego pomysl na schowanie go w tej wnecie. W sklepie powiedzieli mi ze powinno byc ok, fachowiec mowi ze ok, w internecie znalazlam info ze podlaczenia powinny byc 30cm nad podlaga. Obok zmywarki ma byc lodowka i tutaj pytanie czy moga byc podlaczone do jednego gniazdka? Jeszcze myslalam o drugiej opcji:wneka ma 113 szerokosci (55-lodowka, 45 zmywarka) wiec zostanietroche miejsca i moze pomiedzy sprzety zawor?

    Moze ktos w Was tak to rozwiazal? Wlasnie szukam informacji po instrukcjach zmywarek jakie sa wytyczne co do wysokosci podlaczenie bo wczesniej w interencie znalazlam ze minimum 30cm.

    Wyczytalam rowniez, że jeśli odpływ wody będzie zbyt nisko może samoistnie spływać woda ze zbiornika i będzie to powodowało smród w zmywarce, która nie ma zaworu zwrotnego.

    Czy podlaczenie na takiej wysokosci jest mozliwe i praktyczne?Jak to rozwiazacnajlepiej w tej sytuacji?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Primo: "jedno gniazdko" = jeden obwód = wspólny bezpiecznik B16 (z różnicówką) lodówka i zmywarka (orze codziennie) , mam tak od ...nastu lat i nie ma problemu. Na tym samym obwodzie mam też expres do kawy i sporadycznie włączany robot kuchenny.
    Secundo: Odpływ może leżeć nawet na ziemi za zabudową, lecz po drodze do przyłącza pod zlewem musi być uniesiony na ponad 0,75 m i potem w dół do wejścia nad syfonem pod komorą zlewu. Odcinek stojącej wody odpływającej od zmywarki do szczytu +0,75 m zabezpiecza przed cofką smrodu z kanalizacji a odcinek ze spadkiem od +0,75 m do wlotu pod zlewem zabezpiecza przed cofką brudnej wody ze zlewu w razie problemów ze spływem z syfonu po zlewem np. w komorze do połowy woda, wyciągasz korek i woda mogłaby cofnąć się do zmywarki a jeśli drzwi zmyw. są uchylone, to wyleje się na podłogę i zablokuje możliwość uruchomienia zmywarki. Tak, bo pod zmywarką jest komora z pływakiem i jeśli woda przeleje się przez uchylone drzwi (np. problem z uszczelką w drzwiach), to poziom wody podnosi pływak i zmywarka STOP=woda dopływająca STOP.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie rób żadnych podłączeń za zmywarką, tylko obok. W szafce (najlepiej z szufladami) wywalasz fragment pleców i tam wszystkie podłączenia. Do tego musi być dostęp.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony