dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Zmywarka wyżej niż 'zwykle'

    Witam, pytanie jak w temacie.

    Ktoś ma? Jak się używa? A może ktoś rozważa?


    Edyta 23-02-2021:

    Dodaję przykładowe zdjęcia dla jasności:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	025824_940.jpg
Wyświetleń:	291
Rozmiar:	51,6 KB
ID:	453426 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zmywarka_do_zabudowy_electrolux_050214.jpg
Wyświetleń:	243
Rozmiar:	40,4 KB
ID:	453427 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image-body-2.jpg
Wyświetleń:	239
Rozmiar:	49,3 KB
ID:	453425
    Ostatnio edytowane przez BobiBudo ; 23-02-2021 o 10:41

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    "Wyżej niż zwykle" to jest jak wysoko?
    Tego nie pomalujesz (:

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Tak wysoko, żeby dziecko nie mogło sięgnąć do dolnego kosza a dorosły potrzebował drabinki do górnego?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.843

    Domyślnie

    Tak wysoko jak np. piekarnik?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5

    Domyślnie

    Dodałem zdjęcia w pierwszym wpisie aby od razu było wiadomo o co chodzi.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    fajne rozwiązanie i jeśli tylko jest miejsce, to rób

  7. #7

    Domyślnie

    Tak to nazywa się ergonomia, warto zainwestować

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Te 20-30cm można podnieść.

    Ale to oznacza, że fronty teraz i zawsze na zamówienie. Na dole więcej przestrzeni zmarnowanej i trzeba "wystrugać" solidny podest pod zmywarkę.

    Ja piekarnik zrobiłem raz na wysokości "nablatowej". Nigdy 2ięcej. Polewanie pieczeni niewygodne i trzeba bardziej uważać, żeby się nie poparzyć o drzwiczki.
    Przy zmywarce poparzenie raczej nie grozi - ale sięganie do górnego kosza jest mniej wygodne (a dzieci są wykluczone z pomocy przy zmywarce).

    Jak dla mnie wady większe, niż zalety,

  9. #9

    Domyślnie

    Tak, taką szafkę rzeczywiście trzeba by wystrugać. Fronty to to raczej standard (od zmywarki na pewno; jedynie pod- należałoby dobrać). Słyszałem, tylko że jakoś zmywarkę trzeba by dobrać tak żeby część cokołowa zmywarki była ok do takiego montażu- jakby ktoś wiedział o co chodzi dokładnie to proszę dać znać.

    Kochani poradźcie... W tym momencie w projekcie mam (prawie) idealny „ciąg ergonomiczny” tj. przechowywanie (lodówka) -> blat 1 -> mycie (zlew) -> blat 2 -> obróbka (kuchenka).

    Wygląda to tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia - zmywarka wyżej.jpg
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	17,6 KB
ID:	453458


    Podwyższając zmywarkę likwiduję „blat 1” a zlew będzie bezpośrednio przy słupku zmywarki. Czy jest szansa, że będę tego żałował? Docenię każdą uwagę

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał BobiBudo Zobacz post
    Tak, taką szafkę rzeczywiście trzeba by wystrugać. Fronty to to raczej standard (od zmywarki na pewno; jedynie pod- należałoby dobrać).
    Nie będą pasowały pozostałe fronty (zostają nietypowe wysokości nad i pod - tak miałem jak piekarnik sobie zrobiłem na nietypowej wysokości).
    Obudowa też będzie problematyczna - potrzebna będzie szersza, bo fabrycznie boki zasłaniają sąsiednie szafki.

    Zrób między płytą a zlewem. Blatów i tak masz mało, więc nie rezygnuj. Stanie ekspres, mikrofala nie do zabudowy chlebak i nie ma gdzie pracować.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 24-02-2021 o 10:19

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Jak zobaczyłem tak zamontowaną zmywarkę, to od razu zacząłem przeprojektowywać kuchnie, ale po przemyśleniu straciłem entuzjazm.
    Po pierwsze, moim zdaniem, zmywarka musi być bezpośrednio obok zlewu, bo z niego często przenosi się naczynia. Zlew przy słupku mi nijak nie wychodzi.
    Kolejne to wystawianie naczyń, bo teraz wystawiam naczynia na blat nad zmywarką, ustawiam w słupki i chowam, tu tej opcji nie będzie.
    A to co mi wybiło pomysł, to podejrzenie, że para po otwarciu zmywarki będzie osadzała się na froncie i wciskała się do szafki powyżej.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Obudowa też będzie problematyczna - potrzebna będzie szersza, bo fabrycznie boki zasłaniają sąsiednie szafki.
    Cholera, o tym nie pomyślałem - dzięki.


    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Zrób między płytą a zlewem.
    Dlaczego akurat tu mi radzisz?

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emtebe Zobacz post
    Kolejne to wystawianie naczyń, bo teraz wystawiam naczynia na blat nad zmywarką, ustawiam w słupki i chowam, tu tej opcji nie będzie.
    Racja, tak coś przez skórę czułem że coś może wyjść... Mam jeszcze opcję wstawić ze 40 cm blatu (z szafką) między zlewem a ewentualnym słupkiem ze zmywarką. Poszerzy mi to całą kuchnię o te 40 cm ale mogę bo ta lewa ściana to właściwie tylko takie przepierzenie (GK) oddzielające od salonu. Trochę mi to nie w smak ale ta zmywarka nie daje mi spokoju - w końcu to sprzęt, do którego wkładamy i wykładamy codziennie - jeszcze częściej używane AGD niż piekarnik...

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    za mała kuchnia na takie rozwiązanie

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał BobiBudo Zobacz post
    Dlaczego akurat tu mi radzisz?
    Blisko zlewu, płyty i baru - czyli miejsc, skąd naczynia i sztućce wędrują do zmywarki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony