dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Alarm bezprzewodowy AJAX

    Witam.
    Czy ktoś ma doświadczenie z alarmem bezprzewodowyn AJAX Systems ?
    Ktoś instalował lub ma w domu?
    https://ajax.systems/pl/

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    Wszystko co jest bezprzewodowe to sprytny trzecioklasista potrafi oślepić. Po co ci to?

  3. #3

    Domyślnie

    Zdecydowanie mogę polecić. Osobiście mieszkam w domku jednorodzinnym i potrzebowałem takiego rozwiązania, które nie wymaga zbyt dużej ingerencji w konstrukcję budynku. Trochę mi zajęło zanim znalazłem coś sensownego ale w końcu natrafiłem na taki sklep internetowy , który miał w ofercie wszystkie urządzenia tej marki. Tam właśnie natrafiłem na wszystkie produkty. Niby na stronie jest wszystko czarno na białym ale ja wolałem zadzwonić, aby się dopytać co i jak. Wybrałem sobie cały zestaw i muszę przyznać, że nie spodziewałem się takich możliwości po systemie bezprzewodowym. System jest na tyle łatwy w obsłudze, że wystarczy tylko wyjąć wszystko z pudełka i zeskanować kod QR poprzez aplikację. Dom mam całkiem spory i to z dość grubymi stropami a mimo to żadne z urządzeń nie ma problemów z zasięgiem. Nie wiem czy mają jakieś mocne wbudowane anteny ale na 5 kresek mam 4 na najwyższym piętrze. Do tego dokupiłem sobie jeszcze syrenę do garażu jako, że garaż mam oddalony kawałek od domu to myślałem, że tam nie będę miał zasięgu a się okazało że sygnał jest i to całkiem spory. Jeśli ktoś poszukuje systemu łatwego w obsłudze i nie chcę się bawić z kablami to Ajax jest więcej jak wystarczający.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 22-02-2021 o 12:33

  4. #4

    Domyślnie

    Witam serdecznie. Tak się składa, że jestem pracownikiem działu technicznego w Ajax Polska. Bardzo się cieszę, że ktoś poruszył temat bezpieczeństwa systemu bezprzewodowego Ajax ponieważ jest okazja do obalenia stereotypów i wytłumaczenia działania tego systemu.

    Wszystkie czujniki PIR, PIR + MW, kontaktrony, czujniki wstrząsowe oraz czujniki pożarowe działają w oparciu o te same zjawiskach fizyczne (detekcji) co czujniki przewodowe. Nie są w żadnym stopniu gorsze tylko dlatego, że są bezprzewodowe. Różnią się tylko sposobem transmisji tzn. elementy detekcyjne czy też sterujące bo takowe również są, łączą się z centralą bezprzewodowo.

    Wiadomo wszystkim, iż centrale działają na częstotliwości 868 MHz ale nie wszyscy wiedzą, że na kilku kanałach i w dodatku transmisja jest kodowana. W przypadku kiedy jeden z kanałów jest zakłócany centrala przełącza się na inny kanał w celu utrzymania łączności z elementem radiowym. Natomiast kiedy dojdzie do sytuacji gdy każdy z kanałów jest zakłócany, bądź na obiekcie znajduje się duży poziom zakłóceń (sprawdzimy to w aplikacji centrali,) następnie centrala powiadomi nas i stacje monitorowania alarmów o takim zdarzeniu. Zdarzenie takie jest, traktowane na równi z sabotażem.
    Ważne jest aby czujniki ruchu wieszać zgodnie ze sztuką tzn. zgodnie z instrukcją. Każdy czujnik ma swoją specyfikację w której jest jest zawarta informacja na jakiej wysokości można wieszać czujnik oraz to czy możemy go pochylać względem podłoża.

    Mam nadzieję, że chociaż trochę rozwiałem obawy przed zakupem systemu Ajax.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Panie GrzegorzSecure czy tym opisem nie potwierdził Pan tego co napisał przedmówca ?- że bardzo łatwo jest wprowadzić sabotaż i rozbroić centralę? nawet przez samego właściciela .
    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 22-02-2021 o 12:34
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6

    Domyślnie

    Witam :0 dobrze, że wspominacie o Alarmie Ajax... Tydzień temu okradziono mi cały dom. Bardzo sprytni złodzieje, system się nie uruchomił

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal2020 Zobacz post
    Witam :0 dobrze, że wspominacie o Alarmie Ajax... Tydzień temu okradziono mi cały dom. Bardzo sprytni złodzieje, system się nie uruchomił
    Kolego on się zapewne uruchomił tylko - nie zadziałał prawidłowo. Dla niektórych niestety nie jest to jednoznaczne.
    To jest tak samo jak z monitoringiem i kamerkami za kwotę poniżej 2tyś - jest, aby sąsiad widział - a czy działa ? a czy będzie jak będzie taka potrzeba - po co ? jest tani i mieści się w budżecie.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal2020 Zobacz post
    Witam :0 dobrze, że wspominacie o Alarmie Ajax... Tydzień temu okradziono mi cały dom. Bardzo sprytni złodzieje, system się nie uruchomił
    Witam,

    bardzo prosimy o informacje, czy w miejscu w którym dokonano kradzieży miał Pan zainstalowany system marki Ajax?

    System Ajax wykorzystuje opatentowane technologie takie jak: “Jeweller”, dzięki której czujniki PIR w ciągu 0,2 do 3 milisekundy wykrywają obecność człowieka w pomieszczeniu na dystansie do 12 metrów (kąty detekcji: poziom - 88,5°, pion - 80°). Czujniki przekazują sygnały do centrali w czasie 0,15 sekundy.

    Mamy 930 000 zadowolonych klientów w ponad 120 krajach na całym świecie przez co możemy stwierdzić, że system Ajax jest jednym z najbardziej niezawodnych systemów w swojej klasie na świecie. Dowodem jego niezawodności są liczne nagrody oraz wyróżnienia od profesjonalistów z rynku bezpieczeństwa. Dodatkowo systemy Ajax czynnie wspierają akcję ochrony obiektów przed włamaniem czy pożarem należących do listy światowego dziedzictwa UNESCO w takich miastach Europy jak: Bergen w Norwegii.

    Jeśli natomiast w chwili dokonania kradzieży miał Pan zainstalowany system Ajax, to uprzejmie prosimy bardziej szczegółowo opisać sytuację i napisać do nas pod adresem [email protected], ponieważ do tej chwili nie odnotowaliśmy żadnego zgłoszenia od naszego działu obsługi klienta w tej sprawie.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Michał 2020 - ciekawy przypadek, więc opisz go na forum i dołącz scan protokołu policyjnego. Swoje dane możesz wymazać.

  10. #10

    Domyślnie

    I jeszcze wyniki badań na covid'a niech załączy.

    Skąd ci ludzie sie biorą....
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Michał 2020 - ponownie wzywam do tablicy. Jak powiedziałeś A to powiedz B !

  12. #12

    Domyślnie

    Witam domsat, nie powiadomiłem policji bo jest ona bezużyteczna, i jak to w życiu bywa mogą dobrze znać sprawców i nic z tym nie robić...
    Nie polecam systemu Ajax i autoreklamy

  13. #13

    Domyślnie

    Czy jeszcze ktoś z instalatorów może się wypowiedzieć na temat systemu alarmowego Ajax?
    Tutaj znalazłem krotki opis:
    https://www.janexint.com.pl/ajax/

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony