dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 6
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 106
  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A G12w?
    G12W opłaca się nikomu - droższy prąd zarówno w drogiej jak i w taniej powoduje, że ma sens co najwyżej w domku odwiedzanym w weekendy.
    ale faktycznie, dla urządzeń pracujących 24/7 w PGE wychodzi g12w 3gr taniej. Ale żeby globalnie g12w wyszło taniej, to trzeba zamiast 18% zużycia w g12 (jak mam teraz) zużyć w g12w w drogiej <10%. A to jest niemożliwe.

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Aż muszę poszukać, byłem/jestem przekonany, ze to ok. 5 p.p. (na niekorzyść obrotowych oczywiście).
    Szukaj. Czekam aż znajdziesz o 5 p.p. "lepszy' wykres niż to, co już Ci wrzucałem na poprzedniej stronie i udowodnisz, ze producenci rotorów pisząc "do 80%", link do czego też wrzucałem w tym poście, kłamią.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ale istotniejsza sprawność odzysku ciepła - "do 80%" vs "do 90%" albo i więcej. Na podstawie z badań wg normy EN 308:1997-06
    Cytat Napisał giman Zobacz post

    Z drugiej strony centrale z obrotowym tańsze w zakupie.
    Która tańsza od Lossnay czy nawet Izzifast?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 23-02-2021 o 20:40

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Naprawdę drugi raz trzeba tłumaczyć? Czytasz tematy w których się udzielasz? Mnie się bardziej opłaca G12W, JTKirk tak samo i paru innym użytkownikom także.
    Dopiero co prowadziliśmy tę dyskusję (i 10 kolejnych wpisów). Skąd się u ciebie ten opór bierze?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  4. #64
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Skąd się u ciebie tej opór bierze?
    Zużywasz <10% w drogiej?
    Jak tak - to szok.
    Jak nie - w g12 zapłacisz mniej.

  5. #65
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Zużywasz <10% w drogiej?
    Jak tak - to szok.
    Jak nie - w g12 zapłacisz mniej.
    Nie muszę zużywać <10% w drogiej, bo to twoje błędne założenie.
    Zużywam dużo więcej w drogiej i G12W wychodzi taniej niż G12.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Która tańsza od Lossnay czy nawet Izzifast?
    Lossnay to ta z celulozowym co sam napisałeś z 10 razy na forum, ze nie kupisz z papierem. Porównujmy podobne jakościowo produkty.

    Generalizowanie (typu centrala z wymiennikiem X jest tańsza od wymiennika Y) opisuje pewną tendencję, opisuje cały rynek.
    Istnienie jednej, jedynej taniej i malutkiej centrali z polimerowym ERV nie tworzy rynku i nie uprawnia do generalizowania.
    Do generalizowania uprawnia np. spojrzenie na 10 liczb - 5 cen najtańszych przeciwprądowych ERV (polimer) i 5 najtańszych obrotowych w typowej wielkości 350-450 m3/h.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Moja centrala to realne 3xZ to jakoś nie pomyślałem, żeby miernik do gniazdka za 50zł kupić i coś mierzyć. Ale forum inspiruje, więc kto wie, kto wie.
    Też mógłbym tak powiedzieć o swojej. Owczar pewnie też. Ale my zaglądamy, mierzymy, sprawdzamy.

    Ja dopiero niedawno kupiłem zgrzewkę gniazdek smart - prąd mierzą przy okazji (pierwsze zastosowanie to cyrkulacja po "OK google, włącz cyrkulację").
    Tradycyjny miernik już chyba kilkanaście lat u mnie wędruje po gniazdkach i kilka istotnych kłamstw czy naciągnięć producentów różnych sprzętów wykrył. Dla przykładu Sony w instrukcji do mojego TV twierdzi, że "Pobór mocy 0,5W (25W w trybie aktualizacji oprogramowania lub elektronicznego przewodnika po programach)." I dwie gwiazdki. Pierwsza wyjaśnia, że nie od razu - dopiero po jakimś bliżej nieokreślonym czasie po wyłączeniu TV. Druga gwiazdka to że pobór wzrośnie gdy TV jest połączony z siecią. Ani słowa o dysku.
    Ale nawet jak wyciągałem wtyczkę ethernetu, to zużycie nie schodziło poniżej 21W. Na reklamację odpisali mi:
    "Nawiązując do zgłoszenia, informuję iż niskie zużycie prądu, które gwarantuje producent, jest po uprzednim odłączeniu wszystkich urządzeń (dekoder, Blue - Ray, dysk HDD etc.) oraz rozłączeniu połączeń Bluetooth, internetowego. "

    I smart gniazdko pozbawia go zasilania - bo u mnie TV pracuje średnio max 2h dziennie. A 22h x 365 x 21W =168,63 kWh. To z ponad 80zł wyrzucone do kosza o bezsensownej stracie dla środowiska nie wspominając.


    Moja lodówka wg specyfikacji miała pobierać 292 kWh/r a zmierzone 453 kWh/r. Zmierzone poprzedniej lodówce niewiele mniejsze.


    Sporo urządzeń które u siebie przetestowałem znacząco odbiegało od deklaracji producentów.

    Ale ja lubię sprawdzać, a nie upierać się bez sprawdzenia, że mam rację.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 23-02-2021 o 21:08

  8. #68
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Nie muszę zużywać <10% w drogiej, bo to twoje błędne założenie.
    Zużywam dużo więcej w drogiej i G12W wychodzi taniej niż G12.
    Ale danych nie masz? Tylko przekonanie? Przecież możesz pospisywać licznik?

  9. #69
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Lossnay to ta z celulozowym co sam napisałeś z 10 razy na forum, ze nie kupisz z papierem. Porównujmy podobne jakościowo produkty.
    No faktycznie - to rotor nie ma podobnych jakościowo. Bo jest rotor, dużo dużo lepsze z wymiennikiem celulozowym, wyżej Izzifast, potem kolejne z Core.
    I dopiero z najdroższymi polimerowymi może cenowo konkurować rotor.

  10. #70
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    @Kaizen & #67, niegdzie nie pisałem, że obrotowy zużywa mało energi, pisałem coś wręcz przeciwnego nawet.
    Podałem też wartości ze sterwownika centrali, które poddajesz w wątpliwość (być może słusznie, nie wiem).
    Lepiej by się dyskutowało jakbyś polemizował z moim zdaniem a nie ze swoim zmyśleniem na temat mojego zdania.
    Chyba pomierzę, inspiracja zakończona.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ale danych nie masz? Tylko przekonanie? Przecież możesz pospisywać licznik?
    Ale dlaczego takie typowe kaizenowe zmyślanie (def: przy braku wiedzy założenie najmniej pozytywne dla dyskutanta).
    Liczone, pisane we wzmiankowanym wątku. Ale widzę, że więcej piszesz niż czytasz, więc mała podpowiedź, taki pomocny jestem.
    G12W opłaca się nikomu - droższy prąd zarówno w drogiej jak i w taniej - prawda u Kaizena, nieprawda w Tauron Dolny Śląsk.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I dopiero z najdroższymi polimerowymi może cenowo konkurować rotor.
    Po ile masz te polimerowe, kilka przykładów.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    No faktycznie - to rotor nie ma podobnych jakościowo. Bo jest rotor, dużo dużo lepsze z wymiennikiem celulozowym, wyżej Izzifast, potem kolejne z Core.
    Tu przyznaję, podręcznika dyskusji z fundamentalistą nie przeczytałem.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  11. #71
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ja polecam rekuperator który używam od kilku miesięcy kinetic 250 vent axia
    Nic nie trzeba ustawiać po prostu chodzi na małych obrotach.
    Jest tani mój kupiony od jakiegoś montera nowy za 2700

    Ma jedną wadę przy dużych mrozach minus 15 zatrzymuje się bo zamarza.
    Następne takie mrozy pewnie za kilka lat, mi to absolutnie nie przeszkadza jak stanie na te parę godzin raz na kilka lat.

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    AC? Czemu nie EC?
    I może jeszcze w tej samej cenie, co izzifast?

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ziarnko do ziarnka...
    6W 24/7 to 52,kWh rocznie z czego większość w drogiej strefie. Przyzwoita flaszka zostaje w kieszeni.
    Grzałka wstępna tyle nie da rady wciągnąć..
    Rotor nie kręci się cały czas.

  13. #73
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post

    Ma jedną wadę przy dużych mrozach minus 15 zatrzymuje się bo zamarza.
    Następne takie mrozy pewnie za kilka lat, mi to absolutnie nie przeszkadza jak stanie na te parę godzin raz na kilka lat.
    Mój się nie zatrzymał, tylko wyłączał nawiew (co jakiś czas uruchamiał na 30-50% zadanej wydajności), ale wywiew działał cały czas.

  14. #74

    Domyślnie

    Przecież w tej dyskusji chodzi tylko o to, że NAJMĄDRZEJSZYM, NAJOSZCZĘDNIEJSZYM WYBOREM JEST ZAKUP REKUPERATORA IZZY COŚ TAM. Bo JA go mam i TO JEST JEDYNA SŁUSZNA DECYZJA.

    Dzięki temu właściciel jest dowartościowany, do tego dodaje setki obliczeń kalkulacji i "doskonałych" tez które MUSZĄ pasować do jego postrzegania świata !

    Nie widzicie śmieszności tych tematów ?


    PS Jeszcze zabawniejsze jest, że gościa wszędzie pełno, ma tyle do powiedzenia, że... chyba nie ma z kim w robocie, albo w domu pogadać, bo nikt go nie słucha hehehehe.

  15. #75
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    Ale z punktu widzenia ekonomii ważniejsze, że obrotowe sprawność mają niższą. A takie 10 p.p. przekłada się na jakieś 3 kWh/m2/r.
    Tylko niektórym producentom przytrafiają się dziwne faux pas, że wieszając rekuperator na ścianie coś tam się odkształca, coś się rozszczelnia, cieknie zimą i wykresy nijak się mają do rzeczywistości.
    A my tu rozmawiamy o reku 3xZ

  16. #76
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    @Kaizen & #67, niegdzie nie pisałem, że obrotowy zużywa mało energi, pisałem coś wręcz przeciwnego nawet.
    Nie?
    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Twój przy 140m3/h bierze 63W, mój przy 160m3/h 30W.

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    I może jeszcze w tej samej cenie, co izzifast?
    Jakby był w cenie Lossnay, to pomimo jego wad bym rozważał. Polimerowy musiałby znacząco przegrac w kategorii "cena zakkupu"

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Rotor nie kręci się cały czas.
    Ale jak stoi, to nie odzyskuje ciepła, chłodu ani wilgoci - to stoi tyle, co mam otwarty bypas czyli kilka(naście) nocy w roku.


    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tylko niektórym producentom przytrafiają się dziwne faux pas, że wieszając rekuperator na ścianie coś tam się odkształca, coś się rozszczelnia, cieknie zimą i wykresy nijak się mają do rzeczywistości.
    I jak nie masz wykresów i nie otwierasz to tego nie widzisz. O zalewaniu wymiennika Kinetica sporo było - ale dopiero Owczar ładnie zwykresował, jak to wpływa na sprawność wymiennika bez ERV i jaki efekt daje zmiana wymiennika na ERV.

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    No i małe porównanie sprawności recair i zerna - sprawność temperaturowa, która powinna być na korzyść zwykłego wymiennika. W recair wietrzenie co jakiś czas bo bez tego sprawność poniżej spada poniżej 70%.



    Nie sądzę, żeby jakikolwiek przeciwprądowy bez ERV zachowywał się inaczej (czyli zalewanie i sprawność < 70%) AFAIK żaden nie ma też takiego systemu przedmuchiwania jak zrobił Owczar. Ale wszyscy użytkownicy zachwyceni
    Dopiero jak higrometry przyzwoite pokażą wilgotność to... Ale to przecież nieuniknione przy sprawnej wentylacji
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 24-02-2021 o 08:59

  17. #77
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    W #14 (podkreślenia własne)
    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Rotor siłą rzeczy bierze więcej prądu przez cały rok poza okresami gdy potrzebna jest grzałka.

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    No bierze w końcu 2 x wentylator vs 2 wentylator + rotor.
    Reszta to podawanie wartości ze sterownika. Spróbuj może inaczej rozłożyć akcenty "czytam" i "piszę" na forum.

    A G12W już zrozumiałeś czy za kilka dni w innym temacie znowu będziesz pisał nieprawdę?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  18. #78
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    @Kaizen
    Ha, ha - piszę ze Izzifast nie spełnia 3xZ a Ty w mety piszesz o Kineticu
    Bo u was biją Murzynów
    Po pierwsze - sam pisałem, że Kinetic nie spełnia 3xZ, bo jakość wykonania poszczególnych egzemplarzy potrafi się mocno różniç.

    Po drugie - skąd teza, że nie otwieram ?
    Otóż otwieram - i jest sucho. Jak być powinno
    Mały plus.
    Sprawność - mam ustawione dwa przedmuchy na dobę, w tym roku RAZ temperatura nawiewu spadła do 11-12C na anemostacie.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 24-02-2021 o 09:55

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Ja polecam rekuperator który używam od kilku miesięcy kinetic 250 vent axia
    Nic nie trzeba ustawiać po prostu chodzi na małych obrotach.
    Jest tani mój kupiony od jakiegoś montera nowy za 2700

    Ma jedną wadę przy dużych mrozach minus 15 zatrzymuje się bo zamarza.
    Następne takie mrozy pewnie za kilka lat, mi to absolutnie nie przeszkadza jak stanie na te parę godzin raz na kilka lat.
    Daj namiar na tego montera.. kupiłbym za 2700...Pozdrawiam.

  20. #80
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacogi Zobacz post
    Daj namiar na tego montera.. kupiłbym za 2700...Pozdrawiam.
    Napisałem Ci wiadomość

Strona 4 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony