Witam, od jakiegoś czasu szukam informacji o panelach winylowych na ścianie i ciężko coś znaleźć poza tym że coraz więcej ludzi decyduje się na takie rozwiązanie ponieważ jest prostsze niż skuwanie starych płytek. Robię remont łazienki i wymieniam wannę na prysznic narożny z brodzikiem slim montowanym na płytkach i w miejscu prysznica będą włożone nowe płytki na stare, a na podłogę na stare płytki położę panele winylowe. Mój problem zaczyna się gdy próbuję wybrać coś na ściany w łazience na stare płytki z połyskiem. Czytałem i oglądałem że są specjalne farby na płytki i nawet ładnie to wygląda, ale podobno po jakimś czasie farba może pękać i się odparzać. Dlatego jest to dla mnie ostateczne rozwiązanie. Kolejnym pomysłem było przyklejenie paneli winylowych na ścianę. Takie panele znalazłem link jednak jak można zauważyć są to panele na podłogę. Wybrałem takie ponieważ są najprostsze w montażu, nie wymagają kleju i są dosyć cienkie 3mm grubości. Problem zaczyna się z tym gdy szukam informacji o położeniu takich paneli na ścianie w łazience ponieważ nigdzie nie ma o tym żadnej informacji, a już nie wspomnę o jakimś filmie w którym ktoś je przykleja na ścianie. Bardzo proszę o pomoc i informacje czy ktoś z was takie panele przyklejał na ścianę i płytki w łazience i jak to wygląda w praktyce, czy po jakimś czasie panele te nie odkleją się od płytek w łazience?? Może ktoś jeszcze ma jakiś inny pomysł co do ścian w łazience?? Za pomoc i odpowiedź bardzo dziękuję