dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 106 z 106
  1. #101
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Wydaje mi się ze miesza jak każdy inny. Plusów ma sporo. Jakie mieszanie występuje w reqnet?? Nie byłem w stanie tego znaleźć
    Jakie obrotowy ma przewagi nad ERV w domu jednorodzinnym?

    W żadnym wymienniku polimerowym nie występuje mieszanie. Przechodzi tylko para wodna:

    Core twierdzi, że:

    To confirm this, we completed viral penetration tests to the ASTM F-1671 standard for our membrane materials. This is a standard test for medical garments, gloves, and gowns. This test uses a viral substitute (bacteriophage ΦX174) to measure transfer of particles in a liquid under pressure though a material [4]. The ΦX174 particle is ~25 nm in diameter, which is much smaller than an individual corona virus particle. For both our Mx4 ‘T4’ and HP ‘Gryphon’ membranes, no transfer of viral surrogates were observed in the ASTM F-1671 test, confirming that our membrane materials act as a viral barrier.

  2. #102

    Domyślnie

    Centrala wentylacyjna to nie sam wymiennik.

    A którego z poniższych sposobów używacie by oczyścić z bakterii i wirusów powietrze nawiewane?
    Filtracji mechanicznej, odpylania elektrostatycznego, filtracji molekularnej, ozonowania, dwubiegunowej jonizacji, czy może jonizacji katalitycznej?

    Centrale wentylacyjne z filtracją F7 to, rzadkość.

    Co drugi wątek gdzie poruszany jest temat filtracji, najczęściej polecane są tzw "maty filtracyjne na metry" ze znanego portalu aukcyjnego.
    Pierwsza lepsza chińska szmata, bez dokumentacji - priorytet cena

    A wracając do wątku.
    Rotory z powodzeniem kręcą się od 50 lat
    Wymienniki polimerowe kojarzę od 10 lat
    Odniosły sukces wyłącznie w segmencie o najniższych wymaganiach - centralach domowych.
    Dalej nie ma central w wykonaniu higienicznym, z wymiennikami polimerowymi - przypadek?

  3. #103
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Centrale wentylacyjne z filtracją F7 to, rzadkość.
    Tak, już mnie o tym przekonywałeś. Czemu zamilkłeś, jak wrzuciłem zdjęcie?
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8077711

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Rotory z powodzeniem kręcą się od 50 lat
    Wymienniki polimerowe kojarzę od 10 lat
    Kotły węglowe znacznie dłużej. To znaczy, że są lepsze od pomp ciepła?

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Odniosły sukces wyłącznie w segmencie o najniższych wymaganiach - centralach domowych.
    Dalej nie ma central w wykonaniu higienicznym, z wymiennikami polimerowymi - przypadek?
    Że niby obrotowe są stosowane w pomieszczeniach zabiegowych w szpitalach? AFAIK nie. Ciekawe czemu, skoro takie higieniczne?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 21-11-2021 o 00:51

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    Że niby obrotowe są stosowane w pomieszczeniach zabiegowych w szpitalach? AFAIK nie. Ciekawe czemu, skoro takie higieniczne?
    A płytowe są stosowane ? Wydaje mi się ze również nie

  5. #105
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    A płytowe są stosowane ? Wydaje mi się ze również nie
    Nie wiem czy ERV są. Ale nawet jak nie, to obrotowe nie mają tu przewagi, bo na pewno nie są.

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    A płytowe są stosowane ? Wydaje mi się ze również nie
    Oczywiście, że nie.

    Co takiego dzieje się z powietrzem wyciąganym z łazienek, kuchni czy wiatrołapu na odcinku do rekuperatora, że staje się niebezpieczną bombą biologiczną?

    Dużo większym zagrożeniem dla zdrowia jest to co znajduje się w powietrzu zewnętrznym.
    Praktycznie nikt nie zwraca na to uwagi, gdy polecane są urządzenia standardowo wyposażone w filtr M5.

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony