dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 57
  1. #21

    Domyślnie

    Dziękuję za podpowiedzi.

    Co do budżetu to raczej max, chociaż może się to zmienić w czasie (realizacja za jakiś czas).

    "Taki sobie piecyk ceramiczny" - trochę ponad moje siły, ale jest czas, są chęci i raczej dwie prawe niż lewe ręce.

    Zakładam w skrócie, że prace do wykonania to:
    - wyspawanie podstawy z kątownika i blacha na wierzch (1-2cm grubości wystarczy?)
    - wymurowanie na podstawie obudowy paleniska z cegieł + wyłożenie środka płytkami szamotowymi dla ochrony tej obudowy
    - "czapka" z otworem do rury odprowadzającej spaliny odlana z w jakiejś formie? Coś gotowego?
    - rura odprowadzająca spaliny z bypass'em (przy rozpalaniu dym leci prosto do komina, a po rozpaleniu szybrem przełączamy na dodatkowy obieg wykonany z cegieł - obudowana rura, czy same cegły?)
    - drzwiczki z szybą gotowe/na zamówienie - jakie proporcje w stosunku do paleniska/ samego paleniska? Jak uszczelnić wmurowaną ramę od drzwiczek - zaprawa wystarczy dla zachowania szczelności?
    - co z dopływem powietrza? Na zdjęciach z budowy nie namierzyłem dolotu.
    - Wyczystki na kolanie przy podłączeniu do komina i dół bypass'u?

    Od samego początku nie zakładałem wykorzystania gotowych kształtek akumulacyjnych ( proporcje cena/waga z kosmosu jak dla mnie), a zakładałem ok. 1-1,5T cegieł, które z akumulacją już jakiś związek mają. Licząc po 4,5PLN za cegłę, która waży ponad 3kg to koszt nie wydaje się wielki. Do tego oczywiście trzeba doliczyć wszystkie dodatki, które swoje będą kosztować.


    PS. Jestem cały czas w trakcie czytania tematów, łącznie z tym o piecyku ceramicznym, ale to sporo stron z częstymi wstawkami nie na temat i skrótów myślowych, więc milusio nie jest.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaro2106 Zobacz post
    Zakładam w skrócie, że prace do wykonania to:
    Jak nie jesteś ekspertem, to nie kombinuj - znajdź projekt i rób dokładnie wg niego. Sporo projektów Kuzniecowa zrobionych Sketchupie można znaleźć.

    http://kuznetsovstove.com/en/types-o.../fireplaces-en
    https://valenteshop.ru/pl/kamin-kuzn...chi-kuznecova/
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 24-02-2021 o 09:53

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaro2106 Zobacz post
    Dziękuję za podpowiedzi.

    Co do budżetu to raczej max, chociaż może się to zmienić w czasie (realizacja za jakiś czas).

    "Taki sobie piecyk ceramiczny" - trochę ponad moje siły, ale jest czas, są chęci i raczej dwie prawe niż lewe ręce.

    Zakładam w skrócie, że prace do wykonania to:
    - wyspawanie podstawy z kątownika i blacha na wierzch (1-2cm grubości wystarczy?)
    - wymurowanie na podstawie obudowy paleniska z cegieł + wyłożenie środka płytkami szamotowymi dla ochrony tej obudowy
    - "czapka" z otworem do rury odprowadzającej spaliny odlana z w jakiejś formie? Coś gotowego?
    - rura odprowadzająca spaliny z bypass'em (przy rozpalaniu dym leci prosto do komina, a po rozpaleniu szybrem przełączamy na dodatkowy obieg wykonany z cegieł - obudowana rura, czy same cegły?)
    - drzwiczki z szybą gotowe/na zamówienie - jakie proporcje w stosunku do paleniska/ samego paleniska? Jak uszczelnić wmurowaną ramę od drzwiczek - zaprawa wystarczy dla zachowania szczelności?
    - co z dopływem powietrza? Na zdjęciach z budowy nie namierzyłem dolotu.
    - Wyczystki na kolanie przy podłączeniu do komina i dół bypass'u?

    Od samego początku nie zakładałem wykorzystania gotowych kształtek akumulacyjnych ( proporcje cena/waga z kosmosu jak dla mnie), a zakładałem ok. 1-1,5T cegieł, które z akumulacją już jakiś związek mają. Licząc po 4,5PLN za cegłę, która waży ponad 3kg to koszt nie wydaje się wielki. Do tego oczywiście trzeba doliczyć wszystkie dodatki, które swoje będą kosztować.


    PS. Jestem cały czas w trakcie czytania tematów, łącznie z tym o piecyku ceramicznym, ale to sporo stron z częstymi wstawkami nie na temat i skrótów myślowych, więc milusio nie jest.
    Skróty masz...po kiego grzyba płacę za hosting?!
    http://komineknasz.pl/
    http://komineknasz.pl/?cat=8

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak nie jesteś ekspertem, to nie kombinuj - znajdź projekt i rób dokładnie wg niego. Sporo projektów Kuzniecowa zrobionych Sketchupie można znaleźć.

    http://kuznetsovstove.com/en/types-o.../fireplaces-en
    https://valenteshop.ru/pl/kamin-kuzn...chi-kuznecova/
    Remiks nic nie gadał i wybudował prawie "piecyk". Rozgadał się dopiero później.

    A "Kuzniecow" to właśnie raczej problem. Tu Чертежи рядов и другие рисунки nie wystarczą.

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Oczywiście, że przywołałem bo to zdjęcie "dostałem" jak swego czasu wypytywałem Piotra o różne rozwiązania.

    Ja pisałem do założyciela wątku (bo na pisanie ogólne nie mam wiedzy, a założyciel ma podobne wymagania jak ja miałem swego czasu i mam się czym podzielić).
    Przywołałem tez kilka sensownych gotowców (no może poza pierwszym maluchem), które ważą od 220 do 500 kg i z obudową mogą osiągnąć 700-900kg.
    Co da oczekiwane efekty założycielowi tematu, szczególnie jak wkład/palenisko będzie z tych cięższych spośród wymienionych.
    Paleniska które wkleiłeś, podłączone do komina same, to większy problem niż kiepski wkład kominkowy. Nie są przystosowane do samodzielnej pracy.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Paleniska które wkleiłeś, podłączone do komina same, to większy problem niż kiepski wkład kominkowy.
    Zaskoczyło i zaintrygowało.
    A co się stanie?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    A chciałbyś np. 800 stopni pakować do komina?
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Niechciałbym.
    A tyle tam będzie. Raczej nie.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    W palenisku zduńskim 800 stopni spokojnie do zrobienia. Na wlocie do komina przy bezpośrednim połączeniu może ciut mniej. Widziałem już wkłady kominkowe podłączone tylko kolanem do komina a wykonane przez firmy kominkowe bo przecież producent wkładu napisał 200 stopni na wylocie ale nawet w tych kiepskich użytkownik potrafi wyprodukować dużo więcej. Pytanie po co palenisko podłączać bezpośrednio do komina i pakować 400, 600, a może 800 stopni skoro można tak jak u mnie 120-140.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Ja rozumiem, ze można lepiej, doskonalej.
    Ale rozmowa zaczęła się on komentarza dot. tych przykładów z netu co podesłałem.
    Tam będzie 800 st czy tam 600 do komina? Po co palenisko wyłożone szamotem, nic nie odbierze tego ciepła?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Palenisko jest budowane tak by stworzyć warunki do optymalnego spalania paliwa, a odbiór jest w innym miejscu. Szamot w takim palenisku odbierze owszem ale raczej na etapie rozpalania po nagrzaniu się już zdecydowanie mniej. Szamot w takich paleniskach można spokojnie nagrzać do temperatury w której zaczyna świecić. Mam ściany paleniska warstwowe o łącznej grubości 12cm i uwierz ciepłe robią się na samym końcu, po odbiorniku, piekarniku.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Ja rozumiem, ze można lepiej, doskonalej.
    Ale rozmowa zaczęła się on komentarza dot. tych przykładów z netu co podesłałem.
    Tam będzie 800 st czy tam 600 do komina? Po co palenisko wyłożone szamotem, nic nie odbierze tego ciepła?
    Tu nie ma za bardzo pola do dyskusji. Gdyby to było wszystko jedno, można by równie dobrze wkład kominkowy dać do akumulacji...Oczywiście można, ale to bez sensu. Palenisko "takiego sobie piecyka" (obecnie u forumowicza Janusza) po 10-15 minutach od rozpalenia generuje 930 o C na króćcu wylotowym. Jego ściany grubości 12,5 cm jednocześnie rozpoczynają proces akumulacji energii. Ale oba procesy - emisja energii do komina i akumulacja energii w masie szamotowej paleniska odbywają się niezależnie, mimo powiązania tym samym źródłem.

    Teoretycznie można zapanować nad procesem spalania w palenisku akumulacyjnym / zduńskim, podobnie jak teoretycznie można jechać samochodem z zaciągniętym ręcznym...Wędzenie opału na zmniejszonym dopływie powietrza do spalania to dziś podwójny problem.

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    To trochę niefajne te produkty w takim razie.
    Produkują te firmy wkłady, które potrafią ważyć nawet pół tony.
    Ale bez akumulacyjnego przewodu dymowego są prawie nic nie warte same w sobie.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    To trochę niefajne te produkty w takim razie.
    Produkują te firmy wkłady, które potrafią ważyć nawet pół tony.
    Ale bez akumulacyjnego przewodu dymowego są prawie nic nie warte same w sobie.

    Bredzisz. To urządzenia dedykowane...Nie dla amatorszczyków. Równie dobrze można powiedzieć że ciągnik siodłowy bez naczepy jest nic nie warty. Nikt normalny nie montuje paleniska zduńskiego bez odpowiedniego balastu (masy aku).

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Znasz inne słowa niż "bredzisz" przy prowadzeniu rozmowy?

    Ta dyskusja dotyczy konkretnie wstawionych (przeze mnie zgooglanych) wkładów. Czy według twojej definicji to paleniska zduńskie, nie wiem, ale wątpię.
    Dyskusja jest o tym (szczególnie nr 2 i 3 konstrukcje stalowe):

    http://kominkikama.pl/wp-content/upl...-GOT-66x42.png

    https://dobrepiece.pl/wp-content/upl..._400x500_f.jpg

    https://www.romotop.pl/userfiles/fot...6-44-01_th.jpg

    I ok Ty, Remiks piszecie, ze to nie ma sensu bez akumulacji w dymowym. Przyjąłem do wiadomości.
    eniu nawet pisze, ze gorsze od wkładu z Casto (no dobra nie pisał o Casto ale tak się to da odczytać).

    Ale zdania nie zmieniam, że przy takim założeniu produkty niefajne jak są w szerokiej sprzedaży do indywidualnego.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Znasz inne słowa niż "bredzisz" przy prowadzeniu rozmowy?

    Ta dyskusja dotyczy konkretnie wstawionych (przeze mnie zgooglanych) wkładów. Czy według twojej definicji to paleniska zduńskie, nie wiem, ale wątpię.
    Dyskusja jest o tym (szczególnie nr 2 i 3 konstrukcje stalowe):

    http://kominkikama.pl/wp-content/upl...-GOT-66x42.png

    https://dobrepiece.pl/wp-content/upl..._400x500_f.jpg

    https://www.romotop.pl/userfiles/fot...6-44-01_th.jpg

    I ok Ty, Remiks piszecie, ze to nie ma sensu bez akumulacji w dymowym. Przyjąłem do wiadomości.
    eniu nawet pisze, ze gorsze od wkładu z Casto (no dobra nie pisał o Casto ale tak się to da odczytać).

    Ale zdania nie zmieniam, że przy takim założeniu produkty niefajne jak są w szerokiej sprzedaży do indywidualnego.

    Inne słowa: marudzisz, gadasz od rzeczy, przesmradzasz itp. Generalnie chyba się nudzisz.... Możesz przytoczyć negatywne o paleniskach słowa Enia? Nie mogę uwierzyć!

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Powtarzam, ze dyskusja toczyła się o tych z linków nie generalnie. Nie twierdzę, ze ktokolwiek cokolwiek ogólnego o paleniskach napisał.
    I eniu był pierwszym, który stwierdził, że są bez sensu bez dymowego aku (z dodatkiem, że gorsze niż najzwyklejszy kominek). Następnie potwierdził Remiks i Ty (wy bez porównań do kiepskich kominków).

    eniu rzekł - Paleniska które wkleiłeś, podłączone do komina same, to większy problem niż kiepski wkład kominkowy.

    Nuda na średnim poziomie. Bywają na forum nudzący się 10 razy bardziej niż ja.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Przeczytaj jeszcze raz co napisał Eniu, nie pisał że są gorsze tylko że podłączone bezpośrednio do komina mogą stworzyć większy problem niż kiepskie wkłady. Problem dlatego że mogą i często generują dużo większą temperaturę niż kiepskie wkłady.
    Ps. Co do tych podlinkowanych palenisk to obudowanie paleniska zduńskiego blachą nie tworzy z nich stalowych wkładów kominowych.
    Ostatnio edytowane przez Remiks ; 24-02-2021 o 20:54
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  19. #39

    Domyślnie

    Dobry Wieczór Panowie,

    wygląda na to, że swoje rozważania rozpocząłem "od dachu". Zamiast skupić się na palenisku i wydłużeniu drogi dymu do komina zacząłem od obudowy zewnętrznej i zabezpieczenia ścian.

    Pomimo przejrzenia po raz kolejny strony http://komineknasz.pl/ i dalszego czytania materiałów mam pewne wątpliwości:
    - co z doprowadzeniem powietrza do paleniska i uszczelnieniem pomiędzy drzwiczkami, a paleniskiem? Widziałem na jednym zdjęciu rurę, która chyba jest podłączona do obudowy drzwiczek płaskim kanałem... Prośba o info jak to powinno być prawidłowo rozwiązane. //(jeśli ktoś z forum sprzedaje to prośba o namiary w pw )//
    - jak najlepiej zrobić wyczystkę w "bypass'ie"? Po prostu drzwiczki rewizyjne w wymurowanym kanale, a za nią kolanko z wyczystką?,
    - jaka jest najlepsza opcja na zamknięcie paleniska od góry do podłączenia rury? Uszczelniacz do pieców w tubie na połączeniu z rurą?


    Zakładam, że nie ma sensu kombinować, tylko odtworzyć wymiary paleniska i akumulacji "dymowej" z jednego z piecyków na w/w stronie?

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Czas kończyć, nie ma co rozciągać dyskusji.

    Napisałem
    I ok Ty, Remiks piszecie, ze to nie ma sensu bez akumulacji w dymowym. Przyjąłem do wiadomości.
    Ja tego nie neguje, dowiedziałem się, nauczyłem. Z reszty się nie wycofuje
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony