dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    fantomek24

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Zalany dom przez topniejący śnieg

    Dziś doznałem szoku wchodzę na poddasze użytkowe a tam w pokojach po jednej stronie dachu cieknie po ścianach woda. Dom jednorodzinny dach dwuspadowy pokryty membraną na zakładkę 7cm i na to dachówka ceramiczna. Podłamałem się ni u ubezpieczenie jest ale... Podpowiedzcie czego skutkiem to może byc??mieszkamy 8 lat i nic się nie działo czy to przez te ostatnie opady śniegu że zawialo i stopniało? Czy coś innego? Trzeba bedzie zrywać płyty OSB podbitkowe na poddaszu? Witać krokwie mokre i membrana też. Dzięki za rady.
    PS czy realizować ubezpieczenie tak że fachowiec robi całość i rozli za fv się już bezpośrednio z ubezpieczycielem żeby nie zaniżył?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Snieg nie spadł z dachu czyli nadtopiłą się warstwa najbliższa dachówek, wytworzył się lód, ten dalej się topi ale woda nie może spłynąć po dachu , to szparami między dachówkami ma bliżej. Może nieszczelne czy zbyt małe (piszesz 7cm) zakłady membrany i dla wody membrany NIE MA. Chyba słabe wykonanie, pierwsza śnieżna zima i chwila prawdy.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Obstawiam nieszczelną paroizolację i to nie śnieg zalał, ale to, co przez ładnych kilka tygodni skraplało się na spodzie membrany i zamarzało.

    Tutaj co z tym zrobić - o ile dobrze strzelam:

    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 20-02-2021 o 18:46

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    fantomek24

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Bertha co dalej... Jak radzisz

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Przeca nie widzę dachu (czy na nim długo śnieg leżał, o ile leżał) ani tego co pod dachem. Może być jak Kaizen napisał: słaba paroizolacja i na zimnym wykropliła się wilgoć z domu, brak wentylowania przestrzeni między... ale zaraz zaraz. Nic nie piszesz o izolacji między OSB a dachem? Tylko powietrze? Narysuj przekrój o czym mamy gadać - kolejne warstwy od poddasza do dachówek. OSB , ???? ,????, ?????, ????, membrana, dachówka? Zdjęcia (mniejsze niż 500 lub 300kb) wrzucasz szóstym przyciskiem od prawej (dodaj zdjęcie, z komputera ).

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    fantomek24

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Na poddaszu są pokoje, wyżej wchodzisz drabinka i masz strych. Na strychu nie ma ocieplenia. Na krokwie idzie membrana i dachówka i widać że membara pokra na całej połaci dachu z jednej strony od wysokości gąsiora. Przechodząc SO pomieszczeń to wszystkie są ze skosem zabudowanym płyta, folia, wełna 20cm. I te zalania od pomieszczeń widać na łączeniach skosów plyt gipsowych ze ściana. Tak to wyglads
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1613892374859.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	78,7 KB
ID:	453327   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1613892367521.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	79,1 KB
ID:	453328  
    Ostatnio edytowane przez fantomek24 ; 21-02-2021 o 07:34

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Bywa też tak, że jak jest mróz i piździawka, śnieżny pył dostaje się pod dachówki. Bywa tego sporo i lezy / wisi sobie tam spokojnie do odwilży. Prawie żadna technologia typu dachówka+ membrana tego nie wytrzymuje. Dechy papa to sprawdzona metoda budowania w krajach z opadami śniegu....

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Cytat Napisał fantomek24 Zobacz post
    Na poddaszu są pokoje, wyżej wchodzisz drabinka i masz strych. Na strychu nie ma ocieplenia. Na krokwie idzie membrana i dachówka i widać że membara pokra na całej połaci dachu z jednej strony od wysokości gąsiora. Przechodząc SO pomieszczeń to wszystkie są ze skosem zabudowanym płyta, folia, wełna 20cm. I te zalania od pomieszczeń widać na łączeniach skosów plyt gipsowych ze ściana. Tak to wyglads
    Czy to strona nawietrzna? Z tej strony parcie wiatru i pyły śnieżnego jest największe. Jeśli tak, to Piotr Batura ma rację. Zresztą nawet jeśli to zawietrzna, to może być kwestia poddciśnienia i zassania pyłu śnieżnego czyli tak czy inaczej wychodzi na słowa Piotra. Doraźnie, pozorne oszczędności na etapie wykonania dachu.

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    fantomek24

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Od strony wschodniej to się stało po zachodniej nie.
    Co teraz jakiś lek jest na to. Rozumiem że nie muszę zrywać poddasza płyt gipsowych a wyschnie i tylko pomalować?

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Najważniejsze to wysuszyć. Czy wysuszysz zamkniętą przestrzeń bez wyhodowania grzybów nie demontując płyt g-k? Wątpię Zresztą po zdjęciu mogą być jeszcze inne wskazówki co do przyczyn zjawiska. To co piszę to teoretyzowanie na odległość i nie gwarantuję stuprocentowej poprawności co przyczyn zjawiska. Mogą być także inne przyczyny.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Bywa też tak, że jak jest mróz i piździawka, śnieżny pył dostaje się pod dachówki. Bywa tego sporo i lezy / wisi sobie tam spokojnie do odwilży. Prawie żadna technologia typu dachówka+ membrana tego nie wytrzymuje. Dechy papa to sprawdzona metoda budowania w krajach z opadami śniegu....
    dokładnie... miałem śnieg do poddaszu bo wiatr nawiał go kominkami wentylacyjnymi a one przecież mają taki kaptur

  12. #12

    Domyślnie

    Zalety membrany. Co prawda u mnie nie cieknie(jeszcze), ale śniegu pomiędzy dachówkami a membrana było na full. wszystko po tych dniach co były takie wichury ze śniegiem. Teraz zrobiło sie ciepło i ten snieg topnieje. A że teraz wychodzi jakość i zaleta membran(zakładam że wszystkie, ja mam taka z środkowej górnej półki).

    U mnie przecieka(jest mokra od środka) tam gdzie nie mam ocieplonego dachu, czyli strych.

    Niech żyją membrany|!!!!

    Teraz bez pełnego deskowania i podwójnej papy, dachu już bym nie zrobił.


  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    fantomek24

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Był dziś dekarz posprawdzał i powiedział że wszystko zgodnie ze sztuką zrobione membrana też dobrej jakości, powiedział że wygląda to na różnice temperatur że woda od dołu poszła i spłynęła.palone w kominku a strych duży chłód. Do tego mogle też podwiać śniegu trochę.
    Pytanie czy ten strych docieplać? Bo różne szkoły sa

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał fantomek24 Zobacz post
    Był dziś dekarz posprawdzał i powiedział że wszystko zgodnie ze sztuką zrobione membrana też dobrej jakości, powiedział że wygląda to na różnice temperatur że woda od dołu poszła i spłynęła.palone w kominku a strych duży chłód. Do tego mogle też podwiać śniegu trochę.
    Pytanie czy ten strych docieplać? Bo różne szkoły sa
    no, a ciepłe powietrze spływa do dołu, zimne unosi się do góry a jak cegle rzucisz, to leci do nieba a nie spada na ziemie


  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    fantomek24

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Slawko123 jaki masz cel w tych docinkach? Masz coś fachowego do powiedzenia to podaj

  16. #16

    Domyślnie

    Już podałem, a docinki to raczej mówiąc wprost " Fachowiec bzdury gada".
    Sam mam membranę bez deskowania i też wszystko zgodnie ze sztuką i też cieknie.
    Pewnie masz wełnę jako ocieplenie?


  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    fantomek24

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Strych nie jest ocieplony i widzę jak to wygląda, następnie jest poddasze użytkowe ocieplone wełną

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fantomek24 Zobacz post
    Był dziś dekarz
    Zacząłeś od mniej prawdopodobnej przyczyny. Teraz sprawdź paroizolację. Tylko nie wiem, czy sprawdzając sami siebie partacze znajdą błąd, bo mogą nawet nie wiedzieć, jak powinno być zrobione - a nawet jak wiedzą, to mają interes w zatajeniu błędu i przerzuceniu winy gdzie indziej.

    A co do dekarza, to znaczącej różnicy temperatur na membranie nie powinno być. Przyczyna to przepuszczanie pary przez niższe warstwy i/lub brak szczeliny pod całą powierzchnią membrany.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 22-02-2021 o 13:56

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    fantomek24

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kaizen jak sprawdzić paroizolację i jak powinno być ok?
    Dekarz który był nie wykonywał dachu u mnie

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    fantomek24

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kaizen jak sprawdzić paroizolację i jak powinno być ok?
    Dekarz który był nie wykonywał dachu u mnie
    Jeśli dobrze zrozumiałem to co piszesz do u mnie na krokwiach jest osadzona membrana na margines jak się okazało 20cm potem idą łaty i na to dachówka

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony