dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    koszty dystrybucji i kwh zależne są od sprzedawcy i właściciela kabla z prądem w ziemi za któremu płaci się za dystrybucje. U każdego ze sprzedawców ceny te wyglądają trochę inaczej. Taka ciekawostka w tym miesiącu po odliczeniu VAT od faktury prąd wyszedł mnie taniej niż jakbym miał taryfe g11 ( netto wyszło mi 0,57gr/kwh w g11 wychodzi coś około 0,60gr/kwh) ...

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wilq84

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karasso Zobacz post
    koszty dystrybucji i kwh zależne są od sprzedawcy i właściciela kabla z prądem w ziemi za któremu płaci się za dystrybucje. U każdego ze sprzedawców ceny te wyglądają trochę inaczej. Taka ciekawostka w tym miesiącu po odliczeniu VAT od faktury prąd wyszedł mnie taniej niż jakbym miał taryfe g11 ( netto wyszło mi 0,57gr/kwh w g11 wychodzi coś około 0,60gr/kwh) ...
    No to faktycznie, najkorzystniej jak ma się sposobność odliczyć pelny VAT I księgowy nie ma z tym problemu wtedy c11 nie boli

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    No tak, tylko po prawdzie ile osób budujących i zmuszonych do c11 ma możliwość odliczenia VATu? Dla kogoś kto buduję samodzielnie i to przez kilka lat, rachunki za c11 są obciążeniem. Zawsze uważałem że podchodzenie lekko do takich kwot podczas budowy to bardzo zły nawyk. Jak da się uciec do taryfy g to bez namysłu trzeba to robić.

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wilq84

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał dez Zobacz post
    No tak, tylko po prawdzie ile osób budujących i zmuszonych do c11 ma możliwość odliczenia VATu? Dla kogoś kto buduję samodzielnie i to przez kilka lat, rachunki za c11 są obciążeniem. Zawsze uważałem że podchodzenie lekko do takich kwot podczas budowy to bardzo zły nawyk. Jak da się uciec do taryfy g to bez namysłu trzeba to robić.
    Racja, nie zawsze tez da się VAT odliczyć nawet jak ma się firmę, a wydatek bardzo nie jest związany z działalnością ( taki np. mój przypadek, że u mojego księgowego to nie przejdzie), gdzieś czytałem na tym forum, że komus udało się przy skonczonym SSZ przejść na g11 taryfę

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Enea np dopuszcza zmianę taryfy po oświadczenia że zlozylo się gotowość do odbioru budynku. Jak ktoś lubi ryzykować to może spróbować (nie namawiam).

  6. #26
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Nie rozbijajcie włosa na czworo i nie powielajcie mitów, że prąd budowlany jest kosmicznie drogi bo tak nie jest.
    Obojętnie czy ktoś jest biznesmenem czy zwykłym pracownikiem najemnym(jakim i ja jestem).
    Koszt prądu budowlanego nie nie jest kosmicznie drogi, tyle
    Ważna jest sprawa momentu zamiany taryfy z budowlanej na docelową.

  7. #27

    Domyślnie

    To jeszcze przykład rachunku za 2 miesiące przy minimalnym zużyciu 5 kWh.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Faktura C11_a_cr.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	453482

  8. #28
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    To jeszcze przykład rachunku za 2 miesiące przy minimalnym zużyciu 5 kWh.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Faktura C11_a_cr.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	453482
    Jest ok ale naprawdę koszt prądu budowlanego ciągniętego u mnie z "prowizorki" był naprawdę na ziemskim poziomie

    Mity i bajki na ten temat powstały być może od ludzi, którzy zamieszkali w domu nie do końca wybudowanym i żyli na budowie a nie w domu.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony