dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Agregat na budowę

    Witam. Panowie potrzebuje kupić agregat prądotwórczy na 220v. Czy możecie mi coś polecić? Czy te agregaty z allegro są coś warte? Potrzebuje go głównie do betoniarki bądź jakieś szlifierki... No i oczywiście do czajnika z góry dziękuję za pomoc....

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tabi88

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    277

    Domyślnie

    Pytanie czy zamierzasz robić sam czy to dla ekipy żeby zapewnić jej prąd?
    Ja robiłem całą budowę samodzielnie do etapu surowego zamkniętego. Przerobiłem 3 agregaty: pierwszy pożyczony od kogoś (nowy), inwertorowy brigss&Stratton. Po kilku dniach padła w nim elektronika i nie chciał odpalić. Kupiłem w LeroyMerlin jakiegoś chińczyka, też inwertorowy. Pochodził z rok, zepsuł się (padła elektronika, palił a nie dawał prądu), oddałem, zwrócili pieniądze. Jako że budowa miała się ku końcowi kupiłem kolejnego chińczyka w LM (już nie inwertorowy) i działa ale nie był inwensywnie użytkowany.
    Plusy takiej sytuacji: tanio i jest łatwa gwarancja. Pierwszy kosztował 1,5zł, pospuł się, kasę zwrócili, kupiełm drugi (1k zł). Minusy: wymuszone przerwy w pracy i konieczność jeżdzenia do LM (ja miałem blisko ).
    Jak robisz sam i powoli to często go włączasz/wyłączasz bo słuchanie tego parkotania jest irytujące. Szybko urywa się sznurek, niszczy szarpak a mam wrażenie, że też elektronika od tego bardziej siada. Podsumowując: z allegro raczej nie warto bo jak wysiądzie to na zwroty/naprawy itd strawisz masę czasu i nerwów.
    A jak chcesz dobry agregat to na silniku hondy. Tylko, że trzeba tu wydać przynajmniej 4k zł. U nas we firmie lata taki kilka lat bez zająknięcia a nikt go nie oszczędza.

  3. #3

    Domyślnie

    Kup sobie taki agregat i nie będziesz się martwił czy dokończysz budowę czy nie. Ja na takim ogarnąłem całą budowę i zużyłem z dwa karnistry benzyny, po budowie sprzedałem dwie stówy taniej od ręki.
    https://barracuda.sklep.pl/agregaty-...kva-1f-re.html

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wilq84

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    33

    Domyślnie

    Witam

    Borykam się z wyborem prądu na budowę domu z poddaszem 150m.kw. użytkowej.

    Wspomniał Pan o tym agregacie, daje on rade??
    Nie mogę znaleźć informacji ile plus minus kosztuje prąd budowlany do wybudowania SSZ


    Pozdrawiam
    Wilq

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilq84 Zobacz post
    Witam

    Borykam się z wyborem prądu na budowę domu z poddaszem 150m.kw. użytkowej.

    Wspomniał Pan o tym agregacie, daje on rade??
    Nie mogę znaleźć informacji ile plus minus kosztuje prąd budowlany do wybudowania SSZ


    Pozdrawiam
    Wilq
    Niestety nie wiem ile kosztuje ale wiem że wszystko to drogo wychodzi, co do agregatu to spokojnie da radę, oczywiście czajnik bierze najwięcej, u mnie siłę ciął taką wielką pilarką i agregat ani się nie zająkał. Możesz tam wybrać mocniejszy ale czy taki ci się przyda to nie wiem. U mnie szła betoniarka przecinarki jakieś szlifierki mieszadło do kleju i oczywiście czajnik.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wilq84

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek Volke Zobacz post
    Niestety nie wiem ile kosztuje ale wiem że wszystko to drogo wychodzi, co do agregatu to spokojnie da radę, oczywiście czajnik bierze najwięcej, u mnie siłę ciął taką wielką pilarką i agregat ani się nie zająkał. Możesz tam wybrać mocniejszy ale czy taki ci się przyda to nie wiem. U mnie szła betoniarka przecinarki jakieś szlifierki mieszadło do kleju i oczywiście czajnik.
    Dzięki za info, za dużo tych ceregieli z tym prądem budowlanym. Paliwa poszlo plus minus ile litrów?

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tabi88

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    277

    Domyślnie

    Zależy jak długo będziesz robił na agregacie Moje paliły jakieś 1 l/h przy obciążeniu, jak latał "na pusto" a tak niestety jest przez większość czasu to 0,5-0,8.\
    Do większości prac wystarczy ale np. lampa led, wiertnica do betonu i odkurzach to już wywalało termik bo dłużej chwili. Przy dużej szlifierce, na dużym obciążeniu (cięcie betonu) też wywalało.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wilq84

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał tabi88 Zobacz post
    Zależy jak długo będziesz robił na agregacie Moje paliły jakieś 1 l/h przy obciążeniu, jak latał "na pusto" a tak niestety jest przez większość czasu to 0,5-0,8.\
    Do większości prac wystarczy ale np. lampa led, wiertnica do betonu i odkurzach to już wywalało termik bo dłużej chwili. Przy dużej szlifierce, na dużym obciążeniu (cięcie betonu) też wywalało.
    Dzięki za info, ja tam nie będę robił tylko wykonawca, ale on nie potrafi określić czy agregat da radę, może trzeba wykonawce zmienić

    No właśnie, nie chce tez dużych przestojów, ze cos wywali, a robotnicy będą pić kawkę czekając aż prąd wróci...ciężki dylemat. Chyba, że kupic jakas mocniejszą jednostkę, a później może odsprzedać tak jak kolega wyzej pisal

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tabi88

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    277

    Domyślnie

    Jeżeli wykonawca ma robić na Twoim agregacie i Twoim paliwie to będzie wygladało to tak, że jak włączą go rano to wyłączą na fajrant. Nikt nie będzie latał żeby go odpalać. Do mieszadła/zagotowania wody/betoniarki (choć nie każdej) itp to wystarczy agregat 1.5-2kW.
    Jak bedziesz budował szybko ekpiami to prąd budowlany jest bez dramatu tylko trzeba jak najszybciej przejść na zwykły (wystarczy stan surowy zamknięty, jeden bezpiecznik w domu + żarówka i elektryk, który podpisze się, że wszystko jest wykonane zgodnie z wymaganiami a dopiero później doszlusuje resztę instalacji). Jak będzie rozłącznik główny i jaki es to resztę budowy już można ciągnąć do tynków. Tynkarze zwykle chcą 3 faz i zabezpieczenia C20-C25 ale do tego czasu instalację elektryczną już będziesz miał pewnie położoną.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilq84 Zobacz post
    Dzięki za info, za dużo tych ceregieli z tym prądem budowlanym. Paliwa poszlo plus minus ile litrów?
    Mi za całą budowę zużyli 40 litrów benzyny, i urwali linkę od rozruchu więc założyłem im akumulator i zapalali na kluczyk. Mój majster codziennie go zabierał do domu i szanował jak swój, namieszał kleju i wyłączał agregat i jeszcze dodatkowo go przykrywał plandeką, więc na koniec budowy agregat był jak nowy a na liczniku miał coś około 70 godzin. Można też kupić na pilota wtedy majster sobie odpali przytnie pustak i zgasi ale to wszystko zależy jaką masz ekipę

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    A czy musi to być prąd budowlany? sąsiad założył sobie prąd do altany/ domku na narzędzia 3 fazy taryfa G11
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tabi88

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    277

    Domyślnie

    I to jest najlepsze rozwiązanie. Minus jedyny, że dość długo (relatywnie) się czeka na taki prąd. U mnie 6 miesięcy.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wilq84

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    33

    Domyślnie

    mozna jeszcze przy stanie deweloperskim zrobic wymagane minimum i starac sie o zaswiadczenie o 'pozwolenie na uzytkowanie budynku', wtedy ponoc mozna zmigrowac na g11

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tabi88

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    277

    Domyślnie

    w PGE mam taryfę G12w a budynek nie jest jeszcze w żaden sposób oddany "do urzędu", nie mam pozwolenia na użytkowanie.
    W momencie jak montowali licznik to nawet nie było jeszcze elewacji, w zasadzie stan surowy zamknięty + instalacje. Odbiór budynku nie jest wymagany do przejścia na taryfę G ale zakłady energetyczne utrudniają żeby dłużej być na prądzie budowlanym.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony