dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Montaż standardowych wierteł do drewna we wkrętarce

    Cześć,

    Chciałbym Was zapytać o pomoc/poradę, czy do wkrętarki można normalnie zamontować zwykłe wiertła do drewna, które nie mają odpowiedniej końcówki hex? Korzystam z wiertarko-wkrętarki Boscha i chciałem kupić wiertła Milwaukee 4932352466, które kosztują jakieś 25-30 złotych. Chciałem je użyć do drobnych prac typu montaż uchwytów w szafie albo montaż klamek. Chyba, że macie do polecenia jakiś zestaw wierteł do drewna z końcówkami hex do 50 zł to byłbym wdzięczny .

    Z góry dziękuję za pomoc

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Trzeba kupić dobry adapter hex i będzie to działać - jeśli wkrętarka jest do tego przystosowana nie powinno być najmniejszego problemu. Niekiedy korzystam z klucza udarowego i takiej przystawki i się sprawdza
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Uda438680815641c19007ee5c3dab6805U.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	69,7 KB
ID:	453368
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek17 Zobacz post
    Cześć,

    Chciałbym Was zapytać o pomoc/poradę, czy do wkrętarki można normalnie zamontować zwykłe wiertła do drewna, które nie mają odpowiedniej końcówki hex? Korzystam z wiertarko-wkrętarki Boscha i chciałem kupić wiertła Milwaukee 4932352466, które kosztują jakieś 25-30 złotych. Chciałem je użyć do drobnych prac typu montaż uchwytów w szafie albo montaż klamek. Chyba, że macie do polecenia jakiś zestaw wierteł do drewna z końcówkami hex do 50 zł to byłbym wdzięczny .

    Z góry dziękuję za pomoc
    Jakie uchwyt/futerko posiada ta wkrętarka? Co to za model?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Jakie uchwyt/futerko posiada ta wkrętarka? Co to za model?
    Model to GSR 18V-50. Nie wiem jak fachowo nazywa się ten uchwyt, ale wygląda bardzo podobnie jak w standardowej wiertarce, tylko nie ma potrzeby używania kluczyka.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek17 Zobacz post
    Model to GSR 18V-50. Nie wiem jak fachowo nazywa się ten uchwyt, ale wygląda bardzo podobnie jak w standardowej wiertarce, tylko nie ma potrzeby używania kluczyka.
    Dziwne pytanie więc zadałeś. Przecież to normalny uchwyt do wierteł walcowych i złapie każde wiertło czy do drewna czy metalu czy bit z Hex.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Dziwne pytanie więc zadałeś. Przecież to normalny uchwyt do wierteł walcowych i złapie każde wiertło czy do drewna czy metalu czy bit z Hex.
    Czyli ten adapter który pokazałeś w pierwszej odpowiedzi byłby konieczny gdyby wkrętarka miała tylko uchwyt jak nr 5 poniżej?
    https://www.skil.pl/przydatne-narzed...atorowych.html
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2021-02-22_15-18-07.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	453391  

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek17 Zobacz post
    Czyli ten adapter który pokazałeś w pierwszej odpowiedzi byłby konieczny gdyby wkrętarka miała tylko uchwyt jak nr 5 poniżej?
    https://www.skil.pl/przydatne-narzed...atorowych.html
    Tak

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek17 Zobacz post
    Model to GSR 18V-50. Nie wiem jak fachowo nazywa się ten uchwyt, ale wygląda bardzo podobnie jak w standardowej wiertarce, tylko nie ma potrzeby używania kluczyka.
    No i sprawa się rypła Masz futerko samozaciskowe i nie potrzebujesz tych wierteł z mocowaniem hex.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek17 Zobacz post
    Czyli ten adapter który pokazałeś w pierwszej odpowiedzi byłby konieczny gdyby wkrętarka miała tylko uchwyt jak nr 5 poniżej?
    https://www.skil.pl/przydatne-narzed...atorowych.html
    Niektóry wkrętarki np Metabo czy Parkside maja ściągane futerko na szybkozłączkę i wtedy jest możliwość mocowania bitów czy innych akcesoriów bezpośrednio na w sworzniu napędowym wkrętarki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony