dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Blacha na pełnym deskowaniu bez foli/papy?

    Witam,
    Jestem kompletnie zielony, zamierzam kupić dom, który ma poddasze w stanie surowym (miało być użytkowe w późniejszym czasie) i chce zrobić poddasze użytkowe. Tylko zmartwił mnie dach, bo blacha jest położona na pełnym deskowanie bez papy/foli i mam sprzeczne opinie, że tak może być i można ocieplać dach albo, że trzeba odkręcić blachę i położyć folie. Potrzebuję pewnej opinii co mam teraz zrobić, żeby po ociepleniu dachu nie wyszły mi jakieś "kwiatki":/
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P10216-165128.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	453317
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02476.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	59,7 KB
ID:	453316
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02472.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	24,1 KB
ID:	453315

  2. #2

    Domyślnie

    Membrana czy papa powinna być ułożona na pełnym deskowaniu i to bez znaczenia czy poddasze ma być użytkowe czy nie. Aż strach pomyśleć jak inwestor poprzedni ułożył blachę na tym dachu skoro pożałował "kilku złotych" na ułożenie FWK, oby się nie okazało że blacha jest przykręcona tak jak piszesz bezpośrednio do deskowania.
    Aby nie było w przyszłości jakiś kfiatków to ja bym ściągnął blachę i położył na deskowanie papę.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Aby nie było w przyszłości jakiś kfiatków to ja bym ściągnął blachę i położył na deskowanie papę.
    Drogi będzie taki zabieg (poddasze ma ok 100 m2), czy jest bezproblemowy, czy wiąże się z jakimiś skutkami ubocznymi?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemotsilf Zobacz post
    Witam,
    Jestem kompletnie zielony, zamierzam kupić dom, który ma poddasze w stanie surowym (miało być użytkowe w późniejszym czasie) i chce zrobić poddasze użytkowe. Tylko zmartwił mnie dach, bo blacha jest położona na pełnym deskowanie bez papy/foli i mam sprzeczne opinie, że tak może być i można ocieplać dach albo, że trzeba odkręcić blachę i położyć folie. Potrzebuję pewnej opinii co mam teraz zrobić, żeby po ociepleniu dachu nie wyszły mi jakieś "kwiatki":/
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P10216-165128.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	453317
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02476.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	59,7 KB
ID:	453316
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02472.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	24,1 KB
ID:	453315
    Chyba planujesz ocieplić poddasze a nie dach. Czy ja dobrze zrozumiałem ?
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bcgarage
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Żagań
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemotsilf Zobacz post
    Drogi będzie taki zabieg (poddasze ma ok 100 m2), czy jest bezproblemowy, czy wiąże się z jakimiś skutkami ubocznymi?
    A kto powiedział że ma być tanio? Ten kto zrobił to do takiego stanu przyoszczędził znacznie, teraz nie płakać tylko poprawiać. Wystarczy że jakiś wkręt/gumka pod nim przepuszczą, będzie leciało po deskach, dając np membranę na dystansie zacznie po tym lecieć. Po pewnym czasie taka membrana też straci właściwości, zacznie wilgotnieć np wełna, pogorszenie jej właściwości, woda dochodzi do kg i mamy plamy, wilgoć itp. Remont tego będzie kosztował...
    Reklama na FM jest płatna.

  6. #6

    Domyślnie

    Koledzy powyżej mają rację - ściągnąć blachę - na deskowaniu położyć papę. Wewnątrz między warstwą wełny a deskowaniem musi być szczelina wentylacyjna 3-4 cm.Nawiew do niej powinien znajdować się pod okapem dachu, a wywiew – w jego kalenicy.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Tak się buduje domy na sprzedaż. Z blachą wiąże się zjawisko tzw. "roszenia blachy". Dach w tym stanie nie nadaje się do ocieplenia. Należy zdemontować pokrycie, wykonać szczelinę w kalenicy, pokryć deski papą pozostawiając drożną szczelinę w kalenicy, zamontować kontrłaty i łaty. Maksymalny rozstaw łat 25 cm. Tak przygotowany dach przykryć tą blachą. Zbędne otwory w blasze zanitować. Przy okapie zastosować grzebień. Pod gąsiorem taśmę kalenicową lub siatki przeciw owadom. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony