dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 60
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    ja WM wyłączam tylko w upały

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ironsmith Zobacz post
    ja WM wyłączam tylko w upały
    Po co?

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Po co?
    Może czerpania zasysa gorące powietrze, więc po co nagrzewać to w domu?

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A oknami jakie powietrze zasysa ?
    A wymiennik zawsze część chłodu w wewnątrz odzyska.

    U mnie latem najcieplej jest w salonie - bo tam okno tarasowe jest kilka godzin otwarte - za to sypialnia (drzwi zamknięte, okno otwierane ewnetualnie tylko na noc), jest zawsze kilka stopni chłodndniejsza
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Może czerpania zasysa gorące powietrze, więc po co nagrzewać to w domu?
    Powietrze na zewnątrz gdy brak klimy i tak jest zimniejsze, niż wnętrze domu ogrzewane zyskami słonecznymi i bytowymi. Wypraktykowałem w kilku mieszkaniach.
    A jak jest klima, to reku odzyska chłód.

    A tak czy inaczej kisić się w CO2, smrodzie i wilgoci to dla mnie niezrozumiałe działanie. To jedna z głównych zalet dla których montowałem WM, żeby w upały, gdy WG nie chce w ogóle działać działała tak wydajnie, jak zechcę.

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Co za idiota!
    I w sumie nic więcej dodawać nie trzeba
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    NIe mam rekuperacji od 17 lat i bardzo to sobie chwalę, posiadam wentylację wywiewną mechaniczną. W zimie działa grawitacyjna .
    Masz rację !

    Jak na zewnatrz w zimę jest np. -20 stopni to taki świeży nawiew świeżego powietrza o temperaturze -20 przez nawiewniki to czysta przyjemność.

    Taki "lekki" szok termiczny przy +20 stopniach wewnatrz (różnica temperatury o 40 stopni) to czysta przyjemność ...

    Myślę że takie "przeciągi" to szczyt luksusu i sama przyjemność ...

    Chyba jednak "wolę" WM i stały kontrolowany przepływ powietrza o temperaturze nawiewanego powietrza zbliżonej do temp w domu ...

    Nie rozumiem czemu jak ktoś ma WM nie może otwierać okien ?
    Mam WM już w drugim domu i okna otwieram kiedy chce , a nawet śpię przy otwartych w lato ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 19-02-2021 o 11:49
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  8. #28

    Domyślnie

    Ja mam latem okna otwarte w kązdym pokoju. Gwarantują miimalny ruch powietrza. Okna głównie na południowy zachód robią swoje. Reku oczywiście wlączona na jakies 80m3/h

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Masz rację !

    Jak na zewnatrz w zimę jest np. -20 stopni to taki świeży nawiew świeżego powietrza o temperaturze -20 przez nawiewniki to czysta przyjemność.

    Taki "lekki" szok termiczny przy +20 stopniach wewnatrz (różnica temperatury o 40 stopni) to czysta przyjemność ...

    Myślę że takie "przeciągi" to szczyt luksusu i sama przyjemność ...

    Chyba jednak "wolę" WM i stały kontrolowany przepływ powietrza o temperaturze nawiewanego powietrza zbliżonej do temp w domu ...

    Nie rozumiem czemu jak ktoś ma WM nie może otwierać okien ?
    Mam WM już w drugim domu i okna otwieram kiedy chce , a nawet śpię przy otwartych w lato ...
    Ja nie mam żadnych przeciągów i nawiewników , nie wiem po co komplikować życie, ja po prostu sprzątam, myje się i często piorę pościel to lepsze niż WM i jaranie się smogiem z zewnątrz filtrowanym przez dom i płuca mieszkańców w monstrualnych ilościach.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Ja nie mam żadnych przeciągów i nawiewników , nie wiem po co komplikować życie, ja po prostu sprzątam, myje się i często piorę pościel to lepsze niż WM i jaranie się smogiem z zewnątrz filtrowanym przez dom i płuca mieszkańców w monstrualnych ilościach.
    To skąd bierzesz świeże powietrze do wurzucenia na zewnątrz swoją instalacją wywiewną?
    Poza tym, ja wole, żeby syf osiadł na filtrach niż moich płucach.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Ja nie mam żadnych przeciągów i nawiewników , nie wiem po co komplikować życie, ja po prostu sprzątam, myje się i często piorę pościel to lepsze niż WM i
    A co mycie się i pranie ma wspólnego z WM ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A co mycie się i pranie ma wspólnego z WM ?
    Chodzi o główny argument dla WM czyli świeże powietrze. Można prać a można i wietrzyć co kto lubi.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Chodzi o główny argument dla WM czyli świeże powietrze. Można prać a można i wietrzyć co kto lubi.
    Swieże powietrze masz dzięki temu, że się umyjesz i upierzesz ?

    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Chodzi o główny argument dla WM czyli świeże powietrze.
    Nie wiem dla kogo taki argument jest tym głównym.
    Dla większości głownym argumentem jest wymiana powietrza na zadanym poziomie bez względu na porę roku.
    Następne miejsca w argumentach nieobsadzone i dopiero kawałek dalej jest argument filtrowania powietrza.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Świeże powietrze to głównie tlen, a także pozbywanie się CO2. Mycie czy pranie nie ma to żadnego wpływu.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Świeże powietrze to głównie tlen, a także pozbywanie się CO2. Mycie czy pranie nie ma to żadnego wpływu.
    No pewno, ale gdyby w domu bez wm nie następowała wymiana powietrza to pewno bym już dawni nie żył. Trochę jak przypadek trzmiela który ma za małe skrzydełka i za duża dupke żeby latać ale to jest stwierdzenie nielotów, bo jemu to nie przeszkadza latać.

    Gdybym popełnił błąd i wybudował dom w syfiastym zanieczyszczonym i hałaśliwym regionie, to gdyby dom był mały o zwartej bryle zainstalowałbym rekuperator kanałowy, natomiast w rozłożystym domu z przewodami i centralą.


    BTW Świeże powietrze do w 79% azot
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 19-02-2021 o 16:27

  17. #37

    Domyślnie

    o czym qfa jest ten wątek?

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Świeże powietrze to głównie tlen, a także pozbywanie się CO2.
    Dwutlenek. Tlenu Ci nie zabraknie długo po tym, jak zatrujesz się CO2.
    Utrzymywanie wilgotności też jest istotną funkcją wentylacji. I tu pranie ma co nico wspólnego - produkuje wilgoć, którą trzeba odprowadzić.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dwutlenek. Tlenu Ci nie zabraknie długo po tym, jak zatrujesz się CO2.
    Utrzymywanie wilgotności też jest istotną funkcją wentylacji. I tu pranie ma co nico wspólnego - produkuje wilgoć, którą trzeba odprowadzić.
    Zostawmy pranie w spokoju, cywilizowani udzie używają suszarek kondensacyjnych do prania i nie ma wilgotności z tego tytułu.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    o czym qfa jest ten wątek?
    A o czym byś chciał?
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 19-02-2021 o 16:32

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony