dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Wysokość pomieszczeń a wysokość bloczka Porotherm

    W projekcie mam wysokość pomieszczeń 270cm i do tego dochodzi styropian, wylewka, podłoga (dodatkowo 29cm).

    Chciałem zapytać jak rozwiązuje się taki problem gdy parapet may być na określonej wysokości i wychodzi to np w połowie pustaka (to samo ze stropem).
    O ile ceramikę łatwo ciąć wzdłuż to w poprzek chyba już nie taka prosta sprawa.

    Nie mam pojęcia jak poprawnie powinno być to zrobione (podmurowanie pełną cegłą, czy jeszcze jakieś inne opcje) a z drugiej strony chce zeby pomieszczenia miały dokładnie 270cm skoro tyle jest w projekcie.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Podmurowujesz cegłą pełną - u mnie były dwie warstwy cegły w otworach okiennych i jedna warstwa pod wieńcem.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 19-02-2021 o 09:19

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Parapet podmuruj np. gazobetonem a tematu poziomu stropu - może zrób trochę wyższe pomieszczenia.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4

    Domyślnie

    Centymetr nie miara milimetr nie szpara.
    Dolicz klej do pustaków, odejmij tynk, zaokrąglij do pełnych bloczków i wyjdzie wysokość pomieszczenia. Bierz pod uwagę, że strop i chudziak mogą nie wyjść idealnie równe więc albo "podloga" wyjdzie albo 29 albo 27, albo 32cm. Na sufit albo pójdzie 1 cm tynku (bo strop równy) albo 3. To jest budowlanka. Sciany i sufit na gotowo mają być równe i płaskie, kąty proste, narożniki równe.
    270 cm w budowlance i wykończeniówce to w najlepszej opcji 270 +- 2 a w najgorszej z 5cm. Taki urok tej branży...
    A pod parapety najlepiej cegłą podmurować

  5. #5

    Domyślnie

    Uważam, że najlepiej jest podmurować przed montażem okien na wymiar pustakiem pianowym (żeby był ciepły parapet) na wymiar.
    Kto wie, może będziesz chciał ciepły montaż stolarki i pod okno dasz podkład z XPSa a to okolo dodatkowe 2cm?
    Ważna jest wysokośc nadproż -bo tego łatwo nie zmienisz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony