dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Woda kapie z ocieplenia dachu

    Mieszkam już 7 lat a problem pierwszy raz. Po ostatniej odwilży w pomieszczeniach na poddaszu zaczęła z sufitu karać woda. Wszedłem na strych, a tam kałuże. Mam dwuspadowy dach: dachówka ceramiczna, membrana, deskowanie, wata 25cm, folia. Zdarłem folię na strychu i z waty kapie woda. Ponadto spływa wzdłuż dachu do miejsca gdzie zaczyna się strop poddasza tam rozlewa się pod warstwę ocieplenia, szuka ujścia i kapie do pomieszczeń niżej. Pytanie skąd ta woda? Czytałem że to może pod dachówkę nawiało śniegu, teraz topnieje. Ale od 7 lat to poraz Pierwszy! I tylko z jednej strony dachu. Po drugiej stronie sucho. Jakieś sugestie, porady?

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za podesłanie linka. Ale w takim razie co? Zrywać dachówkę, kłaść papę? Od wewnątrz mam ściągnąć całe ocieplenie? Całą wełnę? Wcześniej, przez te kilka lat nic takiego się nie zdarzyło. U sąsiadów również.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yacky Zobacz post
    Dziękuję za podesłanie linka. Ale w takim razie co? Zrywać dachówkę, kłaść papę? Od wewnątrz mam ściągnąć całe ocieplenie? Całą wełnę? Wcześniej, przez te kilka lat nic takiego się nie zdarzyło. U sąsiadów również.
    Takiej zimy jak teraz nie było od wielu lat. Więc i wiele niedociągnięć wypływa dopiero teraz. A może i lata nasiąkało zanim przesiąkło.
    Jak wełna mokra, to i tak trzeba jej zapewnić warunki do wyschnięcia - to i przy okazji sprawdzisz, czy dotykała membrany, czy może membrana padła po była tania tandeta i/lub za długo była na słońcu.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie sprawdzę membrany bo między wełną a membraną mam deski - deskowałem cały dach. Musiałbym ściągnąć dachówkę. Poza tym przesiąkło tylko z jednej strony dachu (w sumie od tej strony najwięcej Wiało), ale też nie na całej powierzchni tylko W 4-5 miejscach.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony