dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Ogradzać czy nie??

    Witam,

    Mam mały dylemat, a związku z tym pytanie do was.
    " Czy po kupnie działki ogradzaliście działke?"

    Wydawało mi się to oczywiste, jednak ja przejechałem się po budowach zobaczyłem że tak nie jest, i teraz rodzina mówi na mnie kargul bo tylko płoty bym stawiał
    Początek marzeń...
    GG 9401507

  2. #2
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Huh, wydawało mi się, że działka na czas budowy musi być ogrodzona i odpowiednio oznaczona. Ogrodź sobie, chyba, że wokół masz działki rodzinki..

  3. #3

    Domyślnie

    Duzo zależy od okolicy i sąsiadów.
    Wykonanie ogrodzenia prowizorycznego wymaga jakiś tam nakładów.
    Docelowego nie polecam, bo zniszczyć moze je sprzęt cięzki (koparka, grucha czy pompa lub auta dostawców).
    Jednak ze wzgledów bezpieczeństwa wymagane jest ogrodzenie placu budowy i nie radzę tego zaniedbywać. natomiast dopóki budowy nie ma wymogu takiego nie ma.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pasco

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    915
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Ja nie ogrodziłem. Kierownik budowy poradził tylko, żeby ogrodzić drutem i postawić tabliczkę: "Teren budowy. Wstęp wzbroniony". Jak nie jest ogrodzone, łatwiej wjechać dużymi samochodami. Ogrodzę dopiero jak przykryję dom dachem.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Ja nie grodziłem. Na złodzieja to nie pomoże, koszt duzy, a docelowe może ulec uszkodzeniu przy pracach. Zresztą bez łatwiej jest dowozić materiał (mogę podjechać z każdej dogodnej strony). Opisane powyżej względy bezpieczeństwa to dobry argument. Jak budowa przeistoczy się w plac zabaw i coś się wydaży ogrodzenie zawsze będzie przemawiało na Twoją stronę, że starałeś się maksymalnie zabezpieczyć teren.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie :)

    Ja tam ogrodziłem

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli pusta okolica to moga Ci ukrasc ogrodzenie tak jak mojemu znajomemu (2razy). Jesli masz sasiadow to bym ogrodzil bo wtedy mimo wszystko trudniej cos ukrasc.

  8. #8

    Domyślnie

    Lepiej ogrodzić. Unikniesz wtedy wizyt przypadkowych ludzi, którym akurat są potrzebne 3 cegły. Dla tego typu ludzi ogrodzenie jest barierą psychologiczną której nie będą chcieli przekraczać. Poza tym względy bezpieczeństwa - dzieci lubią czasem zaglądać z ciekawości na budowę.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar _bogus_
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    2.104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    Opowiem o swoich doświadczeniach jednostkowych - nie wiem na ile można je uogólniać.

    Całą budowę nie miałem ogrodzenia. Tzn. dla formalności ogrodzenie było zrobione z taśmy biało-czerwonej. Jak się wprowadziłem to z tej taśmy zrezygnowałem (zresztą wiatr ją dość gruntownie porwał).

    Miałem kradzieże - ale takiego typu, że prawdopodobnie płot by mnie przed nimi nie zabezpieczył. Natomiast miałem ciągłe spacery po działce. Po prostu tak jest położona, że wiedzie przez nią droga na skróty do szkoły. Może z 10 m można zaoszczędzić. I to wystarczyło aby wygenerować niekończącą się procesję. Nikomu z przechodzących nie przeszkadzało, że sobie np. siedzę w wykuszu (jadalnia) i jem śniadanie. Nawet krowy przepędzano pod oknami. I wypasano też. Odniosłem wrażenie, że w mentalności ludzi jest zakodowane - nieogrodzone = można wleźć bez żadnego zaproszenia, robić, co się chce, bo to pewnie "niczyje".

    W końcu się zdenerwowaliśmy i ogrodziliśmy sznurkiem od snopowiązałki. Po prostu 3 sznurki na każdym boku działki. Przerwa na wjazd. I ku mojemu zdziwieniu - to wystarczyło aby zatrzymać spacery po działce. Bariera była jedynie psychologiczna - ale jak się okazało - wystarczająca.

    Obecnie zastąpiłem (już prawie całkowicie) sznurki - deskami. Nadal można przejść jak ktoś się uprze - ale przechodzą tylko w wyjątkowych przypadkach (np. ostatnio sąsiad, jak tłumaczył, wszedł aby ratować sikorkę).

    Natomiast zwierzaki sobie z płotu nic nie robią. Ostatnio miałem nawet na działce żółwia - okazało się że uciekł jednemu z dalszych sąsiadów i gdybym go nie zauważył dotarłby do rzeczki i odpłynął w siną dal

    Pozdrawiam
    Honor the past, live the present, create the future.
    -
    Dziennik*Komentarz*Zdjęcia

  10. #10

    Domyślnie

    Ja kupiłem działkę ogrodzoną z dwóch stron (z lewa i z tylca). Zamierzam zrobić docelowe ogrodzenie z prawej strony (siatka) i tymczasowe z tymczasową bramą na czas budowy z przodu. Zakładam, że nawet jak kopara czy ciężarówa rozwali przód to straty niewielkie, a wydaje mi się, że bocznej siatki nie ruszy. Nie wiem czy to ma sens, ale tak to sobie wymyśliłem.
    Pozdro
    DP

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał _bogus_
    Ostatnio miałem nawet na działce żółwia - okazało się że uciekł jednemu z dalszych sąsiadów i gdybym go nie zauważył dotarłby do rzeczki i odpłynął w siną dal
    Bo taki zółw to moment... ani się obejrzysz a daje drapaka

  12. #12

    Domyślnie

    Ja nie ogradzalem mieszkam w spokojnej okolicy i nikomu nic zlego nie zrobilem, nic mi nie zabrali z budowy
    to nie sztuka wybudowac nowy dom, ale sztuka jest mu nadac dusze - Gregor

  13. #13

    Domyślnie

    ja bym ogrodziła...nawet prowizorycznie. Nie dlatego, aby utrudnić złodziejom dostęp, ale dla mojego świętego spokoju i aby mi nikt nie zarzucił, że dziecko, albo pijany sąsiad wpadło do wykopu przechodząc przez pole, bo nie było ogrodzenia i tabliczki
    Jeśli kupiłeś sobie działkę i nic nie będziesz na niej budował, to nie masz takiego obowiązku. Ale jeśli rozpoczynasz prace budowlane, to uważam, że powinieneś, bo jest to teren budowy i jakiekolwiek ogrodzenie i tablica informacyjna "teren budowy - nieupoważnionym wstęp wzbroniony" powinno być.
    Sama interweniowałam w straży miejskiej kiedy w 4 metrowym wykopie bawiły się kilkuletnie (5-7 letnie) dzieci. Oczywiście najpierw kazałam dzieciakom wyjść dzwoniąc po straż miejską, aby wzięli za d....inwestora, bo teren jest niezabezpieczony (w nocy złodzieje ukradli kawałek siatki)a o nieszczęśliwy wypadek nie trudno w takiej sytuacji.
    pozdrawiam - ania
    .....bać się, czy nie bać....?? Aż strach się bać....
    gg: 5371163

  14. #14

    Domyślnie

    polecam prowizoryczne ogrodzenie - łatwe do demontażu jakby co, plus dodatkowo zabezpiecza przed spacerowiczami oraz "grzybiarzami" - złodziejami. Gdy działka nie był ogrodzona jeden taki ukradł nam narzędzie z budowy, po ogrodzeniu zero wizyt.

  15. #15

    Domyślnie

    ja na razie nie ogrodziłem, ale popieram że nawet prowizoryczne ogrodzenie działa psychologicznie i nie kazdemu złoziejowi będzie się chciało przeskakiwac przez ogrodzenie żeby gwizdnąć Ci łopatę czy coś tam, a tak każdemu się coś przydaje - taka to już ludzka mentalność....

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar SylwekW
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    505
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Ogrodziłem zaraz po kupieniu - chodź budowę zaczęliśmy dopiero kilka miesięcy później.

    Gdybym zaczynał jeszcze raz też bym ogrodził.

    Ogrodzenie jest "tymczasowo-docelowe" .

    Większość podowów podali moi przedmówcy.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Funia
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    5.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    OGRADZAĆ!!!!!!

    My tego nie zrobilismy i teraz strasznie żałujemy.
    Na naszej budowie dzieci zrobiły sobie plac zabaw. A ja nie śpię po nocach, bo nie dość że troszkę nam psocą, to jeszcze się boję, że sobie któryś coś zrobi i dopiero będziemy mieć problemy

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Ja ogrodziłem, najtańsza siatka + słupki drewniane (z 3 stron - sąsiada mam tylko z tyłu)
    Ogrodzenie placu budowy, nawet śladowe, jest wymagane przez prawo.
    Jak komuś, wędrującemu, coś się stanie to jesteś wytłumaczony.
    Poza tym, jak piszą przedmówcy, szwędają sią dzici i nigdy nic nie wiadomo - krzywdę sobie zrobią albo coś do rączki się przyklei .

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  19. #19

    Domyślnie

    Grodzić ,nawet prowizorycznie.Mam siatkę do odsprzedania w Krakowie.http://www.murator.com.pl/forum/view...hlight=#673724

  20. #20

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony