dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Dom szeregowy akustyka

    Dzień dobry,
    zamierzam kupić dom szeregowy środkowy, który styka się z sąsiednimi ścianami. Ściany te są zrobione (wg informacji od dewelopera) od fundamentu po sam dach 2x porotherm 25 P+W + 2 cm styropianu. Fundament, strop, dach jest osobny dla każdego budynku. Schody ponoć nie mają żadnych elementów wspólnych. Jako że mieszkałem dotąd w wielkiej płycie gdzie wszystko było słychać, chciałbym tym razem mieć komfortową izolację akustyczną. Prośba o informację czy tak wykonane ściany zapewnią mi dobrą jakość izolacji? Czytałem że styropian nie jest najlepszym izolatorem akustycznym.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Na forum jest mnóstwo postów ludzi, którzy zaufali deweloperowi. Także w kwestii tego, ze wybudował dom jednorodzinny w zabudowie szeregowej a nie dom wielorodzinny.
    Np. tutaj okazało się, że deweloper oszukał klienta:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...�-w-bliźniaku

    Masz zdjęcia z budowy? Przed tynkami?

    jeśli to faktycznie domy jednorodzinne to nie ma szansy na przenoszenie dźwięków między budynkami, bo się nie stykają (powinna być pustak powietrzna między nimi.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 19-02-2021 o 15:58

  3. #3

    Domyślnie

    Omijaj z daleka. Buduj samemu.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Jeżeli faktycznie będą to absolutnie osobne budynki od fundamentu (część podziemna) aż po czubek dachu to nic nie usłyszysz.
    Szansa, że tak faktycznie będzie jest znikoma (dewelopery nie gniewajcie się ale tacy jesteście). Musiałbyś mieć wgląd w pełen projekt budowlany a potem patrzeć jak budują.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  5. #5

    Domyślnie

    Teoretycznie wg projektu i informacji uzyskanych mailowo od dewelopera fundamenty, stropy, dach, schody są osobne dla każdego budynku. Czy mail może posłużyć ewentualnie w przyszłości jako dowód? Budynek jest ukończony, nie widziałem budowy.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał nevdal Zobacz post
    Teoretycznie wg projektu i informacji uzyskanych mailowo od dewelopera fundamenty, stropy, dach, schody są osobne dla każdego budynku. Czy mail może posłużyć ewentualnie w przyszłości jako dowód? Budynek jest ukończony, nie widziałem budowy.
    Bardziej dokumentacja techniczna i poświadczenie zgodności budowy z projektem w dzienniku budowy.
    ale procesy z deweloperami toczą się po kilkanaście lat. O ile deweloper nie upadnie. Jaki ma majątek firmowy deweloper, czy ma ubezpieczenie.
    Poza tym wnosząc sprawę majątkową do sądu cywilnego opłacasz 5% wartości sporu. W przypadku domu za 400 tyś to 20 tyś.

    W linku, który wkleiłam klient kupił i ma notarialne poświadczenie "domu jednorodzinnego", a zdjęcia z budowy to wykluczają. Czyli deweloper okłamał nawet notariusza. Moim zdaniem tam nie tylko sprawa cywilna, ale też karna się szykuje.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 19-02-2021 o 21:38

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał nevdal Zobacz post
    Czy mail może posłużyć ewentualnie w przyszłości jako dowód? Budynek jest ukończony, nie widziałem budowy.
    Mail to za mało. Patrz co pisze Elfir.
    Ponadto możesz zapytać dewelopera czy ma zdjęcia z rożnych etapów budowy i czy ci pokaże.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał nevdal Zobacz post
    Dzień dobry,
    zamierzam kupić dom szeregowy środkowy, który styka się z sąsiednimi ścianami. Ściany te są zrobione (wg informacji od dewelopera) od fundamentu po sam dach 2x porotherm 25 P+W + 2 cm styropianu. Fundament, strop, dach jest osobny dla każdego budynku. Schody ponoć nie mają żadnych elementów wspólnych. Jako że mieszkałem dotąd w wielkiej płycie gdzie wszystko było słychać, chciałbym tym razem mieć komfortową izolację akustyczną. Prośba o informację czy tak wykonane ściany zapewnią mi dobrą jakość izolacji? Czytałem że styropian nie jest najlepszym izolatorem akustycznym.
    - wejdź na stronę Pototherm - zobacz jakie są właściwości akustyczne 25 P+W, porównaj z wymaganiami podstawowymi oddzieleń akustycznych miedzy lokalami / segmentami - będziesz miał odpowiedz !
    - styropian 2cm możesz pominąć w " oddzieleniach akustycznych " - raczej to jakaś przekładka techniczna / dylatacyjna ( ? ) a niżeli świadome zastosowanie pod kątem ochrony przed dźwiękami.
    - w zabudowie zwartej ( szeregowiec ) trudno wytłumić dźwięki sąsiada, chyba że oddzieleniem jest np. ściana betonowa ( lub silikat ) 24cm + wełna 10cm + ściana betonowa ( lub silikat ) 24cm
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    - w zabudowie zwartej ( szeregowiec ) trudno wytłumić dźwięki sąsiada, chyba że oddzieleniem jest np. ściana betonowa ( lub silikat ) 24cm + wełna 10cm + ściana betonowa ( lub silikat ) 24cm
    Nie jest trudno wytłumić, bo problemu nie będzie, jak faktycznie są to osobne budynki (a nie wielolokalowe) o czym toczy się ta dyskusja.
    A smutny fakt, że w Polsce w ponad 90% (a może 95%) przypadków typu "szeregowiec" oznacza wielolokalowość to już insza inszość.

    W opisanym przepisie (24+10+24) niewiele wytłumisz jak będzie wspólny strop.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    - opisałem dylatację między poszczególnymi segmentami ( brak ciągłości stropów ), jednak w takiej zabudowie dylatacje nie występują co segment, tylko co X segmentów ( 3 - 4 w zależności od projektu ).
    - w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych oddzielenie między lokalami to minimum 50dB ( zazwyczaj ściana betonowa gr. 24cm ). W szeregówce bez dylatacji - podobnie. Podany przykład ( 24+10+24 ) jest tym samym komfortowy od strony akustycznej - tj. segment oddzielony dylatacją z obud stron ! a jak jest naprawdę, w tym w budynkach wielorodzinnych, gdzie np. X instalacji przechodzi w pionie bez izolacji akustycznej - to chyba każdy wie.
    - tak więc dobrze zaprojektowany ( w tym pod kątem akustycznym ) dom jednorodzinny wolnostojący, może / daje większy komfort akustyczny użytkownikom w porównaniu do użytkowania lokalu w budynku wielorodzinnym, czy szeregowym ( bez dylatacji )
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  11. #11

    Domyślnie

    A pokaz ten projekt, tak zeby bylo widac szczegoly fundamentu? Bardzo prawdopodobne ze zrobia wspolny fundament bo dwa oddzielne sa duzo bardziej klopotliwy w wykonaniu

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    - opisałem dylatację między poszczególnymi segmentami ( brak ciągłości stropów ), jednak w takiej zabudowie dylatacje nie występują co segment, tylko co X segmentów ( 3 - 4 w zależności od projektu ).
    Czyli będzie to budynek wielolokalowy a tu deweloper zapewnia, ze będą to osobne budynki, co każdy segment. I o tym jest dyskusja, zeby pytający to sprawdził bo to niezwykłe jak na polskie warunki.

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    - w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych oddzielenie między lokalami to minimum 50dB ( zazwyczaj ściana betonowa gr. 24cm ). W szeregówce bez dylatacji - podobnie. Podany przykład ( 24+10+24 ) jest tym samym komfortowy od strony akustycznej - tj. segment oddzielony dylatacją z obud stron ! a jak jest naprawdę, w tym w budynkach wielorodzinnych, gdzie np. X instalacji przechodzi w pionie bez izolacji akustycznej - to chyba każdy wie.
    Na spełnienie norm cieszy się papier na którym to napisano. A w mieszkaniu, domu mieszka człowiek. Wystarczy mieszkać, bywać, czytać forum, żeby wiedzieć, że nie będzie komfortu akustycznego w przypadku 24+10+24 gdy segmenty są grupowane po 3-4, czyli z minimum jednym a może i dwoma sąsiadami masz wspólny strop. Co z tego, ze na tym stropie postawiono 24+10+24 akustycznie będzie nadal słabo. W stosunku do bloku z wielkiej płyty być może rewelacja w stosunku do oczekiwań kogoś kto wyprowadził się z tej płyty do tego segmentu będzie tragicznie i brak komfortu.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    " Fundament, strop, dach jest osobny dla każdego budynku " ( nevdal )
    - tak więc można traktować ta szeregówkę jako zestawienie osobnych budynków mieszkalnych jednorodzinnych wolnostojących ustawionych w ciągu zabudowy.
    - sam Porotherm 25 P+W, wg danych producenta
    https://www.wienerberger.pl/content/..._porotherm.pdf
    ma " Wskaźniki izolacyjności akustycznej ścian " dla samej jednej ściany z Porotherm 25 P+W ( otynkowanej ) Rw=53, Ra1=52, Ra2=49 ( dB ).
    nevdal napisał o dwóch takich ścianach ( po jednej osobno na segment ) oddzielonych dylatacją z EPS gr.2cm
    - taka budowa oddzielenia miedzy segmentami zapewnia wysoki komfort akustyczny dla użytkowników obu segmentów.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Widzę, że jeden o gruszkach a drugi o kwadratach.

    Wiem co napisał nevdal, jak czytałeś jego i nasze kolejne posty oraz swoje jednak w takiej zabudowie dylatacje nie występują co segment, tylko co X segmentów ( 3 - 4 w zależności od projektu ) to wiesz, że takie prawdziwe szeregówki (każdy segment to budynek) to rzadkość i wszyscy powątpiewali w dane z pierwszego postu i radzili dobrze sprawdzić.

    Z tego co mi nevdal pisał na pw to chyba faktycznie trafił na dewelopera rodzynka co wybudował osobne budynki i wtedy oczywiście będzie tak jak piszesz taka budowa oddzielenia miedzy segmentami zapewnia wysoki komfort akustyczny dla użytkowników obu segmentów.

    Natomiast gdyby się okazało, że deweloper zrobił cokolwiek na skróty to nie ma znaczenia jakie parametry ma porotherm czy z czego byłaby ta ściana, komfortu akustycznego by nie było.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  15. #15

    Domyślnie Mieszkania

    Polecam wszystkim - rewelacyjnego dewelopera, który buduje Pruszcz Park, ekskluzywne osiedle, na którym będę mieszkał
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 22-02-2021 o 13:12

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    giman - masz rację, zazwyczaj dylatacja w szeregowcu jest co 3 - 4 segmenty, jeśli tu jest co segment, to od strony akustycznej faktycznie " deweloper rodzynek "
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  17. #17

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję wszystkim za posty i informacje, każda się przydała
    Generalnie robiłem na miejscu test akustyczny - włączyłem w "moim" domu muzykę na full, a dodatkowo dzieciaczki tupały jak szalone
    Poszedłem do sąsiada obok - ku mojemu zdziwieniu nic nie było słychać.
    Do tej pory słyszalne były wyłącznie odgłos wiertarki i jak paczkę paneli ktoś rzucił na gołą podłogę.
    Inna sytuacja jest faktycznie w skrajnych dwulokalowych szeregowcach - tam już jest gorzej z akustyką.

  18. #18

    Domyślnie

    Chyba jednak za szybko pochwaliłem dewelopera o ile test izolacji akustycznej pod względem muzyki wyszedł pozytywnie, o tyle dźwięki rozmów od sąsiadów są dziwnie głośne (nie jestem w stanie rozróżnić słów, ale wyraźnie słychać jak rozmawiają). Co prawda domy są jeszcze puste (czyste betony i pustaki) i u każdego trwają hałaśliwe remonty, jednak dziwi mnie ten stan rzeczy. Szczerze mówiąc zaczynam się zastanawiać czy mam słuch nadwrażliwy, czy jednak deweloper odwalił jakąś fuszerkę Macie na to jakiś pomysł?

  19. #19

    Domyślnie

    Nie ma co szukac dziury w calym i nasluchiwac tylko normalnie mieszkac. Mowiles ze wczesniej ze sprawdzales i jest ok. To blizniacza zabudowa i idalnej ciszy nie bedzie, ten porotherm to nie jest jakis super material na ciche sciany generalnie. Ludzie obok mieszkaja i tez zyja, trzeba troche psychicznie wyluzowac

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony