dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Zmiękczacz wody do mieszkania w bloku (bardzo twarda woda)

    Dzień dobry

    Przejrzałem już sporo postów na forum dotyczących zmiękczaczy, ale większość dotyczy jednak domków jednorodzinnych i innych parametrów wody.

    Osobiście poszukuję zmiękczacza do mieszkania w bloku (mieszkanie jest w fazie projektu wykończenia, więc nie będzie problemu z miejscem na urządzenie). Z wiadomych przyczyn, zmiękczacz będzie zamontowany na zimnej wodzie w łazience, dlatego interesuje mnie zejście z twardością do zera.

    Liczba osób: 2 + 1 dwulatek (planowo za kilka lat: 2 + 3)
    Zużycie wody: wanna + toaleta + pralka + umywalka. Obecnie zużycie z ostatniego miesiąca (tylko 2 dorosłe osoby) samej zimnej wody w łazience to ok. 4m³ - nie wiem jakie zużycie będzie z dziećmi, ale na pewno większe
    Twardość wody: 29 stopni niemieckich (tak, woda w mojej okolicy jest niesamowicie twarda. Pomiar wykonany na 3 różnych osiedlach i uśredniony).

    Bardzo proszę o pomoc w doborze zmiękczacza

    PS. Czy myślicie, że jest sens zastanawiać się nad kolejnym zmiękczaczem do drugiej, mniejszej łazienki (toaleta + umywalka) albo do kuchni? Bo rozumiem, że przy trzech oddzielnych pionach z wodą nic innego nie wymyślę?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek05 Zobacz post
    Dzień dobry

    Przejrzałem już sporo postów na forum dotyczących zmiękczaczy, ale większość dotyczy jednak domków jednorodzinnych i innych parametrów wody.

    Osobiście poszukuję zmiękczacza do mieszkania w bloku (mieszkanie jest w fazie projektu wykończenia, więc nie będzie problemu z miejscem na urządzenie). Z wiadomych przyczyn, zmiękczacz będzie zamontowany na zimnej wodzie w łazience, dlatego interesuje mnie zejście z twardością do zera.

    Liczba osób: 2 + 1 dwulatek (planowo za kilka lat: 2 + 3)
    Zużycie wody: wanna + toaleta + pralka + umywalka. Obecnie zużycie z ostatniego miesiąca (tylko 2 dorosłe osoby) samej zimnej wody w łazience to ok. 4m³ - nie wiem jakie zużycie będzie z dziećmi, ale na pewno większe
    Twardość wody: 29 stopni niemieckich (tak, woda w mojej okolicy jest niesamowicie twarda. Pomiar wykonany na 3 różnych osiedlach i uśredniony).

    Bardzo proszę o pomoc w doborze zmiękczacza

    PS. Czy myślicie, że jest sens zastanawiać się nad kolejnym zmiękczaczem do drugiej, mniejszej łazienki (toaleta + umywalka) albo do kuchni? Bo rozumiem, że przy trzech oddzielnych pionach z wodą nic innego nie wymyślę?
    Dzień dobry.

    Rzeczywiście twardość jest wysoka, ale jeśli zmiękczacz ma byc podłączony głównie do łazienki, możemy zaproponować niewielki zmiękczacz wody Ecoperla Slimline CS 17 - nie zajmuje dużo miejsca, regeneracja będzie odbywać się co około 1,5m3 w przypadku takiej wody.

    Niestety w przypadku trzech pionów z wodą nie można tego inaczej rozwiązać. Alternatywnie może Pan zamontować system odwróconej osmozy w kuchni - Ecoperla Rosa. Będzie miał Pan możliwość puszczenia w kuchni wody surowej, miękkiej bądź filtrowanej, dodatkowo zmineralizowanej do picia.

    https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/slimline-cs/

    https://www.ecoperla.pl/filtry-do-kuchni/rosa/
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek05 Zobacz post
    Osobiście poszukuję zmiękczacza do mieszkania w bloku (mieszkanie jest w fazie projektu wykończenia, więc nie będzie problemu z miejscem na urządzenie). Z wiadomych przyczyn, zmiękczacz będzie zamontowany na zimnej wodzie w łazience, dlatego interesuje mnie zejście z twardością do zera.
    ...
    PS. Czy myślicie, że jest sens zastanawiać się nad kolejnym zmiękczaczem do drugiej, mniejszej łazienki (toaleta + umywalka) albo do kuchni? Bo rozumiem, że przy trzech oddzielnych pionach z wodą nic innego nie wymyślę?
    Moim zdaniem, jeśli jesteś na etapie "przed wykończeniem" to alternatywnym rozwiązaniem jest zmiana instalacji wewnątrz mieszkania tak aby zasilić z jednego pionu obie łazienki i ewentualnie kuchnię (lub ich dowolną kombinację). Wtedy jednym zmiękczaczem obsłużysz więcej odbiorów.

    Zużycie wody: wanna + toaleta + pralka + umywalka. Obecnie zużycie z ostatniego miesiąca (tylko 2 dorosłe osoby) samej zimnej wody w łazience to ok. 4m³ - nie wiem jakie zużycie będzie z dziećmi, ale na pewno większe
    Twardość wody: 29 stopni niemieckich (tak, woda w mojej okolicy jest niesamowicie twarda. Pomiar wykonany na 3 różnych osiedlach i uśredniony).
    Jeśli miejsce nie jest problemem to szukaj modelu z przynajmniej 20 litrami złoża, a jeśli dodasz więcej odbiorów, to nawet więcej.

  4. #4

    Domyślnie

    Przynajmniej 20l? To znaczy, że jeśli zdecyduję się tylko na łazienkę i zmieści mi się coś większego, to brać np. 30l?

    Jeśli przy 17 litrach (i takiej twardości) regeneracja miałaby się odbywać co około 1,5m³, to chyba trochę za często?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek05 Zobacz post
    Przynajmniej 20l? To znaczy, że jeśli zdecyduję się tylko na łazienkę i zmieści mi się coś większego, to brać np. 30l?

    Jeśli przy 17 litrach (i takiej twardości) regeneracja miałaby się odbywać co około 1,5m³, to chyba trochę za często?
    Zmiękczacz wody z 17 litrami złoża to niewielka propozycja kompaktowego urządzenia. Przy zużyciu 4m3 to rozsądna częstotliwość, jednak oczywiście jeśli ma Pan dużo miejsca na montaż zmiękczacza, to większy model będzie bardziej oszczędnym w eksploatacji rozwiązaniem (nawet 30 litrów). W serii Slimline CS znajdzie Pan również większe modele, jednak ich koszt będzie odpowiednio wyższy.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek05 Zobacz post
    Przynajmniej 20l? To znaczy, że jeśli zdecyduję się tylko na łazienkę i zmieści mi się coś większego, to brać np. 30l?
    Jeśli planujesz zwiększenie zużycia wody (do 5-6 m3) to ja bym celował w 25 litrów.

    Jeśli przy 17 litrach (i takiej twardości) regeneracja miałaby się odbywać co około 1,5m³, to chyba trochę za często?
    Przy aktualnym zużyciu to regeneracja co jakieś 11-12 dni i jest to prawidłowa wartość. Zalecane jest nieprzekraczanie 14 dni, więc mogłoby być więcej (np. 20 litrów), ale te 17 też jest OK. Oczywiście przy "aktualnym zużyciu" - jak wzrośnie do 6 m3 miesięcznie to regeneracja wypadnie już co 8-9 dni. I to nadal nie jest problematyczne (z technicznego punktu widzenia) tylko generuje wyższe koszty utrzymania takiego zmiękczacza.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Moim zdaniem, jeśli jesteś na etapie "przed wykończeniem" to alternatywnym rozwiązaniem jest zmiana instalacji wewnątrz mieszkania tak aby zasilić z jednego pionu obie łazienki i ewentualnie kuchnię (lub ich dowolną kombinację). Wtedy jednym zmiękczaczem obsłużysz więcej odbiorów.


    Jeśli miejsce nie jest problemem to szukaj modelu z przynajmniej 20 litrami złoża, a jeśli dodasz więcej odbiorów, to nawet więcej.
    Okazało się, że jestem laikiem i nie znam się na nowym budownictwie. W mieszkaniu będzie 1 punkt zasilania wodą, w związku z czym, do sumarycznego zużycia wody doszłaby kuchnia i druga toaleta. Czy zmiękczacz 25l - 30l wciąż byłby tu odpowiedni?

    PS. Jeśli całą zimną wodę będę zmiękczał do 0, to co z wodą do picia (nie kupuję wody w butelkach)?

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek05 Zobacz post
    Okazało się, że jestem laikiem i nie znam się na nowym budownictwie. W mieszkaniu będzie 1 punkt zasilania wodą, w związku z czym, do sumarycznego zużycia wody doszłaby kuchnia i druga toaleta. Czy zmiękczacz 25l - 30l wciąż byłby tu odpowiedni?

    PS. Jeśli całą zimną wodę będę zmiękczał do 0, to co z wodą do picia (nie kupuję wody w butelkach)?
    W takim przypadku warto wybrać większy, np. 30-litrowy model

    Jeśli chodzi o twardość wody wyjściowej, to można ją podmieszać, tak aby wynosiła 6 stopni francuskich.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek05 Zobacz post
    Okazało się, że jestem laikiem i nie znam się na nowym budownictwie. W mieszkaniu będzie 1 punkt zasilania wodą, w związku z czym, do sumarycznego zużycia wody doszłaby kuchnia i druga toaleta. Czy zmiękczacz 25l - 30l wciąż byłby tu odpowiedni?
    Myślę, że tak.

    PS. Jeśli całą zimną wodę będę zmiękczał do 0, to co z wodą do picia (nie kupuję wody w butelkach)?
    W takim wypadku raczej skupiłbym się na filtrze RO do wody pitnej. Nawet po podmieszaniu wody do odpowiedniej twardości przy zmiękczeniu z tak wysokiej wartości w wodzie może być przekroczony poziom sodu. A to może powodować gorzkawy posmak wody lub (w połączeniu z chlorkami) słonawy.
    Filtr RO z mineralizatorem załatwi sprawę ale wymaga trochę miejsca w szafkach kuchennych więc trzeba go uwzględnić planując kuchnię.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony