dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    fantomek24

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Topniejący śnieg a zalanie domu

    Dziś doznałem szoku wchodzę na poddasze użytkowe a tam w pokojach po jednej stronie dachu cieknie po ścianach woda. Dom jednorodzinny dach dwuspadowy pokryty membraną na zakładkę 7cm i na to dachówka ceramiczna. Podłamałem się ni u ubezpieczenie jest ale... Podpowiedzcie czego skutkiem to może byc??mieszkamy 8 lat i nic się nie działo czy to przez te ostatnie opady śniegu że zawialo i stopniało? Czy coś innego? Trzeba bedzie zrywać płyty OSB podbitkowe na poddaszu? Witać krokwie mokre i membrana też. Dzięki za rady.
    PS czy realizować ubezpieczenie tak że fachowiec robi całość i rozli za fv się już bezpośrednio z ubezpieczycielem żeby nie zaniżył?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym obstawiał, że to wina tej pogody, zawieje śnieżne. U mnie to samo, u trójki innych sąsiadów też. Śnieg przy tych mrozach był bardzo sypki, wiatr poupychał go daleko pod dachówki. Teraz wszystko się stopiło i cieknie.
    Masz okno dachowe na tej połaci z zaciekami?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mwa Zobacz post
    Ja bym obstawiał, że to wina tej pogody, zawieje śnieżne. U mnie to samo, u trójki innych sąsiadów też. Śnieg przy tych mrozach był bardzo sypki, wiatr poupychał go daleko pod dachówki. Teraz wszystko się stopiło i cieknie.
    Masz okno dachowe na tej połaci z zaciekami?
    W takim razie to nie wina pogody, tylko dziurawego krycia wstępnego.
    Ostatnio edytowane przez agb ; 20-02-2021 o 21:45

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    fantomek24

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    I co teraz? Zrywanie? Czy wyschnie? Jest okno ale membrana mokra od gąsiora także wyżej niż okno. Tak to wyglada

    Co masz na myśli krycie wstepne
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1613892374859.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	78,7 KB
ID:	453329   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1613892367521.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	79,1 KB
ID:	453330  
    Ostatnio edytowane przez fantomek24 ; 21-02-2021 o 08:37

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mwa Zobacz post
    Ja bym obstawiał, że to wina tej pogody, zawieje śnieżne. U mnie to samo, u trójki innych sąsiadów też. Śnieg przy tych mrozach był bardzo sypki, wiatr poupychał go daleko pod dachówki.
    Ja mam nieużytkowe poddasze i dach bez deskowania, więc mogę sobie membranę oglądać do woli. Śnieg tak samo sypki. Strop monolityczny i sam w sobie jest już paroizolacją - ale na nim leży jeszcze folia, żeby przypadkiem przy anemostatach przez piankę się nie wydostawała para wodna. Membrana suchutka - a nie jest nawet klejona na zakładach. Więc nie, to nie może być wina tego co na membranie. Jeżeli membrana przecieka, to coś jest zepsute. I miałem tak w jednym miejscu jeszcze na jesieni w czasie długotrwałych deszczy - wina kumulacji kilku błędów wykonawczych (nieszczelna obróbka komina, brak uszczelnienia styku kontrłata/membrana/krokiew i nie posprzątany syf podczas montażu który zatamował odpływ wody). Membrana nie ma prawa przepuszczać wody w stanie ciekłym.

    Przyczynę trzeba ustalić i naprawić. Czy to będzie musiała być taka demolka, jak na filmie* - to stwierdzi przyzwoity fachowiec po oględzinach i (ewentualnie) małej demolce. Na forum to tylko wróżenie.

    *czy mod może połączyć z tym wątkiem
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 21-02-2021 o 12:42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony